Krmenčík dostal nabídku od Montpellieru a Slavie. Vrba by ho však pustil, leda kdyby se vrátil Ďuriš

Luděk Mádl Luděk Mádl
12. 7. 2017 6:13
Rozjednaný přestup fotbalového reprezentanta Michaela Krmenčíka do francouzské ligy uvízl na mrtvém bodě. Plzeň nezískala vysněnou náhradu: Michala Ďuriše.
Michael Krmenčík dostal laso z francouzské ligy. Jenže smyčka se asi stáhne naprázdno.
Michael Krmenčík dostal laso z francouzské ligy. Jenže smyčka se asi stáhne naprázdno. | Foto: Tomáš Liška

Praha - Viktoria Plzeň si na soustředění v Rakousku prožila nadmíru mizerné úterý, které jí orámovalo hned 5 zranění a debakl 1:5 v nedohrané přípravě s Fürthem.

Na pozadí těchto událostí se však už několik dní odvíjela až dosud víceméně utajená story, která se týká útočníka české reprezentace Michaela Krmenčíka.

"Plzeň na něj dostala dvě konkrétní nabídky, které i po finanční stránce odpovídaly představám Viktorie. Jednu ze zahraničí, jednu z domácí ligy. Ze začátku se Plzeňští stavěli k celé věci vstřícně, posléze nám ale sdělili, že se jim bohužel nepodařilo zajistit si patřičnou náhradu," řekl k věci zkušený agent Dalibor Lacina, který Krmenčíka zastupuje.

Konkrétnější být nechtěl, ale deníku Aktuálně.cz se podařilo zjistit, že zmíněné nabídky přišly od Montpellier HSC a od pražské Slavie. Vzhledem k logické nechuti Plzně posilovat ligového soupeře vše dlouho směřovalo právě k francouzské nabídce.

Pro čtyřiadvacetiletého Krmenčíka mohla být velmi zajímavá i proto, že v tomto týmu už působí Lukáš Pokorný, bývalý kapitán Liberce, který by plzeňskému fotbalistovi v úvodu jistě pomohl s aklimatizací i po jazykové stránce.

Pro Vrbu existovala jediná alternativa: Ďuriš

Nyní však celá věc - zdá se - buď úplně padla, nebo přinejmenším uvízla na mrtvém bodě. Zdroje se totiž shodnou, že trenér Pavel Vrba sdělil vedení klubu jasnou podmínku. Krmenčíka by prý byl ochoten pustit jedině tehdy, kdyby ho nahradil Michal Ďuriš. Se zdůvodněním, že takhle krátce před začátkem ligy odmítá zapracovávat do týmu jakéhokoli jiného útočníka, kterého by dosud vůbec neznal a nevěděl by přesně, co od něj čekat.

Michal Ďuriš
Michal Ďuriš | Foto: Tomáš Liška

Devětadvacetiletý Michal Ďuriš, který pamatuje slavnou Vrbovu éru plzeňských let minulých, se přitom teprve před půl rokem přemístil do ruského Orenburgu. I proto, že se ho dotklo, jak málo minut mu na podzim v dresu Viktorie dopřával tehdejší trenér Roman Pivarník.

Na jaře stihl Ďuriš za Orenburg nastoupit v 11 zápasech. A jeho jediný gól klubu příliš nepomohl, tým z nejvyšší ruské soutěže sestoupil. Přesto aktuální plzeňská snaha získat Ďuriše zpět nebyla (dosud) úspěšná. Orenburg se tváří zcela neústupně, odmítá Ďuriše pustit. Dost možná i proto, že hned v prvním kole nové soutěže Michal Ďuriš proti týmu FK Tambov skóroval a pomohl k výhře Orenburgu 2:1.

Pokud se Ďuriše nepodaří odblokovat, zdá se, že Michael Krmenčík, autor čtyř reprezentačních branek, v Plzni nejspíš zůstane.

Zranění řádně prosela plzeňskou obranu

V úterní přípravě proti Fürthu nastoupil Krmenčík do druhého poločasu, když střídal Marka Bakoše. Duel skončil už v 75. minutě kvůli bouřce a velké průtrži mračen. A Plzeň byla opravdu ráda, že už je konec, protože prohrávala 1:5 a navíc se jí v zápase zranili David Limberský s Radimem Řezníkem.

Aby toho nebylo málo, tak z rozcvičování před zápasem odkulhal Roman Hubník. A už dopoledne se zranili na tréninku Aleš Matějů s Janem Kovaříkem.

Do jaké míry jsou jejich zdravotní problémy vážné či ne, zkoumali a dnes ještě budou zkoumat lékaři v rámci dalších vyšetření.

"Den blbec," konstatoval trenér Pavel Vrba. "Zranilo se nám několik hráčů, mezi kterými jsou i lídři mužstva… Navíc jsme prohráli 1:5. Příčiny? Nedůraz v osobních soubojích, silná přechodová fáze ze strany soupeře a náš nevydařený vysoký presink. Fürth uměl dobře trestat naše chyby," citovaly Vrbu webové stránky klubu.

Při vší té smůle se Plzni alespoň nezranil žádný útočník, potíže zasáhly zejména obránce. Navzdory tomu to nevypadá, že by teď Viktoria do francouzského Montpellieru ještě Michaela Krmenčíka uvolnila.

A na závěr jedna pikantérie: V zimě 2016 chtěl Montpellier z Plzně získat Michala Ďuriše. I tehdy mu Viktoria řekla ne. Rok nato musel vzít slovenský účastník Eura 2016 zavděk Orenburgem, takřka 1 500 kilometrů od Moskvy, zato 150 kilometrů od hranic s Kazachstánem.

Facebooková stránka autora: Luděk Mádl - Aktuálně.cz

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Veletrh Svět knihy se bude konat až v září

Největší český knižní veletrh a literární festival Svět knihy Praha byl již podruhé odložen. Nejprve se měl místo tradičního květnového termínu konat v červnu, nyní jej pořadatelé chystají na 23. až 26. září. Odklad oznámili v pondělí odpoledne.

"Dospěli jsme k momentu, kdy bychom museli začít s intenzivní komunikací, prodejem vstupenek a dalšími nevratnými kroky. Zároveň neexistují ani orientační informace o tom, jakými pravidly bychom se měli v červnu při organizaci podobné akce řídit," vysvětluje ředitel veletrhu Radovan Auer.

Zmiňuje také fakt, že zatímco v Česku se epidemická situace začíná zlepšovat, v okolních zemích je tomu naopak. "To nás do značné míry limituje při zvaní zahraničních hostů i vystavovatelů," doplňuje Auer. Zářijový termín by měl umožnit přivézt do Prahy zajímavé hosty. Čestným hostem letošního 26. ročníku má být Francie.

Další zprávy