Radoslav Látal

Bývalý olomoucký kouč Látal povede fotbalisty polské Niecieczy

Radoslav Látal se stal novým trenérem polského fotbalového klubu Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Bývalý kouč Olomouce podepsal v posledním týmu nejvyšší soutěže smlouvu konce sezony 2022/23. Klub o tom informoval na svém webu.

Dvaapadesátiletý Látal vystřídal na lavičce Waldemara Piatka, který převzal v prosinci mužstvo místo odvolaného Mariusze Lewandowského. Osmnáctý tým polské Ekstraklasy měl původně trénovat Michal Probierz, ten však necelé dva dny po podepsání smlouvy s klubem spolupráci ukončil.

Syn Zdeňka Ščasného povede Nitru

Český trenér Michal Ščasný povede v jarní části slovenské fotbalové ligy Nitru. Dvaačtyřicetiletý bývalý ligový hráč nahradil Ivana Galáda a vyzkouší si už třetí působení ve slovenské Fortuna lize po Trnavě a Senici.

Nitra přezimovala na osmém místě tabulky a během přestávky v týmu došlo k velkým změnám. Klub má nové vedení a vedle trenérského postu doznal změn i hráčský kádr, který opustilo devět fotbalistů a šest jich přišlo.

"Nitra je na Slovensku značka, ale nejprve mě zajímalo, jaké jsou plány a jaká je realita v klubu, abych měl přehled. Po všech debatách i s lidmi přímo z klubu si myslím, že projekt, který tu má být, bude zajímavý, a proto jsem okamžitě řekl ano," uvedl na klubovém webu Ščasný.

Syn bývalého trenéra Sparty, Teplic či Viktorie Žižkov Zdeňka Ščasného působil v roce 2019 jako hlavní kouč v Trnavě, kde byl předtím asistentem Radoslava Látala. Od léta 2019 do loňského února byl na lavičce Senice.

Zdroj: ČTK
Pokračovat