Boj o život. Zápas Slavie v Kluži byl na 15 minut přerušen kvůli kolapsu fanouška

13. 10. 2022 19:42
Utkání 4. kola skupinové fáze Evropské konferenční ligy mezi fotbalisty Kluže a pražské Slavie v 26. minutě přerušila zdravotní indispozice domácího fanouška. Lékaři jej v hledišti zhruba 15 minut ošetřovali a poté zápas znovu pokračoval. Červenobílí nakonec v Rumunsku prohráli 0:2 a zkomplikovali si boj o postup.
Sanitka zasahuje při zápase Kluž - Slavia
Sanitka zasahuje při zápase Kluž - Slavia | Foto: Internet

Na začátku 26. minuty se domácí gólman Simone Scuffet za stavu 1:0 pro Kluž chystal k rozehrávce od vlastní branky, rozhodčí Luis Godinho ale v tu chvíli utkání přerušil. Zdravotníci se rychle vydali k místu na straně hlavní tribuny, kde příznivec zkolaboval.

Lékaři na tribuně zasahovali necelou čtvrthodinu, hráči a diváci se snažili fanouška na dálku povzbudit potleskem. K ochozu přijela sanitka, která pak diváka odvezla ze stadionu.

"Pauza přišla v době, kdy jsme měli asi největší tlak. Domácí se mohli přeskupit, poradit se, něco si k průběhu utkání říct. Po přerušení už jsme se nedokázali dostat do většího tlaku," řekl na tiskové konferenci trenér Pražanů Jindřich Trpišovský.

Podle kapitána Stanislava Tecla hostující hráče nečekaná přestávka nepoznamenala. "Není to nic příjemného, ale myslím si, že ne. Hráli jsme dobře i potom. Ale byli jsme ve vápně málo důrazní, nedokážeme tam dostat kvalitnější přihrávky," poznamenal Tecl.