Penalty? Chápu rozladění Plzeňanů, ale obě byly jasné, říká slávistický hrdina Souček

Jiří Škuba Jiří Škuba
2. 9. 2018 7:00
Dvakrát vlétl do pokutového území Plzně, dvakrát se rybičkou vrhl po centrovaném míči, dvakrát ho nekompromisně uklidil na zadní tyč. Záložník Tomáš Souček orámoval svými dvěma góly vítězství Slavie 4:0 a měl největší podíl na tom, že Viktoriáni vyšli v Edenu opět naprázdno.
Tomáš Souček slaví gól do sítě Plzně
Tomáš Souček slaví gól do sítě Plzně | Foto: Milan Kammermayer

Porazili jste Plzeň 4:0. Je to snový výsledek?

Neskutečný. Věřil jsem, že těsně vyhrajeme. Klidně o jeden gól v poslední minutě. Čtyři nula, to tady zase dlouho nebylo. Všichni jsme v euforii, nádhera.

Pomohl k vysoké výhře váš rychlý gól?

Myslím, že ano. Chtěli jsme rychle vytvořit nějakou nebezpečnou akci, závar, abychom dostali do zápasu fanoušky. Ve třetí minutě jsme vedli, to byl úplně skvělý scénář. Takhle vkročit do každého utkání by bylo perfektní. Věděli jsme, že vedeme, Plzeň musela hrát. Říkali jsme si, si budeme dávat míč do nohy.

Nelekl jste se, že jste na malém vápně ocitl úplně sám?

Standa Tecl to skvěle rozběhl na první tyč, obránci se s ním chytili. Od Jardy Zmrhala přišel ze strany nádherný balon, říkal jsem si: jsi tady sám, jen tref branku. Povedlo se mi to ideálně, pěkně na zadní tyč. A ni jsem nevěděl, jak se mám radovat. Druhý gól nás pak definitivně uklidnil.

První penaltu ale Hušbauer neproměnil…

To příjemné nebylo, ale trvalo snad jen minutu a byla další. A tu už jsme proměnili. Věděl jste hned, že Zeman zahrál rukou, byla jasná.

A druhý penaltový faul?

Ten jsem už neviděl, ale pokud tam byl loket, tak zasloužená žlutá a tím pádem červená karta. Dvoubrankový náskok i vědomí, že Plzeň hraje v deseti, nás uklidnilo. Jenom jsme si pak výsledek hlídali.

Dvě penalty v jedné minutě vzbudily velké emoce. Dokázal jste se vcítit do pocitů Viktoriánů?

Chápu, že je to nepříjemné. Na utkání ale bylo video, byly tedy jasné. Kdyby nebylo, mohli se hádat. Takhle bylo všechno spravedlivé.

Mohli jste si druhou půli užít?

V kabině jsme si řekli, že nenecháme Plzeň hrát a sami budeme kombinovat. Chtěli jsme hrát i dopředu, naštěstí jsme přidali dva góly.

Nad Plzní jste zvítězili doma popáté v řadě. Věříte si na ní tolik?

Doufám, že tento trend bude pokračovat. Plzeň, která je iks let nahoře, my ji doma pravidelně porážíme.

Máte na Viktorii speciální recept?

Kdyby nějaký byl, napsal bych si ho na papír a vždycky před zápasem s Viktorkou bych ho rozbalil. Byli jsme vyhecovaní, všichni odvedli skvělou práci. K výhře nás dovedl týmový výkon.

Utavili jste je?

Říkali jsme si, že je chceme utavit. Že nemají zas tak dobrou kondici, i kdyby hráli o jedenácti. Takhle byli jen v deseti, což bylo pro nás ještě plus. Dávali jsme si míče vzadu, nechtěli jsme je ztrácet. Když přišla možnost, zaútočili jsme. A přidali jsme ještě navrch dvě branky.

Je vysoká výhra nad mistrem pro Slavii dopingem do další fáze sezony?

Pro nás je výhra pochopitelně skvělá. Remízu jsme nechtěli, pořád bychom Plzeň dotahovali. V případě porážky by nebylo příjemné ztrácet šest bodů. Teď si držíme první místo, nejlépe až do konce sezony.