Digi TV získala práva na Premier League i La ligu

Sport Sport
8. 2. 2016 14:22
Český satelitní operátor Digi TV získal práva na vysílán anglické Premier League na další tři sezony. Současně oznámil, že bude ve zbytku ročníku i příštích dvou sezonách vysílat španělskou ligu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Praha - Dvě významné sportovní akvizice oznámil satelitní operátor Digi TV. V příštích třech fotbalových sezonách bude disponovat výhradními právy na Premier League, ve zbytku jarní části a následujících dvou ročnících pak i na španělskou nejvyšší soutěž, kterou od nové sezony nikdo v tuzemsku nevysílal. 

Program Digi Sport je v Česku šířen jak přes vlastní platformu Digi TV, tak kupříkladu i přes platformu O2 TV. Zatím není zcela jasné, jak tato spolupráce bude nadále pokračovat.

"Kanály Digi Sport najdou diváci už v základní nabídce O2 TV. Se společností Digi CZ máme navíc dlouhodobě nastavenou velmi dobrou spolupráci a předpokládáme, že v ní budeme i nadále pokračovat," vyjádřila naději Kateřina Mikšovská, mluvčí O2 TV.

Na vysílání španělské ligy chce Digi používat svých kanálů Digi Sport 3 a Digi Sport 4, které dosud využívala k vysílání na Slovensku, protože na ně vedle toho často zařazuje sportovní události, na které má v Česku exkluzivitu O2 TV. Při případném šíření těchto kanálů v Česku by se tedy musela většina vysílání kanálu začernit a čeští diváci by viděli jenom La ligu. Vývoj situace je v jednání, stejně jako o budoucnosti vysílání anglického fotbalu.

To vlastně potvrzuje i Andrej Čírtek, mluvčí  vlastníka Digi TV: "Premier League je v Česku ko-exklusivně vysílána O2 a DIGI CZ do konce sezony 2015/2016 na kanálech Digi Sport 1 a 2. Od sezony 2016/2017 vlastní exklusivní práva k Premier League DIGI CZ na 3 sezony. V tuto chvíli nebudeme podávat další informace, a to vzhledem k tomu, že ve věci způsobu šíření zápasů Premier League nebylo zatím rozhodnuto a jsou zvažovány různé alternativy včetně vlastního nového sportovního kanálu. Přenosy La Liga v této sezoně budou přenášeny na kanálech Digi Sport 3 a 4., o přenosech v dalších sezonách bude teprve rozhodnuto stejně jako u Premier League. Bez souhlasu DIGI CZ nemůže přenosy La Liga v ČR nikdo jiný nabízet. Totéž platí i pro přenosy Premier League od příští sezóny. Přestože zaznamenáváme zájem mnoha stran o sublicenci na La Liga a od příští sezony na Premier League, s nikým v této věci nejednáme."

Digi navíc slibuje, že získání práv na Premier League nemusí být posledním krokem tímto směrem. "Po úspěšných akvizicích dvou nejlepších fotbalových soutěží planety - La Ligy a Premier League – nevylučujeme nákup dalších exkluzivních práv,“ uvedl v tiskové zprávě výkonný ředitel Digi CZ Vladimír Rusnák.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy