Uhrin končí ve Slavii, Tvrdík vynadal hráčům kvůli přístupu

Sport Sport
29. 8. 2016 11:46
Po sérii neuspokojivých výsledků končí ve fotbalové Slavii trenér Dušan Uhrin mladší. Spolu s ním odchází i sportovní ředitel klubu Josef Jinoch. Kdo Uhrina nahradí, zatím není jasné, spekuluje se o jménech Radoslava Látala a Luboše Kozla. "Jsme mimořádně nespokojeni s přístupem některých hráčů. Za klub, jako je Slavia, se hraje se srdcem a nasazením, což se v řadě zápasů nestalo. Od nového realizačního týmu proto očekáváme razantní změny jak v herním projevu, tak v přístupu hráčů. S hráči navíc chceme o tom, jak si představujeme hru za Slavii, důrazně hovořit,” prohlásil Jaroslav Tvrdík na oficiálním webu klubu.
Dušan Uhrin mladší
Dušan Uhrin mladší | Foto: Milan Kammermayer

Praha – Nedělní porážka 1:3 v Plzni se stala osudnou trenérovi Slavie Dušanovi Uhrinovi mladšímu. Vedení klubu jej v pondělí odvolalo z funkce. Společně s ním končí i sportovní ředitel Josef Jinoch.

Kdo Uhrina nahradí, zatím není jasné. Mluví se o bývalém hráči Slavie Luboši Kozlovi, který je ovšem smluvně vázaný u FAČR, druhým často skloňovaným jménem je Radoslav Látal, jenž naposledy vedl polské Gliwice.

"Od nového realizačního týmu proto očekáváme razantní změny jak v herním projevu, tak v přístupu hráčů,” prohlásil zástupce čínských majitelů Jaroslav Tvrdík na oficiálním webu klubu.

"S hráči navíc chceme o tom, jak si představujeme hru za Slavii, důrazně hovořit. Jsme mimořádně nespokojeni s přístupem některých hráčů. Za klub, jako je Slavia, se hraje se srdcem a nasazením, což se v řadě zápasů nestalo," dodal Tvrdík.

Slavia, která po převzetí čínskou společností CEFC za poslední rok mohutně posílila, se aktuálně nachází na 10. příčce ligové tabulky, když v nové sezoně ze čtyř zápasů vyhrála pouze nad trápící se Příbramí.

Sešívaní už se také rozloučili s Evropskou ligou, kde sice postoupili přes Talin a Rio Ave až do play-off, tam ale vypadli při celkovém skóre 0:6 s Anderlechtem, a základní skupinu si tak nezahrají.

Uhrin vedl Slavii od června 2015 a v uplynulé sezoně ji dovedl k pátému místu v lize. Ve 34 ligových zápasech měl celkovou bilanci 15 výher, 12 remíz a sedm porážek.

 

Právě se děje

před 1 minutou

Nové sankce EU proti Bělorusku zakazují dovoz i přepravu ropných produktů pocházejících z této země, dovoz potaše nebo udělování půjček.

před 33 minutami

Šéf německé romské rady chce o Teplicích jednat s Maasem, pro Hamáčka má dopis

Jako nelidský, odporný a brutální označil šéf Ústřední rady německých Sintů a Romů Romani Rose sobotní zásah české policie v Teplicích, po kterém v sanitce zkolaboval a zemřel Rom. Rada, která sdružuje romská etnika, vidí podobu s případem černocha George Floyda. Ten zemřel ve Spojených státech loni v květnu poté, co mu policista několik minut klečel na krku. Rose ČTK řekl, že předal českému velvyslanci v Německu Tomáši Kafkovi dopis pro ministra vnitra Jana Hamáčka a již také kvůli věci požádal o jednání německého ministra zahraničí Heika Maase.

Rose se ve čtvrtek setkal s Maasem u příležitosti piety v památníku židovských obětí holokaustu, kde byl ministr zahraničí společně s šéfem americké diplomacie Antonym Blinkem. "Maase jsem poprosil o rozhovor," řekl.

Šéfa rady ve stejný den přijal český velvyslanec. Po jednání Rose řekl ČTK, že Kafkovi předal dopis pro Hamáčka. "V dopise adresovaném českému ministrovi vnitra jsem jasně vyjádřil naše očekávání," řekl o obsahu. "Naším hlavním požadavkem je nezávislá vyšetřovací komise a také odpovídající opatření proti nepřípustnému chování policistů," uvedl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy