Lafata vsítil v Liberci stý gól, derby skončilo remízou

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
26. 11. 2011 19:44
Slovan Liberec - Baumit Jablonec 2:2 (0:1)

Liberec - Již stý ligový gól vstřelil v sobotní utkání patnáctého kola Gambrinus ligy jablonecký forvard David Lafata, a pomohl tak svému týmu v Liberci k remíze 2:2.

Lafata vstřelil branku, která jej poslala do klubu ligových kanonýrů, už v prvním poločase, kdy po hrubici domácí defenzivy šel sám na gólmana a nadvakrát svoji šanci proměnil. Byla to již jeho sedmnáctá trefa v nové sezoně.

Domácí kontrovali až po přestávce, když v 51. minutě srovnal dorážkou Váchovy střely Michal Rabušic. Jenže již o pět minut později znovu vedl Baumit. Závar před brankou hostí přetavil střelou z kraje vápna ve vedoucí gól Marek Jarolím.

Na Letné Sparta neumí. Dukla si odváží překvapivý bod
Vondrášek z Teplic simuloval. Zaplatí pokutu 20 tisíc

Domácí se ale nevzdali a v 64. minutě po zaváhání Pavlíka a krásné kombinaci mezi Breznaníkem a z voleje zakončujícím Štajnerem bylo srovnáno.

Oba týmy si pak vypracovaly ještě několik dalších brankových příležitostí, ale žádný ze střelců se již neprosadil, a tak derby U Nisy skončilo remízou.

Liberec tedy nevyužil páteční zaváhání Sparty, na kterou ztrácí po 15. kole stále šest bodů, Jablonec se prozatím posunul na třetí příčku, ze které jej ale mohou v neděli sesadit Viktoria Plzeň a Mladá Boleslav.

15. kolo první fotbalové ligy:

Branky: 51. Rabušic, 64. Štajner - 37. Lafata, 56. Jarolím. Rozhodčí: Bílek - Ubias, T. Kovařík. ŽK: Fleišman (Liberec). Diváci: 5926.

Sestavy:

Liberec: Bičík - Gebre Selassie, Nezmar, Karišik, Fleišman - Šural (75. Bosančič), Vácha, Janů, Breznaník (79. Rilke) - Štajner - Rabušic. Trenér: Šilhavý.

Jablonec: Špit - Eliáš, Pavlík, Beneš, Novák - Kopic (79. Vošahlík), Loučka, Jarolím, Piták (85. Vaněk), Kovařík (89. Jablonský) - Lafata. Trenér: Komňacký.