Uhrin končí ve Slavii, Tvrdík vynadal hráčům kvůli přístupu

Sport Sport
29. 8. 2016 11:46
Po sérii neuspokojivých výsledků končí ve fotbalové Slavii trenér Dušan Uhrin mladší. Spolu s ním odchází i sportovní ředitel klubu Josef Jinoch. Kdo Uhrina nahradí, zatím není jasné, spekuluje se o jménech Radoslava Látala a Luboše Kozla. "Jsme mimořádně nespokojeni s přístupem některých hráčů. Za klub, jako je Slavia, se hraje se srdcem a nasazením, což se v řadě zápasů nestalo. Od nového realizačního týmu proto očekáváme razantní změny jak v herním projevu, tak v přístupu hráčů. S hráči navíc chceme o tom, jak si představujeme hru za Slavii, důrazně hovořit,” prohlásil Jaroslav Tvrdík na oficiálním webu klubu.
Dušan Uhrin mladší
Dušan Uhrin mladší | Foto: Milan Kammermayer

Praha – Nedělní porážka 1:3 v Plzni se stala osudnou trenérovi Slavie Dušanovi Uhrinovi mladšímu. Vedení klubu jej v pondělí odvolalo z funkce. Společně s ním končí i sportovní ředitel Josef Jinoch.

Kdo Uhrina nahradí, zatím není jasné. Mluví se o bývalém hráči Slavie Luboši Kozlovi, který je ovšem smluvně vázaný u FAČR, druhým často skloňovaným jménem je Radoslav Látal, jenž naposledy vedl polské Gliwice.

"Od nového realizačního týmu proto očekáváme razantní změny jak v herním projevu, tak v přístupu hráčů,” prohlásil zástupce čínských majitelů Jaroslav Tvrdík na oficiálním webu klubu.

"S hráči navíc chceme o tom, jak si představujeme hru za Slavii, důrazně hovořit. Jsme mimořádně nespokojeni s přístupem některých hráčů. Za klub, jako je Slavia, se hraje se srdcem a nasazením, což se v řadě zápasů nestalo," dodal Tvrdík.

Slavia, která po převzetí čínskou společností CEFC za poslední rok mohutně posílila, se aktuálně nachází na 10. příčce ligové tabulky, když v nové sezoně ze čtyř zápasů vyhrála pouze nad trápící se Příbramí.

Sešívaní už se také rozloučili s Evropskou ligou, kde sice postoupili přes Talin a Rio Ave až do play-off, tam ale vypadli při celkovém skóre 0:6 s Anderlechtem, a základní skupinu si tak nezahrají.

Uhrin vedl Slavii od června 2015 a v uplynulé sezoně ji dovedl k pátému místu v lize. Ve 34 ligových zápasech měl celkovou bilanci 15 výher, 12 remíz a sedm porážek.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy