Varianta Kozel padla, potvrdila Slavia oficiálně. Trenér se údajně naštval kvůli článku

Luděk Mádl Luděk Mádl
31. 8. 2016 18:50
Jednání Slavie s Lubošem Kozlem jsou u konce. Neúspěšného. Trenéra naštval článek na efotbal.cz, ve kterém unikly informace z jednání
Luboš Kozel se podle všeho trenérem Slavie nestane
Luboš Kozel se podle všeho trenérem Slavie nestane | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Sen fanoušků o příchodu Luboše Kozla na pozici hlavního kouče pražské Slavie se nenaplní. Klub potvrdil, že jednání s ním již byla ukončena, aniž by došlo k dohodě na spolupráci.

Tři zdroje blízké vedení klubu deníku Aktuálně.cz sdělily, že se trenér naštval, když informace z úterního jednání unikly do médií. Když si Kozel přečetl na internetu, jakou by měl brát výplatu, z jednání odstoupil.

"Průběžně jednáme s více kandidáty. Pokud se ptáte konkrétně na Luboše Kozla, tak s ním byla již jednání ukončena. Slavia se s ním nedohodla na spolupráci," konstatoval Tomáš Syrovátka, člen představenstva SK Slavia Praha.

Co se stalo? Zdroje se shodují, že v úterý večer už byla údajně jednání ve velmi pokročilém stadiu, pokud nedošlo přímo k dohodě, tak bylo těsně před ní. Jenže pak vyšel na webu efotbal.cz článek, ve kterém se objevily informace uniknuvší z jednání, včetně zmínek o finančních dohodách. Článek také tvrdil, že Kozel už Slavii podepsal tříletou smlouvu.

Poté, co Kozel zjistil, co se dostalo na veřejnost, údajně se velmi naštval a jednání se Slavií ukončil. S tím, že bude nadále působit v pozici trenéra reprezentační "18".

Slavia během dne vydala prohlášení, ve kterém zaútočila na Fotbalovou asociaci ČR a osočila ji, že se indiskrece dopustil někdo z jejích zaměstnanců.

"Fotbalový klub SK Slavia Praha se ostře ohrazuje proti úniku informací o obsahu jednání mezi SK Slavia Praha a reprezentačním trenérem U18 Lubošem Kozlem," píše se mj. v dnešním tiskovém prohlášení klubu.

"SK Slavia Praha nepodepsala dohodu o tříletém kontraktu s Lubošem Kozlem a informace zveřejněné v některých mediích nejsou pravdivé. Únik údajných platových a dalších podmínek ze strany zaměstnavatele trenéra Luboše Kozla vážně poškodil jednání obou stran a vedení SK Slavia Praha ho považuje za mimořádně neetický a neprofesionální," dodává ve své tiskové zprávě klub vyznávající červenobílé barvy.

Fotbalová asociace veškerá obvinění jednoznačně odmítla.

Slavia nyní, zdá se, musí hledat trenéra jinde. V pondělí, den po porážce 1:3 na hřišti Viktorie Plzeň, propustila trenéra Dušana Uhrina mladšího i sportovního ředitele Josefa Jinocha.

První volbou Slavie byl její bývalý hráč Luboš Kozel. Po krachu jednání s ním teď prý Slavia pracuje s pěti dalšími jmény. Neměl by na něm scházet Radoslav Látal, naposledy kouč polských Gliwic. Často bývá skloňváno také jméno Martina Ševely z Trenčína.

 

Právě se děje

před 8 hodinami

V Pardubicích došlo ke srážce sanitky s autem, dva záchranáři jsou zraněni

Sanita zdravotnické záchranné služby a osobní auto se dnes před polednem srazily na světelné křižovatce v centru Pardubic. V sanitě jeli dva záchranáři, kteří utrpěli zranění a byli převezeni do nemocnice. Žádného pacienta nevezli. V osobním autě jeli dva dospělí a dvě děti, nikdo z nich zraněn nebyl. ČTK to řekla mluvčí policie Dita Holečková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy