Novák rozhodl o výhře Midtjyllandu, Navrátil pomohl asistencí k remíze Almela

Aktualizováno 28. 7. 2016 23:21
Český útočník Jaroslav Navrátil prožil povedenou premiéru v evropských pohárech. Asistencí pomohl nizozemskému Almelu k remíze 1:1 proti portugalské Arouce.
Filip Novák
Filip Novák | Foto: ČTK

Almelo - Český obránce Filip Novák gólem rozhodl o vítězství fotbalistů Midtjyllandu 1:0 v zápase 3. předkola Evropské ligy na hřišti Videotonu Székesfehérvár.

Do statistik se zapsal také útočník Jaroslav Navrátil, jenž přispěl asistencí k remíze Heraclesu Almelo 1:1 s Aroucou. Nizozemský celek přišel o vedení v souboji dvou debutantů v evropských pohárech až v první minutě nastavení.

Novák si říká o reprezentační dres

Levý bek Midtjyllandu Novák prožívá povedený start do sezony. V neděli se prosadil v druhém kole dánské ligy na hřišti Nordsjaellandu (4:0), na což dnes navázal důležitou trefou v Maďarsku. Onuachu v 55. minutě prodloužil míč do pokutového území, kde si jej bývalý bek Jablonce a Zlína zpracoval a chladnokrevně zakončil.

Pro Nováka je to druhý gól v této sezoně Evropské ligy, v odvetě 1. předkola se trefil do sítě litevské Suduvy Marijampole. Prvních 71 minut odehrál i jeho spoluhráč Václav Kadlec.

Navrátil zažil povedenou premiéru

Premiéru na mezinárodním poli prožil v dresu Almela Navrátil, jenž se už v druhé minutě dostal do šance, branku však přestřelil. Po půlhodině hry zakončoval čtyřiadvacetiletý fotbalista znovu, trefil ale pouze boční síť.

Almelo bylo po celou dobu aktivnějším týmem a tlak zužitkovalo v 53. minutě, kdy se po Navrátilově centru z levé strany prosadil Gladon. Náskok domácích mohl navýšit Kuwas, jeho dva pokusy ale zneškodnil gólman Bracali. Arouca navíc v úplném závěru vyrovnala, když se prosadil Gegé. To už Navrátil nebyl na hřišti, neboť byl vystřídán devět minut před koncem.

Nastoupili i další Češi

První soutěžní zápas v sezoně odehrála Hertha Berlín, jež s Vladimírem Daridou v sestavě porazila Bröndby Kodaň 1:0 díky Ibiševičově trefě nůžkami z 28. minuty. Darida se několikrát dostal do šance, tu největší z 47. minuty s obtížemi vyrazil brankář Rönnow.

Stoper Václav Procházka odehrál celé utkání za Osmanlispor, který porazil Nomme Kalju 1:0. V tureckém klubu hostuje z Admiry Mödling také bývalý fotbalista Liberce Dzon Delarge, který v páté minutě nastřelil břevno. Byl také u rozhodujícího gólu, když jeho pas zužitkoval Pinto.

Překvapivé vítězství 1:0 si připsala Trnava na hřišti Austrie Vídeň, za kterou do zápasu nezasáhl Patrizio Stronati. Rozhodl ihned po přestávce Tambe. Michal Papadopulos odehrál posledních 11 minut za Zaglebii Lubin, prohru 1:2 s dánským Sönderjyske ale odvrátit nedokázal.

První poločas odehrál za AEK Atény na půdě St. Etienne forvard Tomáš Pekhart, žádnou větší příležitost si ale nevypracoval a po přestávce jej nahradil Bakasetas. Duel skončil bezbrankovou remízou.

Dobře nevstoupil do nové sezony West Ham, který prohrál na hřišti slovinského Domžale 1:2. "Kladiváři" tak pokračují v nepovedených výkonech v evropských soutěžích: loni v téže fázi vypadli s rumunskou Astrou Giurgiu a předtím v 2. předkole vyřadili maltskou Birkirkaru až na penalty.

Úvodní utkání 3. předkola fotbalové Evropské ligy:

AEK Larnaka - Spartak Moskva 1:1 (0:1), Oleksandrija (Ukr.) - Hajduk Split 0:3 (0:0), Heracles Almelo - Arouca (Port.) 1:1 (0:0), Lille - Gabala (Ázerb.) 1:1 (0:1), Lokomotiva Záhřeb - Vorskla Poltava 0:0, Zaglebie Lubin - Sönderjyske (Dán.) 1:2 (1:2), FK Jelgava (Lot.) - Beitar Jeruzalém 1:1 (0:1), Torpedo Žodzina (Běl.) - Rapid Vídeň 0:0, Austria Vídeň - Spartak Trnava 0:1 (0:0), IFK Göteborg - HJK Helsinky 1:2 (0:0), Panathinaikos Atény - AIK Stockholm 1:0 (0:0), Pandurii Targu Jiu (Rum.) - Maccabi Tel Aviv 1:3 (1:1), Vojvodina Novi Sad - Dinamo Minsk 1:1 (1:0), Osmanlispor (Tur.) - Nomme Kalju (Est.) 1:0 (0:0), KRC Genk - Cork City (Ir.) 1:0 (1:0), Videoton Székesfehérvár - Midtjylland 0:1 (0:0), Hertha Berlín - Bröndby Kodaň 1:0 (1:0), Gent - Viitorul Constanta (Rum.) 5:0 (2:0).