Zkuste si běhat v deseti bez balonu a mít nějaké šance, vysvětloval novinářům Řezník

ČTK ČTK
1. 9. 2018 23:15
Plzeň prohrála ve šlágru léta na Slavii 0:4, více než poločas přitom hrála o deseti. právě vyloučení Hubníka podle Řezníka zápas rozhodlo.
Radim Řezník v jedné z mála šancí Plzně
Radim Řezník v jedné z mála šancí Plzně | Foto: Milan Kammermayer

Plzeň - Plzeňský fotbalista Radim Řezník označil dnešní ligový šlágr na Slavii po porážce 0:4 jako zápas blbec a litoval, že se od začátku vyvíjel proti Viktorii. K dvěma pokutovým kopům pro domácí v krátkém sledu se příliš vyjadřovat nechtěl, i když na druhou penaltu a vyloučení kapitána Romana Hubníka měl se spoluhráči odlišný názor než rozhodčí Petr Ardeleanu.

"Zápas blbec. Dostali jsme brzo gól a to nás rozhodilo. Pak jedna penalta, druhá penalta, taky červená a potom už to bylo těžké v deseti," řekl novinářům Řezník.

Jeho celek prohrával od třetí minuty po trefě Tomáše Součka. V závěru poločasu sice hosté přežili penaltu, kterou neproměnili Josef Hušbauer, ale vzápětí Ardeleanu nadřídil další pokutový kop a navíc vyloučil Hubníka.

"Nevím, co k tomu říct. Myslím, že my k tomu máme nějaký názor, rozhodčí zase jiný. Já se tím nechci zaobírat, ať to zhodnotí jiní. Já od toho nejsem. Bohužel rozhodčí se takhle rozhodl, dostali jsme červenou, penaltu a ovlivnilo to zápas. Už je to prostě za námi," uvedl Řezník.

Po přestávce jeho tým v oslabení ještě dvakrát inkasoval. "V poločase jsme si říkali, že to nechceme nějak zbytečně otevírat a počkáme, jestli nebude nějaký brejk nebo něco. Ale bohužel se to nestalo a inkasovali jsme ještě dva góly. Zkuste si běhat v deseti bez balonu a mít nějaké šance," řekl reprezentační obránce.

Prohru vzhledem k sedmi odehraným kolům nebral nijak tragicky. Oba týmy nyní mají v čele tabulky stejně bodů. "Prohráli jsme první zápas v sezoně. V deseti bez balonu běhat je o ničem. Každý je samozřejmě zklamaný, zvlášť když se prohraje takhle. Musíme se z toho poučit, ukázat si, kde jsme udělali chyby, a jedeme dál. Musíme se dívat dopředu, je před námi iks dalších zápasů," dodal Řezník.

 

Právě se děje

před 57 minutami

Ruský ledoborec se dostal do silné bouře a vypověděly mu motory, vyslal signál SOS

Ruský ledoborec, který se nachází s 33 lidmi na palubě u západních břehů Norska, za bouřlivého počasí vyslal tísňové volání. K plavidlu zamířily dva vlečné čluny a záchranný vrtulník. Ruský úřad pro námořní dopravu nicméně vzápětí uvedl, že signál SOS byl vyslán omylem a že loď není v problémech.

Ledoborci Tor západně od norského města Aalesund vypověděly motory, činnost dvou ze čtyř se ale později podařilo obnovit, takže bezprostřední nebezpečí teď ledoborci nehrozí, napsal norský deník Verdens Gang. Situace je ale stále vážná, protože v oblasti je velmi silná bouře.

Zdroj: ČTK
Další zprávy