Zpackaný zápas, zpackaná sezona. Co nás čeká pod italskými trenéry nikdo neví, říká Lafata

ČTK ČTK
27. 5. 2017 20:54
Fotbalová Sparta zakončila sezonu remízou 1:1 na Slovácku a celkovým třetím místem. "Byla to zpackaná sezona," říká kapitán David Lafata.
David Lafata
David Lafata | Foto: Milan Kammermayer

Uherské Hradiště - Kapitán fotbalistů Sparty David Lafata neskrýval po posledním utkání ligového ročníku smutek. Neuspokojila jej remíza 1:1 se Slováckem. Alespoň malou radostí pro něj zůstala skutečnost, že se s patnácti góly podělil s Milanem Škodou ze Slavie o titul Krále ligových střelců.

"Chtěli jsme vyhrát, neboť se loučil trenér Petr Rada i celý realizační tým s klukama okolo. Přijelo také hodně našich fanoušků. Naším přáním bylo všechny uspokojit třemi body. Ani to se nepovedlo. Jak byla zpackaná celá sezona, tak skončilo i toto utkání," posteskl si před novináři pětatřicetiletý Lafata, který přiznal, že je alespoň rád za svou střeleckou produktivitu.

"Před sezonou to vypadalo, že už se mnou Sparta nepočítá. Jsem rád, že jsem nějaké góly dal. Fotbal je ale kolektivní sport. Na konci se počítá úspěch týmu. A ten nepřišel," dodal kapitán Sparty, který si po zápase nebyl jistý, komu připadne koruna pro krále střelců.

"Nevím, jestli jsme oba první. Nebo je nějaké kritérium, které určí vítěze," řekl Lafata, kterého mrzelo, že na Slovácku dnes neskóroval. "Chtěl jsem dát gól. Jako každý zápas. Jedna střela šla těsně vedle. Dneska se to nepovedlo. Alespoň je motivace do další sezony," usmál se kanonýr Sparty, jenž přiznal, že v prvním poločase bylo Slovácko lepší.

"Soupeř měl dvě šance po našich chybách. Podržel nás brankář Bičík. Bohužel, stejně jako po celou sezonu, jsme opět inkasovali gól ze standardní situace. Kromě tohoto momentu ale už nemělo po změně stran Slovácko žádnou větší příležitost. Do šancí je soupeře nepouštěli," tvrdil Lafata.

Loučení s trenérem Radou po zápase nepovažoval Lafata za dojemné. "Trenér nám řekl, že takový je fotbalový život. A nás čeká další práce. Jaká bude nejbližší budoucnost pod italskými trenéry ale nikdo nevíme," naznačil Lafata, že by v nejbližších dnech měla Sparta potvrdit angažování italského kouče Andrey Stramaccioniho.

 

Právě se děje

Další zprávy