Digi TV získala práva na Premier League i La ligu

Sport Sport
8. 2. 2016 14:22
Český satelitní operátor Digi TV získal práva na vysílán anglické Premier League na další tři sezony. Současně oznámil, že bude ve zbytku ročníku i příštích dvou sezonách vysílat španělskou ligu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Praha - Dvě významné sportovní akvizice oznámil satelitní operátor Digi TV. V příštích třech fotbalových sezonách bude disponovat výhradními právy na Premier League, ve zbytku jarní části a následujících dvou ročnících pak i na španělskou nejvyšší soutěž, kterou od nové sezony nikdo v tuzemsku nevysílal. 

Program Digi Sport je v Česku šířen jak přes vlastní platformu Digi TV, tak kupříkladu i přes platformu O2 TV. Zatím není zcela jasné, jak tato spolupráce bude nadále pokračovat.

"Kanály Digi Sport najdou diváci už v základní nabídce O2 TV. Se společností Digi CZ máme navíc dlouhodobě nastavenou velmi dobrou spolupráci a předpokládáme, že v ní budeme i nadále pokračovat," vyjádřila naději Kateřina Mikšovská, mluvčí O2 TV.

Na vysílání španělské ligy chce Digi používat svých kanálů Digi Sport 3 a Digi Sport 4, které dosud využívala k vysílání na Slovensku, protože na ně vedle toho často zařazuje sportovní události, na které má v Česku exkluzivitu O2 TV. Při případném šíření těchto kanálů v Česku by se tedy musela většina vysílání kanálu začernit a čeští diváci by viděli jenom La ligu. Vývoj situace je v jednání, stejně jako o budoucnosti vysílání anglického fotbalu.

To vlastně potvrzuje i Andrej Čírtek, mluvčí  vlastníka Digi TV: "Premier League je v Česku ko-exklusivně vysílána O2 a DIGI CZ do konce sezony 2015/2016 na kanálech Digi Sport 1 a 2. Od sezony 2016/2017 vlastní exklusivní práva k Premier League DIGI CZ na 3 sezony. V tuto chvíli nebudeme podávat další informace, a to vzhledem k tomu, že ve věci způsobu šíření zápasů Premier League nebylo zatím rozhodnuto a jsou zvažovány různé alternativy včetně vlastního nového sportovního kanálu. Přenosy La Liga v této sezoně budou přenášeny na kanálech Digi Sport 3 a 4., o přenosech v dalších sezonách bude teprve rozhodnuto stejně jako u Premier League. Bez souhlasu DIGI CZ nemůže přenosy La Liga v ČR nikdo jiný nabízet. Totéž platí i pro přenosy Premier League od příští sezóny. Přestože zaznamenáváme zájem mnoha stran o sublicenci na La Liga a od příští sezony na Premier League, s nikým v této věci nejednáme."

Digi navíc slibuje, že získání práv na Premier League nemusí být posledním krokem tímto směrem. "Po úspěšných akvizicích dvou nejlepších fotbalových soutěží planety - La Ligy a Premier League – nevylučujeme nákup dalších exkluzivních práv,“ uvedl v tiskové zprávě výkonný ředitel Digi CZ Vladimír Rusnák.

 

Právě se děje

před 2 minutami

Koncert Stinga ve Slavkově byl potřetí odložen

Pořadatelé museli už potřetí odložit koncert britského hudebníka Stinga ve Slavkově u Brna, znovu o rok. Nový termín je 31. července 2022, dosud se počítalo s letošním 25. červencem. Důvodem pro odklad je stejně jako loni pandemie koronaviru. Vstupenky zůstávají v platnosti, oznámila agentura Live Nation.

Mnohonásobný držitel ceny Grammy měl v zámecké zahradě zahrát už předloni. Na poslední chvíli koncert zrušil ze zdravotních důvodů. Kvůli pandemii nového typu koronaviru pak nevyšlo ani loňské vystoupení a fanoušci Stinga budou zklamaní také letos.

Slavkovská zámecká zahrada měla být jednou ze zastávek prodlouženého turné s programem My Songs. Jako předkapela měli vystoupit Vojtěch Dyk s B-Side Bandem a Lenka Nová.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Sněmovna schválila reformu exekucí. Ty bezvýsledné se budou zastavovat, omezí se zabavování

Dlouholeté bezvýsledné exekuce se zřejmě budou zastavovat. Částečně se omezí zabavování movitých věcí. V novele, jejíž části míří po poslaneckých úpravách i na řešení dluhů z minulosti, to dnes schválila Sněmovna. Snahy o zavedení krajské místní příslušnosti exekutorů dolní komora opět odmítla. Předlohu nyní dostane k posouzení Senát.

S výslednou podobou změn, jak je dolní komora přijala, nebyly některé opoziční ani koaliční poslanecké kluby spokojeny. Jsou podle nich jen drobné. Zástupci frakcí doufají, že zasáhne horní komora. Rovněž ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) uvedla, že z výsledku není nadšená. "Senátoři budou mít těžkou práci," konstatovala.

Předloha zavede po sněmovních úpravách šestiletou lhůtu, po jejímž uplynutí by exekutor musel bezvýslednou exekuci zastavit. Věřitel by postup mohl odvrátit zálohou na náklady řízení. Bezvýsledná exekuce by ale mohla trvat nejdéle 12 let. Vláda původně navrhovala základní tříletou lhůtu tříletou a maximální délku exekuce 12 let.

Sněmovna schválila také omezení mobiliárních exekuci důchodců, tělesně postižených lidí a u dluhů z dětství. Dlužník by mohl odvrátit prodej movitých věcí také v případě, že bude nad rámec zákonných srážek z příjmů dobrovolně hradit aspoň 1500 korun.

Další zprávy