Distancovaný Pilař chyběl, Viktoria prohrála v Příbrami

27. 11. 2011 19:00
Příbram-Plzeň 2:1, MB-ČB 3:1, Teplice-Bohemians 2:0
Absence Václava Pilaře a jeho náhlé vyřazení z kádru Plzeň citelně poškodily
Absence Václava Pilaře a jeho náhlé vyřazení z kádru Plzeň citelně poškodily | Foto: Jakub Šafránek

Praha - Fotbalisté Viktorie Plzeň, počtvrté v sezoně prohráli. Na hřišti Příbrami podlehli v 15. kole Gambrinus ligy 1:2, a v tabulce klesli na páté místo. Už po polovině ročníku navíc mají na kontě více porážek než v minulé sezoně při zisku titulu.

Plzeň sice ve středu udělala v Minsku v zápase Ligy mistrů proti Borisovi (1:0) výrazný krok k postupu do jarních bojů Evropské ligy, euforii z Běloruska však do zápasu v Příbrami nepřetavila.

Naopak, okamžitě po duelu základní skupiny Ligy mistrů prohrála Plzeň čtvrtý z pěti ligových zápasů.

Západočechům zřejmě uškodila neúčast reprezentačního záložníka Václava Pilaře, který do Příbrami neodcestoval, protože v pátek podepsal smlouvu s bundesligovým Wolfsburgem.

Pilař podepsal Wolfsburgu, Plzeň se své hvězdě mstí
Psotka v Sigmě končí, vaz mu zlomila prohra s Hradcem
Šmudla zblízka dostala Lafatu mezi stovkaře. Jak jinak!
Lafata vsítil v Liberci stý gól, derby skončilo remízou
Na Letné Sparta neumí. Dukla si odváží překvapivý bod

Příbram se ujala vedení ve 36. minutě zásluhou Pleška, na 2:0 zvýšil v 53. minutě útočník Wágner. Pouze korigovat stav stačil čtvrthodinu před koncem Čišovský.

Plzeň, která po prohře na Slavii ztratila všechny body už ve druhém venkovním zápase v řadě, tak klesla z třetího na páté místo a na vedoucí Spartu ztrácí už deset bodů.

Příbrami, která proti Plzni vyhrála po třech předchozích prohrách ve vzájemných zápasech, naopak nepomohla ani výhra k udržení šestého místa, na Plzeň však ztrácí už jen tři body.

Boleslav porazila Budějovice a posunula se na 3. místo

Fotbalisté Mladé Boleslavi porazili České Budějovice 3:1 a posunuli se na třetí místo tabulky.

Středočeši tak na vlastním trávníku porazily Jihočechy po třech letech, o což se především zasloužil Ondřej Zahustel, který vstřelil dva góly.

Jednu branku Mladé Boleslavi zaznamenal Jan Chramosta, který se trefil už poosmé v sezoně a dotáhl se na libereckého Michala Breznaníka a plzeňského Marka Bakoše, jimž patří ve střelecké tabulce soutěže druhé místo za 17gólovým Davidem Lafatou.

Čestný úspěch Českých Budějovic si připsal Luboš Pecka, který si před pěti lety právě v Mladé Boleslavi vystřílel korunu krále střelců.

Budějovice, které hrály bez vykartovaných opor Ondráška s Otepkou, připravil o možnost vyrovnat střídající obránce Novák, který byl v 70. minutě vyloučen.

Teplice porazily lazaret Bohemky a jsou šesté

Fotbalisté Teplic potvrdili svou formu z posledních kol, když porazili na svém hřišti Bohemians 1905 2:0.

O oba góly se postarali hráči, kteří za Teplice skórovali vůbec poprvé. Ve 30. minutě otevřel skóre Egon Vůch, který si zároveň připsal premiérový ligový gól, po hodině hry pak tři body potvrdil Andrej Kerič.

Teplice získaly z posledních čtyř kol deset bodů a v tabulce se o skóre posunuly před Příbram na šesté místo.

Naopak Bohemians, kteří kvůli marodce přijeli na sever Čech jen se 16 hráči, "potvrdili", že jim po dobrém vstupu do soutěže dochází dech. Poslední tři zápasy prohráli, za posledních pět kol navíc získali jediný bod.

Nový kouč nepomohl, Žižkov prohrál popáté za sebou

Ani nový trenér Roman Nádvorník nepomohl Viktorii Žižkov k tomu, aby přerušila sérii porážek, kvůli které klesla na předposlední místo soutěže.

Libor Došek
Libor Došek | Foto: ČTK

V nedělním dopoledním utkání podlehla Viktorie Slovácku na domácím hřišti 0:1 a nelichotivou řadu porážek rozšířila už na pět zápasů.

Jedinou branku utkání vstřelil pod Vítkovem již v šesté minutě hostující David Pavelka, který se prosadil po parádní kombinaci s Václavem Ondřejkou.

Uherskohradišťský celek poté měl ještě několik dalších příležitostí, ale druhý gól k trefě kmenového hráče Sparty již nepřidal. Naopak v 84. minutě mohl srovnat na 1:1 domácí Jiří Böhm, ale o gólovou radost je připravil skvělým zákrokem bek Jan Trousil.

Sigma se z posledního místa nezvedla, prohrála s Hradcem

Fotbalisté Hradce Králové ukončili sedmizápasové čekání na výhru, když překvapivě zvítězili v Olomouci 2:0. Oba jejich góly vstřelil devatenáctiletý záložník Jaroslav Zelený.

Naopak Sigma, která čeká na výhru už sedm zápasů a v lize nedala gól už 315 minut, se nedokázala odpoutat z posledního místa tabulky.

Viktoria Žižkov - 1. FC Slovácko 0:1 (0:1)

Branka: 6. Pavelka. Rozhodčí: Jílek - Lhoták, Zlámal. ŽK: Procházka, Kadeřábek - Daníček. Diváci: 2315.
Žižkov: Vaclík - Šťastný, Bodeček, Procházka, Čermák - Kadeřábek, Súkenník (76. Lafrance), Folprecht (59. Sivrič), Kalivoda, Bořil (46. Bartl) - Böhm. Trenér: Nádvorník.
Slovácko: Filipko - Mezlík, Košút, Trousil, Kubáň - Ondřejka (81. Perůtka), Daníček, Pavelka (90. Reinberk), Volešák, Valenta (89. Poliaček) - Došek. Trenér: Soukup.

FK Teplice - Bohemians 1905 2:0 (1:0)

Branky: 30. Vůch, 67. Kerič. Rozhodčí: Paták - Moláček, Šecová. ŽK: Mahmutovič - Bartek, Škoda, Růžička. Diváci: 3220.
Teplice: Grigar - Vondrášek, Petr Lukáš, Smejkal, Rosa - Vůch, Ljevakovič, Čajič (81. Siva), Vachoušek - Kerič (90. Lácha), Mahmutovič (86. Jindráček). Trenér: Rada.
Bohemians 1905: Sňozík - Jindřišek, Pavel Lukáš, Borek, Bartek - Michálek (59. Kraják), Šumský, Kraus (71. Růžička), Moravec - Nešpor (81. Bálek), Škoda. Trenér: Medynský.

FK Mladá Boleslav - Dynamo České Budějovice 3:1 (2:0)

Branky: 45. a 84. Zahustel, 14. Chramosta - 53. Pecka. Rozhodčí: Mikel - Chytil, Gallo. ŽK: Šírl, Kysela (Boleslav). ČK: 71. Novák (České Budějovice). Diváci: 3394.
Mladá Boleslav: Miller - Kysela, Johana, Rolko, Šírl - Ščuk, Procházka (61. Kúdela), Štohanzl - Zahustel, Chramosta (89. Synek), Kulič. Trenér: Koubek.
České Budějovice: Křížek - Čirkin, Lengyel, Brezinský, Machovec (25. Novák) - Klesa, Rýdel, Pecka, Javorek, Sandro (83. Horejš) - Linhart (64. Němec). Trenér: Cipro.

1. FK Příbram - Viktoria Plzeň 2:1 (1:0)

Branky: 36. Pleško, 53. Wágner - 76. Čišovský. Rozhodčí: Kocourek - Štěrba, Blažej. ŽK: Krejčí, Koukal, Štochl, Divíšek, Šlapák - Kolář, Limberský. Diváci: 6670.
Příbram: Hruška - Štochl, Krejčí, Hejda, Divíšek - Mareš (90. P. Pilík), Koukal, Tarczal, T. Pilík (77. Šlapák), Pleško (65. Papšys) - Wágner. Trenér: Vavruška.
Plzeň: Čech - Rajtoral, Čišovský, Bystroň, Limberský - Horváth, Jiráček - Petržela (89. Hora), Kolář (66. Darida), Ďuriš (61. Fillo) - Bakoš. Trenér: Vrba.

Sigma Olomouc - FC Hradec Králové 0:2 (0:0)

Branky: 54. a 70. Zelený. Rozhodčí: Kovařík - Filípek, Mencl. ŽK: Bajer, Vepřek, Koutný - Poděbradský, Zelený. Diváci: 4029.
Olomouc: Zlámal - Přikryl (71. Klesnil), Škerle, Koutný, Vepřek - Hořava, Bajer, Navrátil (85. Jerome) - Varadi, Heinz, Petr (64. Schulmeister). Trenér: Psotka.
Hradec Králové: Koubek - Plašil, Hochmeister, Fukal - Fischer, Zelený, Janoušek (90.+2 Chleboun), Poděbradský - Štěpán (89. Jandík), Dvořák (90.+3 Rezek), Černý. Trenér: Kotal.