Jablonec porazil Kluž díky penaltě, proti oslabenému soupeři výhru se štěstím udržel

16. 9. 2021 23:06
Fotbalisté Jablonce vstoupili do Evropské konferenční ligy domácí výhrou 1:0 nad rumunským mistrem Kluží. Utkání skupiny D rozhodl v 52. minutě Václav Pilař proměněnou penaltou, před níž byl vyloučený hostující Mário Camora.
Jakub Považanec a Václav Pilař se radují z gólu, který Jablonec vstřelil z penalty do sítě Kluže | Foto: ČTK

Domácí měli od začátku převahu a v šesté minutě si vytvořili první velkou šanci. Pilař přihrávkou za obranu vyslal Pleštila, který ale sám před Balgradeanem vysoko přestřelil. Gólman Kluže za čtvrt hodiny vyrazil Pilařův volej a po rohu reflexivně vychytal i Zeleného.

Vítězové posledních čtyř ročníků rumunské ligy poprvé zahrozili po půlhodině hry, kdy Omrani z rohu hlavičkoval nad břevno. Jinak hráči Kluže příliš nebezpeční nebyli.

Jablonečtí dobře začali druhý poločas. Kapitán Camora v šestnáctce odvrátil rukou míč mířící do branky a dostal červenou kartu. Pokutový kop v 52. minutě s jistotou proměnil Pilař.

Oslabená Kluž v 65. minutě málem vyrovnala, ale pohotový tečovaný pokus Bouhenny vytěsnil vynikajícím zákrokem Hanuš. Na další šanci 3636 diváků čekalo až do 82. minuty, kdy Zelený po Krobově centru hlavičkoval nepřesně.

Jablonec v nastavení přečkal velkou šanci Costacheho a v pohárech zvítězil potřetí za sebou. Naopak Kluž v evropských soutěžích prohrála čtvrté utkání v řadě.

Svěřenci trenéra Petra Rady sehrají druhé utkání v nově vzniklé soutěži za dva týdny v Alkmaaru. Nizozemský tým v souběžně hraném duelu remizoval na hřišti dánských Randers 2:2.

Utkání 1. kola skupiny D fotbalové Evropské konferenční ligy:

FK Jablonec - CFR Kluž 1:0 (0:0)

Branka: 52. Pilař z pen. Rozhodčí: Jorgji - Cokaj, Rexha (všichni Alb.). ŽK: Doležal, Houska, Pilař, Rada - Bouhenna, Petrescu (trenér). ČK: 51. Camora (Kluž). Diváci: 3636.

Jablonec: Hanuš - Holík, Kubista, Zelený, Krob - Pleštil (77. Malínský), Houska (88. Vaníček), Považanec, Kratochvíl (90.+3 Hübschman), Pilař (77. Martinec) - Doležal (77. Nešpor). Trenér: Rada.

Kluž: Balgradean - Manea, Burca, Cestor, Camora - Deac (61. Boateng), Bordeianu, Culio (55. Bouhenna) - Omrani, Debeljuh (80. Paun), Petrila (61. Costache). Trenér: Petrescu.

Branka: 54. Lemajič.

Anorthosis Famagusta - Partizan Bělehrad 0:2 (0:1)

Branky: 42. Menig, 68. Gomes.

Skupina C:

AS Řím - CSKA Sofia 5:1 (2:1)

Branky: 25. a 62. Pellegrini, 38. El Shaarawy, 82. Mancini, 84. Abraham - 10. Carey. ČK: 80. Wildshut (Sofia).

Bodö/Glimt - Luhaňsk 3:1 (0:0)

Branky: 48. Saltnes, 49. Solbakken, 60. Pellegrino - 90.+1 Gromov.

Skupina D:

Randers - Alkmaar 2:2 (1:2)

Branky: 27. Piesinger, 69. Graves - 24. Clasie, 34. Pavlidis.

Randers: Carlgren - Kallesoe (75. Bundgaard), Marxen, Piesinger, Kopplin - Ankersen (62. Tibbling), Johnsen, Lauenborg (62. Graves), Kehinde (78. Klysner) - Kamara (62. Odey), Hammershoy-Mistrati. Trenér: Thomasberg.

Alkmaar: Vindahl - Witry (64. Sugawara), Chatzidiakos, Martins Indy, Wijndal - Midtsjo, De Wit, Clasie (85. Evjen) - Gudmundsson (76. Reijnders), Pavlidis (76. Aboukhlal), Karlsson. Trenér: Jansen.

Jablonec - Kluž 1:0