Mimořádná zpráva

Slavia nabízela za Krmenčíka 80 milionů, Plzeň nabídku smetla. Příběh skončil, napsal Tvrdík

David Janeczek Jiří Škuba David Janeczek, Jiří Škuba
16. 8. 2017 15:07
Tajemným útočníkem, kterého si vyhlédlo vedení fotbalové Slavie, byl plzeňský střelec Michael Krmenčík. Úřadující mistr nabízel za čtyřiadvacetiletého habána tři miliony eur, tedy více než osmdesát milionů korun. Plzeň ale obrovské sumě z Edenu odolala a jednání tím podle aktuálního vyjádření šéfa Slavie Jaroslava Tvrdíka už skončila.
Michael Krmenčík
Michael Krmenčík | Foto: Tomáš Liška

Praha - Fotbalová Slavia ještě zřejmě nekončí s posilováním kádru. Z Plzně si vyhlédla reprezentačního útočníka Michaela Krmenčíka, západočeský klub však odolal nabízené částce 80 milionů korun.

"Můžu potvrdit, že Slavia má o Krmenčíka dlouhodobý zájem. Ze strany Plzně ale vždy přišlo na odchod svého klíčového fotbalisty odmítavé stanovisko. S hráčem musíme respektovat rozhodnutí Viktorie," prozradil Krmenčíkův agent Dalibor Lacina, který se k situaci svého svěřence nechtěl dále vyjadřovat.

Proti přesunu do Prahy nebyl ani samotný hráč, jemuž červenobílí údajně nabízeli plat v několikanásobné výši, než má nyní v Plzni.

Kouč Slavie Jaroslav Šilhavý hned na začátku letní přípravy prozradil, že hledají k Milanu Škodovi typologicky podobného útočníka. A to právě plzeňský střelec dokonale splňuje.

Zdroje Aktuálně.cz se shodují, že Slavia nabídla Plzni za čtyřiadvacetiletého útočníka částku okolo 3 milionů eur (80 milionů korun), kterou ovšem zástupci Viktorie měli v pondělí smést ze stolu.

Jednání s Krmenčíkem na svém twitterovém účtu potvrdil i Jaroslav Tvrdík, podle nějž už ovšem jednání pondělní nabídkou skončila.

Dosud nejdražším fotbalistou, který přestoupil v rámci české ligy, je Jan Sýkora. Krajní záložník nebo obránce přestoupil v lednu letošního roku právě do Slavie z Liberce za částku okolo 30 milionů korun. 

Viktoria už v létě vydělala na přestupech dost

Viktoria v létě prodala Aleše Matějů do Brightonu za částku okolo 2,5 milionu eur (65 milionů korun) a také Martina Chriena do Benfiky Lisabon za více než jeden milion eur (27 milionů korun). Prodávat za každou cenu tedy už nemusí.

Navíc v Plzni stále hrají o postup do základní skupiny Evropské ligy, za který by mohlo do klubové kasy přitéct dalších zhruba 70 milionů korun. Jenže právě pro play off o postup do základní skupiny Evropské ligy nemůže Viktoria počítat s Krmenčíkem, který dostal třízápasový distanc za úder loktem v odvetě 3. předkola Ligy mistrů proti rumunské Bukurešti.

Další zdroj Aktuálně.cz naznačil, že Plzeň dostala na Krmenčíka konkrétní nabídku i z Turecka, ale generální manažer klubu Adolf Šádek zatím odolává zájmu všech bohatších klubů.

 

Právě se děje

Další zprávy