Z úniku informací o Kozlovi viní Slavia Peltovu asociaci. CEFC jí pohrozil vypovězením sponzoringu

Luděk Mádl Luděk Mádl
31. 8. 2016 13:00
Pražská Slavia ostře zaútočila na Fotbalovou asociaci ČR. Viní ji z informačního úniku o trenéru Kozlovi a čínský majitel klubu hrozí vypovězením sponzorské smlouvy s asociací.
Slavia se zlobí a její čínský vlastník jakbysmet. Terčem hněvu šéfa Slavie Jaroslava Tvrdíka se stala Fotbalová asociace ČR
Slavia se zlobí a její čínský vlastník jakbysmet. Terčem hněvu šéfa Slavie Jaroslava Tvrdíka se stala Fotbalová asociace ČR | Foto: Milan Kammermayer

Praha –  Pražská Slavia ostře napadla Fotbalovou asociaci ČR. Ve svém prohlášení dokonce zmínila možnost, že by vlastník klubu, tedy čínská společnost CEFC, mohl asociaci vypovědět sponzorskou smlouvu.

Oč jde? Slavia připustila, že v souvislosti s uvolněnou pozicí hlavního trenéra vyjednává s Lubošem Kozlem, v současnosti koučem reprezentační "18". Slavia však zdůrazňuje, že tyto rozhovory zatím nejsou u konce.

A to přes to, že web efotbal.cz napsal již v úterý večer, že kontrakt je podepsán a že se Kozel upsal Slavii na tři roky. Dokonce tento článek uvedl, že podle informovaných zdrojů by měl Kozel ve Slavii pobírat 400 000 Kč měsíčně, přičemž jeho předchůdce Dušan Uhrin mladší údajně inkasoval 250 000 Kč plus dalších 100 000 Kč za každé ligové vítězství. Později byl titulek tohoto článku upraven na aktualizované znění, že smlouva je teprve před podpisem.

Článek ale vyvolal ještě větší bouři, než by se dalo očekávat. Aniž by specifikovala proč, viní Slavia z údajného informačního úniku, který článek podnítil, Fotbalovou asociaci ČR. Právě ta nyní Luboše Kozla jakožto trenéra reprezentace do 18 let zaměstnává.

"Fotbalový klub SK Slavia Praha se ostře ohrazuje proti úniku informací o obsahu jednání mezi SK Slavia Praha a reprezentačním trenérem U18 Lubošem Kozlem," píše se v tiskovém prohlášení klubu.

"SK Slavia Praha nepodepsala dohodu o tříletém kontraktu s Lubošem Kozlem a informace zveřejněné v některých mediích nejsou pravdivé. Generální ředitel klubu z pověření představenstva vede jednání s Lubošem Kozlem o podmínkách spolupráce. Únik údajných platových a dalších podmínek ze strany zaměstnavatele trenéra Luboše Kozla vážně poškodil jednání obou stran a vedení SK Slavia Praha ho považuje za mimořádně neetický a neprofesionální," dodává ve své tiskové zprávě klub vyznávající červenobílé barvy.

Pokud to byl úmysl, CEFC vypoví smlouvu

Majoritním vlastníkem Slavie je čínská skupina CEFC. Ta patří mezi důležité sponzory české fotbalové reprezentace. A právě sem vede další linka slávistického úderu.

„V případě, že by se potvrdilo, že se jedná o úmyslné poškození SK Slavia Praha, vypovíme naše partnerství s FA ČR,“ podotýká zástupce majoritního vlastníka v SK Slavia Praha společnosti CEFC Group (Europe) Company Tomáš Bůzek. 

Strahovské fotbalové šéfy útok Slavie překvapil. "Fotbalová asociace se zásadně ohrazuje proti tvrzení SK Slavia Praha, že došlo ze strany zaměstnanců FAČR k úniku informací ohledně jednání pražského klubu s trenérem Lubošem Kozlem (...).  FAČR se na údajném úniku informací nemohla podílet, neboť neobdržela od klubu SK Slavia Praha žádnou oficiální výzvu k jednání za účasti všech tří stran. Nikdo z FAČR ani logicky nebyl účasten jednání ohledně finančních podmínek plánovaného kontraktu. Informace, které se objevily v médiích, proto pochopitelně nemohly pocházet ze strany FAČR."

Deník Aktuálně.cz již v úterý publikoval vyjádření Michala Prokeše, šéfa mládežnického úseku Fotbalové asociace ČR. Ten mimo jiné řekl: "Za asociaci mohu říct, že rozhodně nejsme nakloněni uvolňování našich trenérů pro potřeby ligových klubů. Luboši Kozlovi jsme svěřili velmi nadějný ročník hráčů narozených v roce 1999, s cílem, že si je letos připraví a v roce příštím postoupí nejen na mistrovství Evropy, ale i světa. S Lubošem bychom se loučili velmi neradi, z naší strany neexistuje varianta, že bychom ho uvolnili.“

Prokeš nicméně připustil, že Kozlova letos uzavřená dvouletá smlouva obsahuje výstupní klauzuli. To znamená, že pokud někdo zaplatí ve smlouvě uvedenou částku, musí asociace Kozla ze svých služeb uvolnit. Samozřejmě tehdy, projeví-li o to zájem také on sám.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Clippers i Atlanta vyrovnali proti favoritům série 2. kola play off NBA na 2:2

Basketbalisté Los Angeles Clippers i Atlanty vyrovnali ve svých halách série druhého kola play off NBA proti nejvýše nasazeným týmům po základní části na 2:2. Clippers opět díky třicetibodovým výkonům Kawhiho Leonarda a Paula George porazili podruhé za sebou Utah, tentokrát 118:104, Hawks na předchozí domácí porážku proti Philadelphii odpověděli výhrou 103:100.

2. kolo play off NBA:

Východní konference - 4. zápas:

Atlanta - Philadelphia 103:100, stav série 2:2.

Západní konference - 4. zápas:

LA Clippers - Utah 118:104, stav série 2:2.

Aktualizováno před 17 minutami

Dálnice D1 na Prahu je za Velkým Meziříčím neprůjezdná kvůli nehodě

Dálnice D1 je za Velkým Meziříčím ve směru na Prahu neprůjezdná kvůli havárii cisterny a dodávky. Při nehodě se jeden člověk zranil. S podezřením na těžší zranění ho záchranáři letecky přepravili do brněnské nemocnice, řekl mluvčí záchranářů Petr Janáček.

Nehoda byla ohlášena krátce před 8:00 přibližně na 140. kilometru mezi exity Měřín a Velké Meziříčí. K nehodě vyjeli i krajští hasiči a také pozemní posádka zdravotní záchranné služby. Podle mluvčí policie Dany Čírtkové bude dálnice uzavřená asi do 9:30.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Pošta plánuje na víkend odstávku, uzavře všechny pobočky

Všechny pobočky České pošty budou od pátečního večera do pondělí zavřené. Důvodem je plánovaná provozní údržba datových center společnosti. Odstávka se bude týkat jak poboček České pošty, tak Balíkoven Partner. Ty nebudou v době odstávky vydávat zásilky. Řekl to mluvčí pošty Matyáš Vitík.

Odstávka začne v pátek 18. června v 19:00 a potrvá do nedělních 24:00. V termínu plánované odstávky nebudou dostupné ani webové stránky spravované Českou poštou - www.ceskaposta.cz, www.postaonline.cz, www.postovnimuzeum.cz, www.datoveschranky.info, a všechny aplikace, například Sledování zásilek, Kalkulátor zásilek, Informace o poštách nebo PodaniOnline apod.

V uvedeném termínu nebude možné ani kontaktovat call centrum České pošty. Systém datových schránek bude během odstávky v provozu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

NATO označilo Čínu za systematickou výzvu, Peking se proti tomu ohradil

Peking v úterý obvinil Severoatlantickou alianci ze zveličování "teorie čínské hrozby" a z "mentality studené války". Čínské velvyslanectví při Evropské unii tak reagovalo na pondělní závěrečné usnesení summitu NATO, které uvádí, že Čína představuje pro alianci "systematické výzvy".

Vedoucí představitelé členských zemí aliance v usnesení konstatovali, že "deklarované ambice a asertivní chování Číny představují systematické výzvy pro mezinárodní řád založený na pravidlech i pro oblasti důležité pro bezpečnost aliance". Poukázali přitom na to, že obavy aliance vzbuzuje sílící jaderný arzenál Pekingu, čínská účast na ruských vojenských cvičeních v euroatlantickém prostoru i šíření dezinformací.

Čínské velvyslanectví v EU se proti tomu v úterý důrazně ohradilo, přičemž obvinilo NATO z projevování "mentality studené války" a ze snahy "uměle vytvářet konfrontace". Podle agentury AFP rovněž uvedlo, že výraz "systematické výzvy" popírá "mírový rozvoj" Číny, která má dvacetkrát méně jaderných hlavic než členské země NATO.

Zdroj: ČTK
Další zprávy