Slovan Bratislava

Žilina s mladíky z akademie oddálila mistrovské oslavy Slovanu

Fotbalisté Žiliny porazili v 1. kole nadstavbové skupiny o titul ve slovenské lize 2:1 Trnavu a oddálili mistrovské oslavy Slovanu Bratislava. Ten má i tak obhajobu titulu na dosah, čtyři kola před koncem vede před Žilinou o deset bodů.

Žilina na konci března v reakci na přerušení soutěže kvůli pandemii koronaviru rozdala výpovědi většině členů A-týmu včetně českého obránce Filipa Kaši a v prvním duelu po pauze nastoupila s mladíky z akademie. Skóre otevřel už 5. minutě jednadvacetiletý Dávid Ďuriš, a i když pět minut po přestávce srovnal trnavský Yusuf Bamidele a na Slovanu v té době mohli slavit, v 65. minutě rozhodl o výhře Žiliny devatenáctiletý Ján Bernát.

V sobotu se první dva týmy tabulky střetnou ve šlágru kola a bratislavskému mužstvu bude k obhajobě titulu stačit remíza.

Slovenská fotbalová liga - 1. kolo nadstavby:

Skupina o titul:

Žilina - Trnava 2:1 (5. Ďuriš, 65. Bernát - 50. Bamidele).

Zdroj: ČTK

Fotbalista Slovanu byl po otřesu mozku propuštěn z nemocnice

Po těžkém otřesu mozku strávil fotbalista Slovanu Bratislava Kenan Bajrič v nemocnici v Anglii jen několik hodin a po propuštění se vrátil v pátek na Slovensko. Vyšetření hlavy, do níž ho kopl soupeř ve čtvrtečním utkání Evropské ligy ve Wolverhamptonu, žádné komplikace u slovinského obránce neprokázalo.

"Samozřejmě je dál v péči lékařů, ale z nejhoršího je snad venku. Upřímně, hodně jsme si oddechli," řekl Bajričův spoluhráč, český obránce Jurij Medveděv v rozhovoru pro Sport.cz.

Bajrič upadl do bezvědomí po zásahu Raúla Jiméneze, jenž se snažil ve vzduchu zasáhnout míč nůžkami. Ošetřován byl přes deset minut a pak ho odvezli do nemocnice ve Wolverhamptonu.

Zdroj: ČTK
Pokračovat