Do Olomouce pendolínem. Hubník: Lepší, než autobusem

Ivo Pospíšil
2. 9. 2010 19:45
Čeští hráči si jízdu rychlovlakem pochvalovali
Rychlost i pohodlí Pendolína ocenili i čeští fotbalisté
Rychlost i pohodlí Pendolína ocenili i čeští fotbalisté | Foto: České dráhy

Olomouc - Již pět dní dělí fotbalisty české reprezentace od vstupu do kvalifikačních bojů o postup na Euro 2012. V úterý hostí na Andrově stadionu v Olomouci výběr Litvy, a v dnes proto do dějiště zápasu přepravili.

Ne však tradičním autobusem, ale nově po železnici. Pendolínem.

Čtěte také:
Fotbalový svaz vyzývá fanoušky: Vyberte nám nové logo!
Baroš: Máme hratelnou skupinu. Můžeme porazit i Španěly
Rosický: Jsme v nejsilnější sestavě. Litvu porazíme

"Jezdím i v Londýně vlakem. A dřív jsem jezdil i na reprezentační srazy vlakem. Z Plzně do Prahy, na smíchovské nádraží a odtamtud autobusem 207 na Strahov," přiznal na oficiálních stránkách svazu brankář Petr Čech.

"Není to pro mě žádný problém strávit dvě hodiny ve vlaku. Mám s sebou notebook, něco ke čtení, uteče to rychle," pochvaluje si.

Cestovat vlakem není nic neobvyklého

Cestování vlakem sice nepatří mezi tradiční formu, pro fotbalisty to však nic speciálního není. Někteří z nich si naopak tuto formu pochvalují. Zejména kvůli pohodlí i rychlosti. Z Prahy do Olomouce totiž rychlovlak dorazí za dvě hodiny.

"Vlaky jsou rychlé a pohodlné. Můžete se tam projít, nemá to chybu. Třísetkilometrové trasy zvládám ve vlaku rozhodně radši než v autobuse," přidal se i obránce Roman Hubník.

Fakt, že železniční dopravy využívají i věhlasné světové kluby potvrdil i manažer reprezentace Vladimír Šmicer, který dříve hrával za anglický Liverpool.

"Některé dálnice tam byly podobně ucpané jako zdejší D1, a tak bylo daleko lepší cestovat po železnici, což jsme s Liverpoolem také využívali. A i dnes je lepší jet do Olomouce vlakem než autobusem," potvrdil na závěr bývalý záložník pražské Slavie.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Americký prezident Donald Trump svolil, aby demokrat Joe Biden dostával každodenní zprávu, kterou pro prezidenta zpracovávají tajné služby

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Schválil to parlament

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Příslušný zákon dnes jednomyslně schválil místní parlament, informoval list The Scotsman. Podle odhadů by mělo opatření vyjít na 9,7 milionu liber ročně (285 milionů Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy