Chorý se brání: Sörensena jsem určitě nechtěl zranit

ČTK ČTK
6. 11. 2022 14:28
Útočník Tomáš Chorý se ohradil proti obviněním, že v sobotním ligovém duelu se Spartou chtěl zranit stopera Asgera Sörensena. Sedmadvacetiletý fotbalista to uvedl v prohlášení na webu Plzně.
Tomáš Chorý
Tomáš Chorý | Foto: Tomáš Liška

Chorý udeřil soupeře hlavou v souboji v závěru prvního poločasu. Rozhodčí Černý faul neodpískal a nezasáhl ani videorozhodčí Franěk. Podle komise rozhodčích šlo o jasné vyloučení a Fraňka ihned po utkání stáhla z nominace na další zápasy.

Plzeňský útočník se stal terčem kritiky, že chtěl Sörensena zranit. Proti tomu se však ohradil. "V první řadě bych chtěl ujistit, že jsem v žádném případě do zmíněného souboje nešel s úmyslem protihráče zranit," řekl Chorý.

"V situaci z prvního poločasu na mě mířil dlouhý balon, věděl jsem, že jde do mého prostoru a automaticky jsem byl připravený podstoupit souboj s cílem vyhrát hlavičku a trefit míč směrem do vápna," přidal.

"Míč se mi na chvíli ztratil ve světle reflektoru, počítal jsem s tím, že jde mezi nás, ale nakonec propadl za nás a došlo ke srážce. I já jsem měl v první chvíli obavu, jestli jsem se nezranil, a byl jsem trochu dezorientovaný," dodal.

Chorý zdůraznil, že rozhodně neměl v úmyslu Sörensena zasáhnout. "Vím, že to i ve zpomalených záběrech vypadá blbě, nicméně vyvracím jakýkoli záměr protihráče zranit," prohlásil.

"Pokud mi někdo něco takového podsouvá, musím se proti tomu ohradit a přidat i mé vysvětlení. Sörensenovi jsem se ihned po zápase prostřednictvím jeho spoluhráče omluvil," přidal Chorý.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 16 minutami

Antimonopolní úřad oslovil kvůli vyšetřování růstu cen potravin 200 firem

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) se zabývá 40 podněty ohledně nepřiměřeného růstu cen potravin. Kromě toho vede vlastní vyšetřování, které má zmapovat strukturu trhu a cenový vývoj v celém řetězci od zemědělce až po prodej konečnému zákazníkovi. V souvislosti s tímto vyšetřováním už úřad oslovil 200 firem ze všech částí výrobního, zpracovatelského a prodejního řetězce. Úřad o tom informoval v tiskové zprávě.

"Úřad provádí zrychlené šetření týkající se konkrétně mouky, másla, mléka, vajec a kuřecího masa, a to v celém vertikálním řetězci od prvovýrobců přes zpracovatele až po maloobchodní prodejce. V této souvislosti už si úřad vyžádal informace od téměř dvou set podnikatelských subjektů, v současné době pak oslovuje profesní a oborová sdružení v zemědělském a potravinářském sektoru," uvedl ve zprávě předseda ÚOHS Petr Mlsna.

Smyslem tohoto vyšetřování je zjistit, v které části výroby a prodeje potravin se ceny zvyšovaly cen a zda u některých firem nešlo o protisoutěžní jednání. Úřad konstatoval, že po narušení dodavatelských řetězců v době pandemie covidu a po začátku války na Ukrajině se skokové zvýšení nákladů přelévá postupně od prvovýrobců, tedy zemědělců přes zpracovatele až na koncového spotřebitele.

"Přestože ve většině případů je zdražení nejspíše výsledkem navýšení cen vstupů ve všech stupních výrobně-zpracovatelského a odbytového řetězce, v některých případech nelze vyloučit, že na růstu cen se mohly podepsat i zakázané dohody nebo zneužití dominantního postavení některých podniků, případně zneužití takzvané významné tržní síly," uvedl Mlsna.

Zdroj: ČTK
před 23 minutami

Počet mrtvých po zemětřesení v Turecku podle úřadů překročil padesát tisíc

Počet mrtvých po zemětřesení ze začátku února v Turecku překročil 50 tisíc, oznámily v pondělí turecké úřady. V Sýrii, jejíž severní část otřesy také silně zasáhly, zemřelo podle odhadů nejméně 6000 lidí.

Podle tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana zemětřesení v jeho zemi způsobilo škody za více než 100 miliard dolarů (2,2 bilionu Kč), informovala agentura AFP. Evropská komise přislíbila poskytnout na rekonstrukci Turecka jednu miliardu eur (zhruba 24 miliard Kč).

Zdroj: ČTK
před 31 minutami

Pošta by mohla propustit až 4000 lidí, tvrdí odboráři

Česká pošta by podle odhadu odborářů mohla v polovině roku propustit až 4000 z celkem 25 000 lidí. Většinou půjde o zaměstnance z 300 rušených poboček, ale i další profese. Uvedl to předseda Odborového hnutí zaměstnanců České pošty Evžen Dvorský. Hnutí, které patří k menším odborovým centrálám na poště, zároveň ode dneška zahájilo stávkovou pohotovost. Další odborové organizace se k vyhlášení stávkové pohotovosti podle informací ČTK nepřipojily.

"Ke stávkové pohotovosti vyhlášené panem Dvorským se nepřipojujeme. Situaci České pošty, pošťáků a podmínky pro poskytování veřejných poštovních služeb řešíme dlouhodobě, vynakládáme velké úsilí pro změnu systému financování veřejných poštovních služeb ze strany státu. Nesouhlasíme s připravovaným rušením pracovních pozic, máme obavy z přetěžování zaměstnanců a ze zhoršení dostupnosti a kvality poštovních služeb," řekla předsedkyně největší odborové centrály, Odborového svazu zaměstnanců poštovních, telekomunikačních a novinových služeb, Jindřiška Budweiserová.

Odboráři již v lednu podle Budweiserové předali poslancům i ministrům petici s 27 500 podpisy, aby se situací na poště zabývali. Tuto středu se má podle ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) situací na poště a její plánovanou transformací zabývat vláda.

Zdroj: ČTK
Další zprávy