Slavia ho neskalpovala, Pivarník trenérem Plzně zůstává. Proti Liberci mu budou scházet dva hříšníci

Luděk Mádl Luděk Mádl
7. 3. 2017 15:30
Ze schůzky vedení Viktorie Plzeň s trenérem Romanem Pivarníkem, jež následovala po porážce na Slavii, vzešlo resumé, že kouč má i nadále důvěru a u týmu zůstává
Adolf Šádek a další muži z vedení Viktorie Plzeň ukázali nyní trenéru Romanu Pivarníkovi pomyslný palec otočený směrem nahoru
Adolf Šádek a další muži z vedení Viktorie Plzeň ukázali nyní trenéru Romanu Pivarníkovi pomyslný palec otočený směrem nahoru | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Viktoria Plzeň trenéra nemění. Po porážce na Slavii se vedení klubu na schůzce s koučem Romanem Pivarníkem situací uvnitř A-týmu zabývalo - a rozhodlo se, že k žádným razantním krokům sahat nebude.

"Zůstává," rozneslo se v úterý po chodbách plzeňské arény. Vedení klubu se nelíbí zejména herní projev, se kterým se Viktoria na jaře prezentuje. Odklání se od tradiční plzeňské kreativity ve středu pole a vede i k nízké efektivitě. Na jaře vstřelila Plzeň ve třech utkáních jedinou branku.

Ta stačila v lize proti poslední Příbrami na výhru 1:0, bez gólů se pak hrálo ve Zlíně a 0:1 padla Viktoria na Slavii, kde doplatila v závěru utkání na zbytečné vyloučení obránce Řezníka.

Na schůzce se členy vedení Viktorie Plzeň se trenér Pivarník navzdory ztrátě první příčky průběžné ligové tabulky dočkal potvrzení důvěry i do dalších zápasů. Nebyl ani zatížen žádnými ultimaty, kolik musí v nejbližších utkáních získat bodů, i bez toho však sám dobře ví, že citelná by byla ztráta jakákoli.

Program je nabitý, v sobotu hostí Viktoria tým Liberce, ve středu ji pak čeká dohrávka na Bohemians a v neděli 19. března ukončí zápasový blok před reprezentační pauzou duel v Karviné.

V Liberci se Pivarník bude muset obejtí bez Radima Řezníka, který bude pykat za vyloučení, a také bez Tomáše Hořavy, který na Slavii dostal čtvrtou žlutou kartu v sezoně.

Právě na svou "karetní" bilanci už si Viktoria musí dávat pozor. Po třech žlutých už v sezoně dostali i Kozáčik, Kopic, Petržela, Zeman a Hromada.

Kandidát číslo 1 zatím nikomu nekývl

V uplynulých dnech se spekulovalo, zda by se do Plzně nemohl vrátit bývalý reprezentační kouč Pavel Vrba, který ostatně v Edenu duel Slavia-Plzeň v neděli pozorně sledoval.

Vrba ale s návratem do české soutěže v rozehrané sezoně nepospíchá, v tom duchu se měl ostatně vyjádřit i v jednáních s majitelem Sparty Danielem Křetínským, který Vrbu také oslovil.

Nyní by měl být Pavel Vrba v Rusku, kde by měl absolvovat i předběžná jednání s potenciálním zájemcem o jeho služby. V ruské Premier League už se Vrba objevil po loňském Euru, když půl roku trénoval tým Anži Machačkala.

 

Právě se děje

Další zprávy