Barák skóroval při výhře Fiorentiny, Partizan v EKL porazil Kolín nad Rýnem

13. 10. 2022 21:10
Fotbalový reprezentant Antonín Barák pomohl Fiorentině gólem k výhře 5:1 nad Heart of Midlothian ve čtvrtém kole Evropské konferenční ligy.
Antonín Barák
Antonín Barák | Foto: Reuters

Partizan v Bělehradě porazil Kolín nad Rýnem 2:0 a s tříbodovým náskokem vede tabulku skupiny D, kde je i Slovácko. Sivasspor zvítězil na hřišti Ballkani po obratu 2:1 a ve "slávistické" skupině G jsou spolu s Kluží se sedmi body na postupových místech.

Barák i druhý soutěžní gól v sezoně za Fiorentinu vstřelil v Konferenční lize. Proti Hearts ve 38. minutě zvýšil pohotovou střelou už na 4:0 pro domácí. Před českým záložníkem se prosadili Jovič, Biraghi a González. V úvodu druhé půle snížil Humphrys, ale v 78. minutě stanovil konečné skóre González z penalty.

Fiorentina ve skupině A drží druhé místo. Vedoucí Basaksehir si zajistil postup do vyřazovací fáze domácím vítězstvím 3:0 nad RFS Riga. Za hosty v Istanbulu nastoupil krajní záložník Petr Mareš.

Partizan poslal do vedení v 15. minutě Diabate, jeho spoluhráč Menig v nastavení první půle trefil břevno. Krátce po změně stran přidal druhou branku srbského týmu Ricardo Gomes. Hráči Kolína nad Rýnem zahodili několik šancí a neoplatili Partizanu domácí porážku 0:1. Za dva týdny se německé mužstvo představí na hřišti Slovácka, které překvapivě vyhrálo v Nice 2:1 a má stejně jako Kolín čtyři body.

Ballkani v Prištině mělo od začátku převahu a ve 36. minutě skóroval Armend Thaqi. Sivasspor ale především díky brankáři Vuralovi přečkal další domácí příležitosti a mezi 72. a 81. minutou otočili skóre náhradníci Arslan s Angielskim. Albánský tým za 14 dní hostí Slavii, která dnes prohrála v Kluži 0:2. Pražané i Ballkani jsou shodně na čtyřech bodech.

West Ham v Londýně porazil bruselský Anderlecht 2:1, ve skupině B i počtvrté naplno bodoval a slaví postup. Celý zápas za "Kladiváře" odehrál obránce Vladimír Coufal, další reprezentant, záložník Tomáš Souček, naskočil na poslední čtvrthodinu. Těsně před koncem už jenom snížil Esposito z pokutového kopu.

Slovan Bratislava v domácí přestřelce remizoval 3:3 s Basilejí a ve skupině H je dál třetí. Za slovenský celek v závěru střídal Jurij Medveděv, jeho český spoluhráč Jaromír Zmrhal chyběl kvůli zranění.

4. kolo skupin fotbalové Evropské konferenční ligy:

Skupina A:

Basaksehir - RFS Riga 3:0 (2:0). Branky: 45. a 72. Okaka, 11. Türüc.

Fiorentina - Hearts 5:1 (4:0). Branky: 32. a 78. z pen. González, 6. Jovič, 22. Biraghi, 38. Barák - 47. Humphrys.

1. Basaksehir 4 3 1 0 10:0 10
2. Fiorentina 4 2 1 1 9:5 7
3. Hearts 4 1 0 3 3:12 3
4. RFS Riga 4 0 2 2 1:6 2

Skupina B:

West Ham United - Anderlecht 2:1 (2:0). Branky: 14. Benrahma, 30. Bowen - 89. Esposito z pen.

FCSB - Silkeborg 0:5 (0:2). Branky: 68. a 70. Jörgensen, 12. Kusk, 16. Klynge, 63. Tengstedt.

1. West Ham United 4 4 0 0 9:4 12
2. Silkeborg 4 2 0 2 12:4 6
3. Anderlecht 4 1 1 2 2:3 4
4. FCSB 4 0 1 3 1:13 1

Skupina C:

Austria Vídeň - Villarreal 0:1 (0:0). Branka: 87. Jackson.

Beer Ševa - Lech Poznaň 1:1 (1:1). Branky: 9. Hemed z pen. - 44. Szymczak.

1. Villarreal 4 4 0 0 12:4 12
2. Lech Poznaň 4 1 2 1 8:6 5
3. Beer Ševa 4 0 3 1 2:3 3
4. Austria Vídeň 4 0 1 3 1:10 1

Skupina D:

Partizan Bělehrad - Kolín nad Rýnem 2:0 (1:0). Branky: 15. Diabate, 52. Ricardo Gomes.

Nice - Slovácko 1:2 (1:0). Branky: 14. Diop - 75. Tomič, 87. Reinberk.

1. Partizan Bělehrad 4 2 2 0 7:4 8
2. Nice 4 1 2 1 4:4 5
3. Kolín nad Rýnem 4 1 1 2 5:6 4
4. Slovácko 4 1 1 2 7:9 4

Skupina E:

Apollon Limassol - Alkmaar 1:0 (1:0). Branka: 32. Roberge.

Vaduz - Dnipro 1:2 (1:1). Branky: 30. Rastoder - 25. Hamache, 90.+1 Dovbyk.

1. Alkmaar 4 3 0 1 8:4 9
2. Dnipro 4 2 1 1 7:5 7
3. Apollon Limassol 4 1 1 2 4:6 4
4. Vaduz 4 0 2 2 4:8 2

Skupina F:

Djurgaarden - Gent 4:2 (3:0). Branky: 42. a 46. Wikheim, 21. Holmberg, 45.+5 Banda - 61. Depoitre, 73. Cuypers.

Shamrock Rovers - Molde 0:2 (0:1). Branky: 33. Fofana, 69. Eriksen.

1. Djurgaarden 4 3 1 0 8:4 10
2. Molde 4 2 1 1 7:3 7
3. Gent 4 1 1 2 5:5 4
4. Shamrock Rovers 4 0 1 3 0:8 1

Skupina G:

Kluž - Slavia Praha 2:0 (1:0). Branky: 11. Deac z pen., 84. Matias.

Ballkani - Sivasspor 1:2 (1:0). Branky: 36. Armend Thaqi - 72. Arslan, 81. Angielski.

1. Kluž 4 2 1 1 4:2 7
2. Sivasspor 4 2 1 1 7:6 7
3. Ballkani 4 1 1 2 8:9 4
4. Slavia Praha 4 1 1 2 4:6 4

Skupina H:

Slovan Bratislava - Basilej 3:3 (1:1). Branky: 45.+2 Weiss z pen., 49. Kucka, 53. Čavrič - 29. Males z pen., 65. Diouf, 72. Zeqiri.

Žalgiris Vilnius - Pjunik Jerevan 2:1 (2:0). Branky: 23. Ourega, 42. Oliveira - 78. Özbiliz z pen.

1. Basilej 4 2 1 1 7:6 7
2. Pjunik Jerevan 4 2 0 2 6:5 6
3. Slovan Bratislava 4 1 2 1 5:5 5
4. Žalgiris Vilnius 4 1 1 2 2:4 4