Baroš: Máme hratelnou skupinu. Můžeme porazit i Španěly

Ivo Pospíšil
1. 9. 2010 7:00
Baroš není po zranění achillovky stále fit
Milan Baroš
Milan Baroš | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Je jedním z hráčů, na kterého budou fanoušci české fotbalové reprezentace v nadcházející kvalifikaci na Euro 2012 velmi spoléhat.

Zdravotní stav tohoto klíčového útočníka ostře sledoval i kouč národního týmu Michal Bílek a přál si, aby se jeho svěřenec dostal včas do pořádku.

Čtěte také:
Rosický: Jsme v nejsilnější sestavě. Litvu porazíme
Šmicer: Kluci si vydělají hodně, když postoupí na Euro
Bílek: Před Litvou se utkáme se Sigmou. I s Barošem

Když však Milan Baroš dorazil týden před úvodním zápasem s Litvou na sraz, přiznal, že se jeho zranění achillovky hojí možná déle, než sám očekával.

"Pořád to není stoprocentní, ovšem hrát se s tím dá. Na tréninku a v zápase to necítím, ale někdy ráno nebo v průběhu dne jsou chvíle, kdy mě to tahá," přiznal při setkání s novináři Baroš.

Španělé se dají porazit. Ne porážet

Bílek nechce opětovné zranění svého forvarda riskovat, Baroš bude trénovat podle speciálního plánu. Má právo na úlevy i na to, že si zátěž bude korigovat sám.

"Doufám, že jsme na nadcházející kvalifikaci dobře připravení. Jediné, co teď potřebujeme, je dobře vykročit a v úterý získat tři body. Skupina je na jednu stranu hratelná, na druhou zase těžká, protože jsou tam Španělé a to jsou favorité na první místo."

"Ve fotbale ale nikdy nevíte a i o to první místo se budeme chtít porvat. Každopádně, cíl je dostat se na Euro a to i klidně z baráže. Nemáme sice tak široký kádr, jako Španělé, nebo Angličané, ale jsem přesvědčen, že kvalitu máme," doplňuje.

V úvahu proto podle něj přichází i možný bodový zisk právě s čerstvými mistry světa.

"Nedají se porážet, ale porazit se dají. Musíte mít den. Švýcaři celý zápas bránili, jednou utekli, dali gól a vyhráli. Recept to možná je, ale k tomu je ještě daleko. My se teď musíme soustředit na úterý. Je tu nová kvalifikace, začíná se od nuly. Musíme dobře začít, abychom to pak nehonili, jako třeba loni," je si vědom.

Rijkaard za selhání nemůže. Chci, aby zůstal

Ač ne úplně zdravotně v pořádku, zapojil se i do nového ročníku v dresu Galatasaraye Istanbul. Důvod, proč byl i v tomto stavu nasazován, je jasný. V týmu marodí totiž hned několik dalších hvězd.

"Netlačili mě do toho. Ale kdybychom neměli tolik zraněných, možná bych naskakoval do toho režimu trochu pomaleji. Takto jsem musel hrát třeba devadesát minut, i když jsem na to ještě fyzicky neměl. Musel jsem tam však být, protože nebylo koho vystřídat," přibližuje útočník 

A množství zranění se na startu tureckého celku skutečně projevilo. Klub nepostoupil do Evropské ligy, když nečekaně vypadl s ukrajinským Lvovem. 

"Pro klub je to nepříjemné, jde o ztrátu financí a prestiže. V lednu máme otevírat nový stadion a vedení na něm chtělo hrát velké zápasy. Musíme už na to zapomenout. Teď se musíme zaměřit na ligu a vyhrát ji."

Rázem se tak probírá i pevnost pozice kouče Franka Rijkaarda. Baroš přesto věří, že nizozemský stratég na lavičce zůstane.

"To je pro Turecko typické, ale prezident mu říkal, že má pevnou pozici a já v to doufám. V něm to určitě není, na hřišti jsme my. Měli jsme ale hodně zraněných hráčů a pak ta kvalita už nebyla tak velká. Na tom ovšem Rijkaard vinu nenese," uzavřel Baroš.

 

Právě se děje

Další zprávy