Fotbalový svaz vyzývá fanoušky: Vyberte nám nové logo!

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
2. 9. 2010 11:12
ČMFS vyhlásil referendum o novém znaku
V obou návrzích figuruje tradiční český lev
V obou návrzích figuruje tradiční český lev | Foto: Sport

Praha - Tuzemský fotbal čeká další změna. A budou o ní rozhodovat sami jeho příznivci.

Českomoravský fotbalový svaz totiž vyhlásil celonárodní anketu o podobě svého nového loga.

Fanoušci vybírají ze dvou finálových návrhů, které schválil výkonný výbor a které jsou uveřejněny na oficiálních svazových stránkách fotbal.cz. Tam také mohou příznivci hlasovat. Volba probíhá do poledne 14. září 2010.

Čtěte také:
Jsme tragédi, zní z Brna. Chovanec debakl nepřeceňuje
Sparta zostudila vysokým debaklem Brno a je čtvrtá

"Návrhy přicházely během několika měsíců. Věřím, že jsme vybrali dva nejlepší. Současné logo svazu totiž odporuje platným právním předpisům České republiky," sdělil důvod změny místopředseda svazu Jindřich Rajchl.

Nové logo se netýká pouze svazu, stane se základem i pro symbol českého národního týmu a tedy i pro reprezentační dresy, šály a další fanouškovské předměty.

"Chceme, aby se do ankety zapojily tisíce lidí. Tohle je šance pro každého fanouška podílet se na nové etapě českého fotbalu, podoba log svazu i nároďáku je nesmírně důležitá pro samotné vnímání fotbalu v naší zemi," řekl tiskový mluvčí svazu Petr Svěcený.

Před touto sezonou prošlo proměnou také logo Gambrinus ligy, které po třech letech dostalo modernější a dynamičtější vzhled.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Požár na Říčansku mohl kontaminovat vodu v Lítožském rybníce, platí v něm zákaz koupání

V Lítožnickém rybníce v pražské Dubči a v Říčanském potoce byl v úterý vyhlášen zákaz koupání a rybolovu. Voda může být kontaminovaná po požáru skladovací haly v Uhříněvsi. Na Ttwitteru o tom dnes vpodvečer informovali pražští hasiči. Požár uhasili v úterý odpoledne.

V Lítožnickém rybníce v Praze 10 a v Říčanském potoce, který rybníkem protéká, by mohla být závadná voda z čističky odpadních vod. Byl proto vydán zákaz koupání, odebírání vody a lovu ryb v této oblasti. Na místě jsou chemici, uvedli pražští hasiči.

Hala s drogistickým zbožím v Uhříněvsi začala hořet v neděli odpoledne. Plameny se hasičům podařilo dostat pod kontrolu zhruba po dvou hodinách. Dnes dopoledne byla na místě ještě jedna jednotka, která vyhledávala a dohašovala skrytá ohniska.

Vodu použitou při hašení, která měla zvýšené pH, hasiči nejprve nechávali odtéct kanalizací do nedaleké čističky odpadních vod. Ta ale nedokázala zpracovat všechnu kontaminovanou vodu, a i když hasiči s přečerpáváním přestali, část přetekla do Říčanského potoka. Na problém podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky upozornil úhyn několika ryb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy