Soupeři jsme měli co vracet. Dnes se to podařilo, liboval si Vrba po demolici Sparty

Jiří Škuba Jiří Škuba
15. 5. 2019 21:24
Ještě v základní části musel skousnout porážku od Sparty 0:4, nyní ji kouč Pavel Vrba soupeři z Letné vrátil. "Zápas jsme zvládli velice dobře," pochvaloval si.
Pavel Vrba
Pavel Vrba | Foto: Tomáš Liška

Spartě jste připravili nejvyšší porážku v samostatné lize. Jste spokojen nejen s výsledkem, ale i s výkonem? 

Především to byl zajímavý fotbal, měl tempo, se spoustou šancí. My jsme dali čtyři góly, zápas jsme zvládli velice dobře.

Byl to váš nejlepší výkon jara?

Já to tak neberu. My jsme odehráli velmi dobré celé jaro, určitě lepší než loni, bohužel se nám nepodařilo vyhrát na Slavii. Skončíme nejhůř druzí, což pro Plzeň není špatné, i když se pořád ještě koukáme nahoru.

Jak jste hráče motivoval po porážce v Edenu?

S tím jsem po zápase na Slavii neměl problém. 

Velmi dobře zahrál obránce Jakub Brabec. myslíte, že měl o motivaci víc vzhledem k tomu, že kopal ve Spartě? 

Často se stává, že takoví hráči se chtějí proti svému týmu ukázat. Jakub v Turecku moc nehrával, nyní dokazuje, že rozehranost se pořád zlepšuje. Každý je důležitý. Asi ano, odehrál nejlepší utkání, co je tady.

Kayambu jste postavil na podhrot, kde odehrál velmi dobrý zápas. Otevřela se vám další možnost pro výběr sestavy?

Otevřely. Víte, že máme některé zraněné hráče na tomto postu. Kayamba má rychlostí předpoklady, my jsme chtěli zrychlit hru, naše přechodová fáze byla v předchozích zápasech složitá. Proti Spartě jsme byli rychlejší a on k tomu hodně přispěl.

A co říkáte výkonu Tomáše Hořavy?

Pořád se bavíme tak, jako kdybychom na jaře uhráli tři body. Zápas na Slavii jsme nezvládli, kdyby ano, měli bychom trumfy ve svých rukou my. Nechci se bavit o individuálních výkonech, nevím, proč diskutujeme, kdo je lepší, kdo je horší. Plzeň si udržuje svoji výkonnost, a já jsem rád, že u toho můžu být.

Jste rád, že se vám podařilo odčinit jarní výsledek ze Sparty (0:4)?

Měli jsme jim co vracet, dnes se to podařilo.

 

Právě se děje

před 52 minutami

Tipsarevič v posledním zápase kariéry odvrátil devět mečbolů

Srbský tenista Janko Tipsarevič bojoval ve čtvrtfinále ve Stockholmu o prodloužení kariéry přes tři hodiny a odvrátil devět mečbolů, nakonec ale Japonci Juičimu Sugitovi podlehl 2:6, 6:4 a 6:7. Pětatřicetiletý bělehradský rodák už dříve ohlásil, že turnaj ve švédské metropoli bude jeho posledním představením na ATP Tour.

"Kdybych si měl vybrat způsob, jak ukončit kariéru, bylo by to takhle - nechat na kurtu všechno. Tento okamžik si budu pamatovat do konce života," uvedl Tipsarevič po zápase, který oba tenisté končili v křečích.

Bývalý osmý hráč světového žebříčku odvrátil devět mečbolů v závěru třetího setu a vynutil si tie-break, v němž dokonce vedl 2:0. Sugita ale pěti body vývoj zkrácené hry otočil a vypracoval si desátý mečbol na 6:4, při němž Tipsarevič poslal bekhend za základní čáru.

Srbský tenista hrající v ochranných sportovních brýlích získal během kariéry čtyři tituly na ATP Tour a na dalších sedmi turnajích postoupil do finále. Dvakrát startoval na Turnaji mistrů a v roce 2010 byl členem vítězného srbského družstva v Davis Cupu.

Další zprávy