El Shaarawy zase řádil, AS Řím vyhrál už pošesté za sebou

27. 2. 2016 23:08
De Rossi gratuluje spoluhráči El Shaarawymu.
De Rossi gratuluje spoluhráči El Shaarawymu. | Foto: Reuters

Řím - Fotbalisté AS Řím zvítězili v 27. kole italské ligy na hřišti Empoli 3:1 a v Serii A zaznamenali šestou výhru po sobě. V tabulce poskočili na třetí místo, ze kterého je ale opět může v pondělí sesadit nyní čtvrtá Fiorentina v případě triumfu ve šlágru nad druhou Neapolí.

AS Řím v minulém týdnu prohrál v úvodním osmifinále Ligy mistrů doma s Realem Madrid 0:2, ale z porážky se rychle oklepal. V minulém kole Serie A deklasoval Palermo 5:0 a také tentokrát se mu střelecky dařilo.

Dvěma góly pomohl k vítězství útočník El Shaarawy, jednou trefou přispěl Pjanič. Domácí srovnali v prvním poločase na průběžných 1:1 po vlastním gólu Zukanoviče.

Už jedenáctý zápas bez porážky za sebou uhráli fotbalisté AC Milán, kteří doma udolali FC Turín 1:0 a na šestém místě tabulky ztrácejí stále jediný bod na pátý Inter Milán. O jedinou branku se v úplném závěru první půle postaral Antonelli, který po rohovém kopu zužitkoval přiťuknutí od slovenského reprezentanta Kucky.

Italská fotbalová liga - 27. kolo:

Empoli - AS Řím 1:3 (22. vlastní Zukanovič - 5. a 74. El Shaarawy, 27. Pjanič), AC Milán - FC Turín 1:0 (45. Antonelli).

před 6 hodinami

Inter vyhrál v Parmě a vede italskou ligu před AC už o šest bodů

Fotbalisté Interu Milán vyhráli dohrávku 25. kola italské ligy na hřišti Parmy 2:1 a v čele tabulky zvýšili náskok před městským rivalem AC už na šest bodů. Dvěma góly v rozmezí osmi minut ve druhém poločase se na vítězství podílel chilský útočník Alexis Sánchez po asistencích belgického kanonýra Romelua Lukakua. Předposlední tým tabulky dokázal už jen snížit zásluhou Brazilce Hernaniho.

Inter drží v Serii A už devět zápasů neporazitelnost a šestou výhrou za sebou využil středeční bodovou ztrátu AC Milán po remíze 1:1 s Udine. Parma naopak čeká na tříbodový zisk už 16 kol a zaostává o šest bodů za pozicemi znamenajícími udržení v soutěži.