Na stadionu Admiry třikrát vypadlo osvětlení. To jsem ještě nezažil, kroutil hlavou Baroš

ČTK ČTK
29. 7. 2016 6:10
Během včerejšího zápasu Slovanu Liberec proti rakouské Admiře Mödling vypadlo na stadionu v Rakousku třikrát osvětlení. Poprvé se na stadionu ve městě Maria Enzersdorf u Vídně nehrálo od 56. minuty více než půlhodinu, podruhé necelých devět minut a v závěru asi pět minut. Slovan nad Admirou zvítězil 2:1.
Milan Baroš v souboji s Markusem Wostrym
Milan Baroš v souboji s Markusem Wostrym | Foto: ČTK

Maria Enzersdorf - Fotbalista Milan Baroš má za sebou bohatou kariéru, přesto ho může na trávníku ještě něco překvapit. Stalo se tak ve 3. předkole Evropské ligy na hřišti Admiry Mödling, kde jeho Liberec vyhrál 2:1 v utkání, které bylo třikrát přerušeno kvůli výpadku světel.

"Zažil jsem, že světla vypadla během zápasu. Ale třikrát? To ještě ne," prohlásil Baroš po zápase. "Bylo to takové zvláštní utkání. Pět minut hrajete, potom patnáct minut čekáte. Naštěstí jsme to ale i přes veškeré pauzy zvládli a vyhráli jsme," těšilo bývalého reprezentanta.

Pauzy prý spíše pomohly Slovanu. "Bylo to pro oba týmy stejné. Je limitovalo, že určitým způsobem vypadli z tempa. Pro fotbal to rozhodně nebylo ideální. Pro nás to možná bylo lepší v tom, že jsme už potom vedli, oni museli hrát v nějakém rytmu a my se naopak mohli sjednotit, říct si jak budeme hrát a načerpat síly," podotkl Baroš.

Na přípravě tolik nezáleží

Zkušený útočník se natolik koncentroval na výkon, že se ani nevšiml, že se během poločasu vyměnil rozhodčí. "Snažil jsem se věci okolo moc nevnímat. Diváka na hřišti jsem vidět až na poslední chvíli. A u rozhodčího jsem si nevšiml, že málem zkolaboval. Museli jsme se soustředit hlavně na sebe," řekl.

Do Liberce přišel teprve před dvěma týdny z Mladé Boleslavi, proto se s novými spoluhráči stále ještě sehrává a nenastoupil od začátku. "Jsem s klukama teprve týden, seznamuji se s nimi a poznávám nový klub. Jsem rád, že jsem si mohl nějakou chvíli zahrát. Postupně se do toho budu dostávat. V první řadě jde hlavně o týmový výsledek a postup z dvojutkání do dalšího kola, a pro to jsme udělali velmi důležitý krok," věří Baroš v postup.

Přitom do utkání nastupoval Liberec v odlišném rozpoložení než Admira, která měla za sebou šest soutěžních utkání, navíc pět z nich vítězných. To Slovan šel na trávník rovnou z přípravy, která mu navíc výsledkově příliš nevyšla.

"Příprava asi nebyla ideální. Vyhráli jsme jen velmi málo zápasů. Říkali jsme si, že to tímhle zápasem musíme nakopnout. Věděli jsme, že nás čeká silný a rozehraný protivník, který měl za sebou už šest soutěžních zápasů. Ale vstoupili jsme do toho dobře. Možná až na deset patnáct minut v první půli, kdy jsme jim přenechali iniciativu, jsme odehráli dobrý zápas a zaslouženě vyhráli," mínil Baroš.

Tuší však, že odveta ještě bude těžká a hráči Slovanu se ještě nesmí vidět v dalším předkole. "Neznamená to téměř nic. Oni dokázali vyhrát v Myjavě 3:2. Výsledek je samozřejmě fantastický, slibný pro odvetu, ale stále nic neřeší. Musíme zůstat koncentrovaní a zvládnout i středeční odvetu," dodal.

 

Právě se děje

Další zprávy