Další skandál VAR: Chorý udeřil hlavou Sörensena a unikl červené, Fraňka trest nemine

Sport ČTK Sport, ČTK
5. 11. 2022 21:56
Z televizních záběrů to bylo naprosto jasně patrné: plzeňský útočník Tomáš Chorý ve 45. minutě zcela úmyslně zasáhl hlavou Asgera Sörensena do obličeje. Ještě víc nepochopitelné pak bylo rozhodnutí rozhodčích zápasu v čele s hlavním sudím Daliborem Černým, který Chorému červenou kartu neudělil.
Pavel Franěk
Pavel Franěk | Foto: Milan Kammermayer

Talentovaný arbitr Dalibor Černý letošní sezonu nerozjel příliš úspěšně. V srpnu a září stál kvůli tomu, že neudělil červenou kartu za likvidační zákrok zlínského Martina Cedidly na slávistu Ewertona. V sobotu dostal důvěru na vypjatý duel mezi Plzní a Spartou a vypadá to, že si kvůli stejnému prohřešku znovu odpočine.

Krátce před přestávkou totiž domácí útočník Tomáš Chorý hlavičkou zasáhl Sörensena do hlavy, ale hlavní sudí Černý domácímu útočníkovi faul neodpískal. Do hry nezasáhnul ani videorozhodčí Pavel Franěk, což je ale už nepochopitelné, protože z opakovaných záběrů je evidentní, že vytáhlý forvard o míč vůbec nejevil zájem.

"Viděl jsem, jak letí dlouhý míč do vápna, kde šli do souboje Chorý a Sörensen, oba se drželi. Došlo ke střetu hlavami. Neviděl jsem to na vyloučení. A videoasistent mi řekl, že můžeme pokračovat ve hře," řekl v rozhovoru pro televizi O2 TV hlavní sudí Dalibor Černý.

Podle komise rozhodčích LFA měl být Chorý vyloučen za "úmyslné udeření soupeře hlavou". Komise na svém twitteru rovněž uvedla, že Franěk byl stažen z nominace na nedělní zápas Slavia - Ostrava a hrubá chyba v Plzni se projeví i na jeho budoucích nominacích.

"Rozhodčímu jsem řekl o poločase, že to byla velká chyba a měla to být červená karta. VAR nedělal, co dělat měl. Za mě jednoznačná červená karta," prohlásil po zápase sparťanský trenér Brian Priske. Jeho protějšek Bílek podle svých slov Chorého zákrok neviděl, takže ho nekomentoval.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

teď

Po potopení lodi u tuniských břehů je pohřešováno nejméně 34 afrických migrantů

Nejméně 34 afrických migrantů je pohřešováno poté, co se s nimi u Tuniska potopila loď, informuje agentura Reuters. Je to už páté potopení lodi u břehů země za dva dny, řekl Reuters soudce Fauzí Masmúdí. Při neštěstích podle něj zahynulo sedm lidí a dalších 67 stále nebylo nalezeno. Podle informací agentury AFP loď vyplula ve čtvrtek z tuniského Sfaxu a zachráněny byly jen čtyři osoby.

Pobřeží Sfaxu se stalo významným výchozím bodem lidí prchajících do Evropy před chudobou a násilím v různých částech Afriky či na Blízkém východě. Italský ostrov Lampedusa je odtud vzdálený necelých 200 kilometrů. Tuniský prezident Kaís Saíd letos v únoru prohlásil, že nezdokumentovaná imigrace ze subsaharské Afriky je spiknutím, jehož cílem je změna demografického složení Tuniska. Toto prohlášení zkritizovaly jak lidskoprávní organizace, tak i Africká unie.

Saíd tehdy bezpečnostním složkám nařídil, aby vyhnaly všechny migranty, kteří v zemi žijí nelegálně. Prezidentova slova vedla k tomu, že z Tuniska začali utíkat i lidé, kteří původně o nebezpečné cestě do Evropy ani neuvažovali, uvedl nejmenovaný představitel Organizace spojených národů.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 29 minutami

Svaz měst a obcí nesouhlasí s postupem vlády při transformaci České pošty

Svaz měst a obcí ČR (SMO) nesouhlasí s postupem vlády při transformaci České pošty, uvedl. Odmítá, aby výběr 300 rušených poštovních poboček předcházel jednáním se zástupci měst a obcí. O věci chce jednat. Stanovisko SMO dnes ČTK poskytla Alexandra Kocková ze sekce organizace a marketingu svazu. Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) následně sdělil, že pobočky ke zrušení určí analýza, odmítá i kritiku způsobu komunikace změn.

O plánované transformaci státního podniku, která by zřejmě měla stát víc než osm miliard korun, Rakušan informoval po středečním jednání vlády. Finanční model transformace by měl být schválen letos na jaře a celý plán transformace má být hotový do konce letošního června. Na začátku dubna vláda jako první transformační krok bude schvalovat snížení počtu poboček pošty z 3200 na 2900. Vedení podniku pak bude muset rozhodnout, které pošty zruší, a rušení poboček v dubnu projednat se zástupci měst a obcí.

SMO se nelíbí to, že výběr poboček ke zrušení by měl předcházet jednáním se zástupci měst a obcí. "S tímto postupem zásadně nesouhlasíme," uvedl místopředseda SMO a olomoucký primátor Miroslav Žbánek (ANO). Vláda podle něj včas a dostatečně nekomunikuje. "Tak zásadní informaci, jako je rušení poboček poštovního úřadu, se dozvídáme z médií?" podotkl. SMO podle Žbánka vnímá špatnou finanční situaci České pošty, chce se ale podílet na její transformaci, protože starostové mají znalost místního prostředí.

Zdroj: ČTK
před 36 minutami

Razýmová a Janatová byly osmé v týmovém sprintu

Běžkyně na lyžích Kateřina Razýmová a Kateřina Janatová byly osmé ve sprintu dvojic volnou technikou na finále Světového poháru v Lahti. Adam Fellner s Michalem Novákem, jenž se hned na svém prvním úseku zapletl do pádu, obsadili ve Finsku jedenáctou pozici.

SP v běhu na lyžích v Lahti - sprint dvojic:

Muži: 1. Valnes, Klaebo (Nor.) 16:28,29, 2. De Fabiani, Pellegrino (It.) -0,68, 3. Amundsen, Skar (Nor.) -2,67, 4. Grate, Anger (Švéd.) -2,94, 5. Chappaz, Jouve (Fr.) -7,44, 6. Sossau, Stölben (Něm.) -7,74, …11. Fellner, Novák (ČR) -34,98.

Ženy: 1. Ribomová, Sundlingová (Švéd.) 18:47,78, 2. Myhreová, Kalvaaová (Nor.) -4,57, 3. Gimmlerová, Rydzeková (Něm.) -5,12, 4. Joensuuová, Kaharaová (Fin.) -5,41, 5. Finková, Krehlová (Něm.) -5,46, 6. Anderssonová, Ilarová (Švéd.) -10,39, …8. Razýmová, Janatová (ČR) -22,00.

Zdroj: ČTK
Další zprávy