Rosický: Jsme v nejsilnější sestavě. Litvu porazíme

Ivo Pospíšil
31. 8. 2010 17:00
ROZHOVOR O Litvě toho moc nevím, připustil záložník
Tomáš Rosický
Tomáš Rosický | Foto: Jan Langer

Praha - S lehkou virózou, která by však neměla ohrozit jeho start v blížícím se kvalifikačním zápase o Euro 2012 s Litvou, přicestoval v úterý na reprezentační sraz záložník Tomáš Rosický.

Záložník londýnského Arsenalu odehrál o víkendu na hřišti Blackburnu jen posledních dvaadvacet minut, proto v úterý na tiskové konferenci sdělil, že na blížící se úvod kvalifikace velmi těší.

Čtěte také:
Šmicer: Kluci si vydělají hodně, když postoupí na Euro
Bílek: Před Litvou se utkáme se Sigmou. I s Barošem

Tomáši, trenér Bílek řekl, že máte virózu. Jak moc je to z vašeho pohledu vážné?
Ne, to není nic vážného. O víkendu jsem sice nastoupil jen na dvacet minut, ale hrál jsem normálně a bude to dobré. Jen se klasicky změnilo počasí a já na to takto reaguju. Není to ale ovšem nic zvláštního.

V reprezentaci jste se nyní sešel vy, Petr Čech i Milan Baroš, Jde o takovou základní osu týmu. Dá se říci, že jste teď v nejsilnější možné sestavě?
Samozřejmě, máme asi teď to nejsilnější co je k dispozici a to je dobrá zpráva. Všichni už navíc pod trenérem Bílkem hráli. Ten systém, jaký trenér chce hrát už je pevně daný a jede se pořád stejně. Je ovšem dobře, že to teď na tu kvalifikaci vyšlo a jsme tu všichni.

Jak vůbec vnímáte Litvu a co od toho zápasu čekáte?
Očekávám, že do zápasu vstoupíme dobře a vyhrajeme. O soupeři ale nevím momentálně nic.

Budete sledovat jejich páteční zápas se Skotskem?
Určitě. Bude mě zajímat, jak budou hrát a já si pak ty informace najdu. Pro mě ale bude důležitější, jak se budeme prezentovat my a abychom odvedli dobrý výkon.

Tomáš Rosický v hlavičkovém souboji se Scottem Brownem
Tomáš Rosický v hlavičkovém souboji se Scottem Brownem | Foto: Reuters

Pomůže vám, že během týdne vás čeká přípravný zápas s Olomoucí?
Tak mě osobně je to trochu jedno, ale určitě je to dobré pro trenéra. Bude si například moci vyzkoušet různé varianty. Určitě ví, co dělá.

Jak jsi spokojen se vstupem Arsenalu do sezony?
Myslím, že můžeme být spokojení. Dvakrát jsme vyhráli a jednou remizovali na hřišti Liverpoolu. Já jsem sice byl v základu jen jednou, což mohlo být lepší, ale uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál. Po reprezentační pauze nás zase budou čekat dva zápasy za týden, takže tam se může vše změnit.

Co říkáš na los základní skupiny Ligy mistrů?
Je to taková nevyzpytatelná skupina. Doněck je určitě silné mužstvo. Nikdo si ho navíc nepřál, protože se tam dlouho cestuje. Podobně je to i s Bragou. Ta třeba dvakrát porazila Sevillu a nikdo neví, co od ní může čekat. Je to sice skupina, ve které se zdá, že musíme lehce postoupit, ale lehké to v žádném případě nebude.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Fotbalový Liberec prodloužil smlouvu s kapitánem Mikulou

Fotbalový Liberec si pojistil služby kapitána Jana Mikuly. Osmadvacetiletý defenzivní univerzál prodloužil se severočeským ligovým klubem smlouvu o další dvě sezony. Slovan o tom informoval na svém webu.

"V Liberci jsem od začátku roku 2017, za tu dobu jsem si zde zvykl a jsem tady spokojený. Je tu dobrý kolektiv a já budu rád dál jeho součástí," uvedl Mikula.

"Miky je součástí Slovanu už pár roků a je dobře, že zůstává. Je to charakterově výborný kluk, který má zkušenosti a je poctivým fotbalistou. Je velmi zodpovědný v defenzivní práci, ale umí i zaútočit. Je také skvělým týmovým hráčem. Jeho další nespornou výhodou je univerzálnost. V defenzivě umí zahrát více postů, když nás tlačí bota při zranění některých hráčů," doplnil liberecký kouč Pavel Hoftych.

Mikula má na kontě 135 ligových startů a čtyři vstřelené branky. Nejvyšší soutěž hrál vedle Liberce také za Slavii Praha a Jihlavu.

Další zprávy