Slavia padla na jihu Čech, Pospěch sestřelil Baník

9. 11. 2012 22:15
Dukla porazila Ostravu 2:0, góly stříleli Pospěch a Svatonský.
Fotbalista Slavie Lukáš Jarolím po pádu v utkání proti Viktorii Plzeň ve 13. kole Gambrinus ligy 2012/13. | Foto: CPA - Eduard Erben

Praha - Pražská Slavia sice po třech měsících vstřelila branku na hřišti soupeře, z Českých Budějovic si ovšem neodváží ani jediný bod. Jihočeší v první půli dvakrát skórovali a ve druhé půli i přes drtivý tlak sešívaných ubránili v předehrávce 14. kola Gambrinus ligy těsnou výhru 2:1.

Slávistům citelně chyběly dvě opory zadních řad, čerstvý reprezentant Martin Latka a mladý talent Milan Nitrianský. Domácí dokázali nejisté obrany hostí v první půli využívat a do vedení šli po čtvrthodině, kdy Machovcův trestný kop kdosi tečoval do protipohybu brankáře Čontofalského.

Drtivý tlak Slavie vedl jen k jedné brance

Parádní akce vedla ke druhé brance o šest minut později. Táborský si narazil se Sandrem a pálil krásně do horního rohu. Už v první půli stáhl naštvaný kouč Rada ze hry špatného Cicmana.

Po obrátce Slavia zlepšila hru a vypracovala si místy drtivý tlak. Ten zúročil až deset minut před koncem hlavou po centru střídajícího Koreše Milan Škoda. Další velké šance zůstaly neproměněny a Pražanům nepomohly ani pokusy vymodlit a vyprotestovat si pokutový kop.

Dukla poskočila před Slavii i Liberec

Fotbalisté Dukly Praha porazili ostravský Baník 2:0 a postoupili na páté místo tabulky o skóre před Liberec.

Utkání rozhodl už ve 2. minutě útočník Zbyněk Pospěch, skóre pak na 2:0 uzavřel Svatonský.

14. kolo první fotbalové ligy:

Dynamo České Budějovice - Slavia Praha 2:1 (2:0)

Branky: 15. Machovec, 21. Táborský - 80. Škoda. Rozhodčí: Franěk - Blažej, Kříž. ŽK: Táborský - Petrák, Mičola, Kisel. Diváci: 2251.

Č. Budějovice: Daněk - Novák, Halama, Lengyel, Machovec - Javorek (71. Markovič), Rýdel, Benát (81. Otepka), Sandro (90. Hanzlík) - Řezníček, Táborský. Trenér: Soukup.

Slavia: Čontofalský - Cicman (34. Dostál), Petrák, Hubáček, Čonka - Mičola (76. Koreš), Jarolím, Zmrhal, Juhar - Kisel (90. Vlček) - Škoda. Trenér: Rada.

Dukla Praha - Baník Ostrava 2:0
(2:0)

Branky: 1. Pospěch, 26. Svatonský. Rozhodčí: Adam - Nádvorník, Dobrovolný. ŽK: Zawada (Ostrava). Diváci: 1521.

Dukla: Rada - Romera, Vorel, Božič, Vrzal - Malý, Gedeon, Borek - Berger (13. Pázler), Pospěch (82. Marek), Svatonský (71. Přeučil). Trenér: Kozel.

Ostrava: Bárta - Zawada, Frydrych, Kaprálik, Mach - Kraut (29. Vašenda), Droppa (83. Zeher), Fantiš, Lukeš (73. Onuchukwu), Kukec - Majtán. Trenér: Pulpit.

1. Olomouc 13 7 5 1 23:10 26
2. Jablonec 13 7 5 1 23:11 26
3. Plzeň 13 7 4 2 21:10 25
4. Sparta 13 7 3 3 20:12 24
5. Dukla 14 4 7 3 23:19 19
6. Liberec 13 5 4 4 21:17 19