Slavia pošilhává po Traorém ze Zlína a Matouškovi

ČTK ČTK
2. 9. 2018 11:53
Slavia při zranění Jakuba Hromady nemá příliš alternace do středu zálohy, proto si vedení vyhlédlo devětadvacetiletého Traorého.
Ibrahim Benjamin Traoré ze Zlína
Ibrahim Benjamin Traoré ze Zlína | Foto: ČTK

Praha - Předseda fotbalové Slavie Praha Jaroslav Tvrdík po sobotní výhře 4:0 nad Plzní avizoval příchod ještě dvou posil do kádru a podle deníku Sport se jimi stanou Ibrahim Traoré ze Zlína a příbramský Jan Matoušek. Toho už Slavia koupila, ale plánovala ho do konce sezony nechat na hostování ve středočeském celku. Zřejmě si ho ale stáhne už nyní. Oficiálně má Slavia jejich příchod oznámit v pondělí.

"Nezapomínáme na náročný podzimní program. I vzhledem ke zdravotnímu stavu A-týmu a našim ambicím v lize, MOL Cupu a Evropské lize doplní soupisku Slavie v pondělí dva další hráči," oznámil Tvrdík na twitteru.

Slavia při zranění Jakuba Hromady nemá příliš alternace do středu zálohy, proto si vedení vyhlédlo devětadvacetiletého Traorého, který patří k tahounům ve Zlíně. Záložník z Pobřeží slonoviny je v Česku už čtyři roky, nejprve působil v druholigovém Táborsku. Ve Slavii by měl hostovat s opcí na přestup.

Ofenzivu pak má posílit kometa ligy Matoušek, se kterým Slavia na začátku srpna podepsala čtyřletou smlouvu a Příbrami zaplatila údajně 40 milionů korun, což je nejdražší přestup českého hráče v rámci ligy. Dvacetiletý ofenzivní záložník měl původně ještě zůstat v Příbrami, ale svými výkony si autor čtyř branek a třech asistencí v sedmi zápasech řekl o to, aby mu dal trenér Jindřich Trpišovský šanci už nyní.

Slavia za něj pošle do Příbrami hostovat jiné hráče. Podle Sportu by to měli být Ruslan Mingazov a Muris Mešanovič, kteří se vracejí po zranění. Ve hře je i stoper Lukáš Pokorný, který by se Příbrami rovněž hodil.

 

Právě se děje

před 37 minutami

Praha o 30 procent zdraží svoz komunálního odpadu

Pražský magistrát zvedne o 30 procent cenu za svoz komunálního odpadu. Zastupitelé hlavního města ve čtvrtek schválili novelizaci vyhlášky, která cenu služby stanovuje. Město by mělo zdražením ročně získat 220 milionů korun navíc, což má významně snížit množství peněz, které musí na systém svozu a likvidace odpadu doplácet. Součástí změny je také zavedení služby svozu bioodpadu, jejíž cena bude proti současnosti o polovinu nižší.

Proti zdražení se postavila opozice. V současnosti domácnosti v metropoli platí za svoz běžného odpadu měsíčně od 86 do 5737 korun, podle četnosti a velikosti kontejneru.

Primátorův náměstek Petr Hlubuček (STAN) uvedl, že cena za svoz se neměnila od roku 2005, kdy vyhláška vstoupila v platnost. Náklady města na svoz komunálního odpadu ročně činí přes 977 milionů korun, na poplatcích vybere 723 milionů. Zbytek dotuje z rozpočtu. Náklady na svoz se navíc podle vedení magistrátu zvyšují. Po zvýšení, které má do rozpočtu města přinést asi 220 milionů korun navíc, by se finanční účast města měla snížit z loňských 26 na tři procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy