Eden bouřil euforií. Předtím ho však obcházela bezradnost i strach o zraněného zadáka

Fanoušci Slavie oslavují s fotbalisty gól, kterým Ivan Schranz završil vítězství Pražanů 3:1 v Evropské konferenční lize nad Unionem Berlín
... a odkráčel předčasně do kabin.
A tenhle zákrok slávistů bolel Tymoteusze Puchacze.
Komplikace pro celek Jindřicha Trpišovského přišla krátce po změně stran, kdy se po střetu se spoluhráčem Aihamem Ousouem zranil Taras Kačaraba a se zpevňujícím límcem kolem krku opustil na nosítkách trávník. Do hry musel poslední zdravý stoper Ladislav Takács.
To rozradostnilo fanoušky bundesligového celku, kterých do české metropole dorazilo několik tisícovek.
Foto: Reuters
Reuters Milan Kammermayer, Reuters
16. 9. 2021 21:31
Podívejte se na snímky z úvodního utkání Evropské konferenční ligy, v němž fotbalisté Slavie porazili 3:1 Union Berlín.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 minutami

Ondra na ME vyhrál semifinále boulderingu, Adamovská je ve finále obtížnosti

Lezec Adam Ondra vyhrál na mistrovství Evropy v Mnichově semifinále boulderingu a v podvečer bude bojovat o medaili. Finálovou účast si na Königsplatzu zajistila i Eliška Adamovská v disciplíně lezení na obtížnost, poté co obsadila v semifinále poslední postupové osmé místo.

Ondra, který má v boulderingu na kontě světový titul z roku 2014 a po dvou stříbrech z MS i ME, jako jediný z dvaceti semifinalistů dokázal "topovat" na dvou ze čtyř překážek. Na vrchol dosáhl na prvním a druhém boulderu, zbylé dva takzvané problémy nevyřešil. Dvojku ale zvládl jako jediný, na trojce zase uspěl pouze Ital Filip Schenk a čtyřka zůstala pro všechny lezce nezdolaná. V šestičlenném finále nechybí ani obhájce prvenství Jernej Kruder ze Slovinska, alespoň jeden "top" zaznamenalo osm lezců.

V obtížnosti skončila soutěž pro Michaelu Smetanovou, jež obsadila 18. pozici. V semifinále byla nejlepší slovinská hvězda Janja Garnbretová, ani olympijská šampionka ale nevylezla až na vrchol náročné cesty. Osmička nejlepších bude bojovat o medaile od 16:00, finále boulderingu začne v 17:30.

Zdroj: ČTK
Další zprávy