Smrt Spartě, skandoval Stanciu s fanoušky. I tak slávisté oslavili dvacátý titul

Sport Sport
25. 6. 2020 14:26
Divoké oslavy jsou teprve na začátku a už rozdmýchávají v českém fotbalovém prostředí velké emoce.
Nico Stanciu.
Nico Stanciu. | Foto: SK Slavia Praha

Pražská Slavia si ve středu večer vítězstvím 1:0 nad Viktorií Plzeň s předstihem zajistila celkově dvacátý mistrovský titul a prakticky okamžitě zahájila bouřlivé oslavy.

Mimojiné i kontroverzním chorálem "Nico Stanciu, Nico Stanciu, smrt Spartě!"

Ten se mezi fanoušky odvěkého rivala z Letné nesetkal s pochopením, výhradně kvůli osobě sedmadvacetiletého rumunského záložníka, který na Spartě v minulosti působil.

Fanoušky si tam proti sobě poštval kombinací výroku "ve Spartě budu tak dlouho, dokud nevyhrajeme trofej," a následným odchodem do saúdskoarabského Al Ahlí.

Z reakcí na sociálních sítích je zřejmé, že si nyní pozici u příznivců svého bývalého klubu ani trochu nevylepšil. V programu letošní nadstavby je přitom ještě jedno třaskavé pražské derby, odehraje se v Edenu 8. července.

 

Právě se děje

před 20 minutami

Mexický prezident se omluvil za 110 let starý masakr Číňanů

Mexický prezident Andrés Manuel López Obrador se omluvil za 110 let starý masakr Číňanů ve městě Torreón. Masového vraždění, které López Obrador označil za malou genocidu, se dopustily oddíly hlásící se k mexické revoluci, uvedla agentura AP. Během tří dnů bylo zavražděno 303 osob, což byla zhruba polovina tehdejší čínské komunity v Torreónu.

"Musím se smutkem říct, že i po této malé genocidě pokračovaly beztrestný útlak a vraždění členů čínské komunity, ať už kvůli rasismu nebo z úmyslu je okrást," uvedl López Obrador. Podle něj diskriminace byla založena na rozšířených stereotypech, kterým Číňané v té době čelili.

Mexický prezident také řekl, že jeho země je vděčná za bratrství, které Čína prokázala během epidemie covidu-19. Mexiko, které vykazuje čtvrtý nejvyšší počet úmrtí v souvislosti s covidem-19, si v Pekingu objednalo zhruba 29 milionů dávek vakcíny proti covidu-19, z nichž zatím dostalo deset milionů.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Do španělského autonomního města Ceuty, jež leží na africkém kontinentě, v pondělí nelegálně vstoupilo nejméně 2700 lidí a mezi nimi stovky nezletilců

Španělské úřady uvedly, že se jedná o druhý početnější příchod migrantů za poslední měsíc. Na konci dubna do Ceuty doplavalo z Maroka přes 150 lidí. Občas se migranti, hlavně ve větších skupinách, snaží překonat pevninskou přísně hlídanou hranici. Na její zhruba osmikilometrové délce stojí také deset metrů vysoký plot. Dnešní hojnější přeplavání hranice, které začalo od ranních hodin, podle policie usnadnil také nízký příliv. Kapacity pro přijetí migrantů ve městě jsou v současnosti přeplněné, uvedla stanice RTVE.

Zdroj: ČTK
Další zprávy