Incident se odehrál při oslavách mistrovského titulu, který si Slavia zajistila výhrou 1:0 nad Viktorií. Stanciu s dalšími členy týmu v Edenu skákal na improvizovaném pódiu, a když se k němu dostal mikrofon, zazpíval společně s fanoušky i jeden z chorálů: "Nico Stanciu, Nico Stanciu, smrt Spartě."
Sedmadvacetiletý rumunský reprezentant ve Spartě působil v letech 2018 až 2019, než přestoupil do saúdskoarabského klubu Al Ahlí. Na Letné Stanciu vykonával i funkci kapitána.
"Hráči profesionálních klubů by měli spíše působit jako vzor pro mládež. Ze strany fotbalisty Slavie se jednalo o chování, kterého by se neměl hráč nejvyšší soutěže dopustit. Disciplinární komise postupovala podobně i v některých případech v minulosti," uvedl předseda disciplinárky Richard Baček v tiskové zprávě.
Sparta dostala pokutu 80 tisíc korun za to, že její fanoušci při zápase s Ostravou masivně používali pyrotechniku a nevhodně pokřikovali. Dalších 30 tisíc pražský klub zaplatí kvůli obdobnému nesportovnímu chování diváků v předchozím domácím utkání s Libercem.
Viktoria Plzeň za nevhodné pokřiky fanoušků v duelu s Jabloncem musí zaplatit 20 tisíc korun. Stejně vysoký finanční trest dostaly druholigové Pardubice kvůli pyrotechnice na tribunách při východočeském derby s Hradcem Králové.
Záložník Plzně Jan Kopic za červenou kartu proti Spartě vynechá dva soutěžní zápasy, takže mu předčasně skončila sezona. Kopic byl vyloučen za šlápnutí na hostujícího Andrease Vindheima.
Disciplinární komise nebude zpětně trestat sparťana Martina Frýdka, jenž ve středečním finále domácího poháru dostal za šlápnutí na libereckého Tomáše Malinského od sudího Pavla Královce žlutou kartu, ale podle Komise rozhodčích FAČR měl být vyloučen.
"Disciplinární komise z principu nemůže přezkoumávat výroky rozhodčích při samotném utkání. V souladu s pravidly UEFA jsou výjimkou pouze případy, kdy dojde k zjevnému omylu rozhodčího. To by znamenalo například, když udělí osobní trest jinému hráči, než který disciplinární přečin spáchal, nebo udělí trest za jednání, které se vůbec nestalo," vysvětlil Baček.
"Disciplinární komise by mohla jednat také v případě, kdy rozhodčí disciplinární přečin vůbec neviděli anebo by došlo k fatálnímu následku, například zranění faulovaného hráče. Tyto podmínky nebyly v tomto případě zákroku Martina Frýdka splněny," dodal předseda komise.