Vůcha děsili vousatí Rakušané. Fanoušek vypadal jako terorista, obránci jako Hagridové

ČTK ČTK
29. 7. 2016 6:20
Včerejší zápas 3. předkola Evropské ligy mezi rakouskou Admirou Mödling poznamenal špatně zorganizovaný průběh zápasu. Ve druhé půli musel být zápas třikrát přerušen kvůli výpadku osvětlení. Do druhého poločasu nastoupil jiný rozhodčí, protože původní nebyl daleko od kolapsu, a v závěru ještě zápas přerušil neukázněný fanoušek, který vběhl na hřiště, čímž vylekal libereckého střelce dvou branek Egona Vůcha.
Egon Vůch slaví branku do sítě Admiry
Egon Vůch slaví branku do sítě Admiry | Foto: ČTK

Maria Enzersdorf - Záložník Egon Vůch dvěma góly obstaral obrat a rozhodl o výhře libereckých fotbalistů 2:1 v úvodním utkání 3. předkola Evropské ligy na půdě Admiry Mödling, jeho skvělé představení ale zastínil místy až skandálně zorganizovaný zápas.

Duel byl třikrát přerušen kvůli výpadku světel, téměř během něj zkolaboval nedoléčený sudí a v závěru na trávník vtrhl neukázněný fanoušek. Vůch přiznal, že měl strach.

Vůcha vylekal vzhled fanouška

"Bál jsem se, že má nějakou bombu u sebe nebo co. Měl vousy a nevěděl jsem, co tam chce dělat. Měl jsem spíš strach, že tam něco odpálí. Nikdo netušil, co může provést," řekl Vůch novinářům.

Mrzelo ho, že domácí klub organizaci utkání vůbec nezvládl. "Tohle by se v evropských pohárech rozhodně nemělo stávat. Je to podle mě docela ostuda," prohlásil Vůch. "My jsme se soustředili na to, abychom i po těch výpadcích byli stále v pohybu. Nebylo vůbec snadné se po třech výpadcích světel udržet v nějakém tempu. Naštěstí jsme to zvládli a vezeme si velmi dobrý výsledek," pochvaloval si pětadvacetiletý záložník.

Třikrát přerušený zápas jsme chtěli za každou cenu vyhrát

Měl obavy, aby se zápas vůbec dohrál. "Oni hlásili, že pokud by světla po nějakých dvaceti minutách nenaskočila, dohrávalo by se v pátek. My to ale chtěli dohrát ve čtvrtek, klidně i pod slabým osvětlením. Jsme rádi, že se to zvládlo dohrát a ještě s takovým výsledkem," pochvaloval si.

V přestávce musel kvůli zranění skončit hlavní sudí Özkahya a nahradil ho čtvrtý rozhodčí Palabiyik. "Už během zápasu se rozhodčí držel za lýtko, tak jsem se ptal, co mu je. Říkal, že je po zranění a že to nemá doléčené. Na druhý poločas už vyběhl jiný. Vypadal opravdu špatně," podotkl Vůch.

Jsem rád, že jsme udrželi nervy

Divoký průběh utkání spíše vyvedl z rytmu domácí, kteří neudrželi nervy a Toni Vastic v závěru po inzultaci soupeře dostal červenou kartu. "Byly tam ostré zákroky a řada z nás má docela horkou hlavu, takže jsme se museli držet. Ale nechtěli jsme si zápas zbytečně pokazit," podotkl Vůch.

"Při té červené kartě už jsem byl na lavičce, takže jsem pořádně neviděl, co se stalo. Je dobře, že Honza Navrátil udržel nervy, a červenou kartu tak dostal jen soupeř. To nám nahrává. Že si to takhle zkazili, to je jen jejich vizitka a ostuda," podotkl Vůch.

Hned na úvod sezony se blýskl dvěma góly. Nejprve povedenými nůžkami v jedenácté minutě srovnal. "Nejhezčí gól kariéry? Dejme tomu, že jo," podotkl.

Poté v 69. minutě otočil stav. "Oba góly padly po Coufalových centrech. První gól byl nějak odražený, míč jsem měl ve vzduchu, tak jsem zkrátka šmiknul a spadlo to tam. Při druhém jsem přeskočil jednoho z těch jejich Hagridů," přirovnal stopera Admiry k postavě obra z filmů o Harrym Potterovi. "Odrazilo se to od tyče zpět a já už to mohl doklepnout," dodal.

O nejlepší zápas jeho kariéry se ale podle něj nejednalo. "Pro mě je vždy nejlepší zápas, když si můžu dělat kraviny, to taky nejde pořád," usmál se. "Je to příjemné dát takhle dva góly, ale jsme teprve v poločase. Nic není zdaleka hotové. Hlavně bychom měli zůstat nohama na zemi," dodal.

 

Právě se děje

před 54 minutami

Pošta bude od dubna vydávat důchod opět i na pobočkách. Přizpůsobí se návykům seniorů

Česká pošta se v dubnu vrátí k výplatě důchodů standardním způsobem. Část seniorů si tak pro penzi bude moci dojít na pobočku. Uvedl to mluvčí Matyáš Vitík. Nejbližším výplatním dnem pro důchody je čtvrtek 2. dubna. 

Minulý měsíc kvůli koronaviru všechny důchody pošťáci roznášeli lidem domů.  Pošta podle Vitíka vyhodnotila tento dosavadní způsob výplaty. Úspěšnost doručování byla 80 procent, lokálně ve velkých městech ale pouze 35 procent.

"Z terénního dotazování mezi důchodci a z reakcí této klientely na pobočkách vyplynulo, že velká část těch, kteří si standardně nechávají posílat důchod na poštu, kde si ho také vyberou, nemají o doručování na adresu zájem a stále preferují návštěvu pobočky. S ohledem na tyto odlišnosti a klientské návyky různých skupin seniorů bude od 2. dubna Česká pošta bude vyplácet důchody standardním způsobem, jaký si důchodce zvolil a na který je zvyklý," sdělil Vitík.

Zdroj: ČTK
Další zprávy