Slavia ho neskalpovala, Pivarník trenérem Plzně zůstává. Proti Liberci mu budou scházet dva hříšníci

Luděk Mádl Luděk Mádl
7. 3. 2017 15:30
Ze schůzky vedení Viktorie Plzeň s trenérem Romanem Pivarníkem, jež následovala po porážce na Slavii, vzešlo resumé, že kouč má i nadále důvěru a u týmu zůstává
Adolf Šádek a další muži z vedení Viktorie Plzeň ukázali nyní trenéru Romanu Pivarníkovi pomyslný palec otočený směrem nahoru
Adolf Šádek a další muži z vedení Viktorie Plzeň ukázali nyní trenéru Romanu Pivarníkovi pomyslný palec otočený směrem nahoru | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Viktoria Plzeň trenéra nemění. Po porážce na Slavii se vedení klubu na schůzce s koučem Romanem Pivarníkem situací uvnitř A-týmu zabývalo - a rozhodlo se, že k žádným razantním krokům sahat nebude.

"Zůstává," rozneslo se v úterý po chodbách plzeňské arény. Vedení klubu se nelíbí zejména herní projev, se kterým se Viktoria na jaře prezentuje. Odklání se od tradiční plzeňské kreativity ve středu pole a vede i k nízké efektivitě. Na jaře vstřelila Plzeň ve třech utkáních jedinou branku.

Ta stačila v lize proti poslední Příbrami na výhru 1:0, bez gólů se pak hrálo ve Zlíně a 0:1 padla Viktoria na Slavii, kde doplatila v závěru utkání na zbytečné vyloučení obránce Řezníka.

Na schůzce se členy vedení Viktorie Plzeň se trenér Pivarník navzdory ztrátě první příčky průběžné ligové tabulky dočkal potvrzení důvěry i do dalších zápasů. Nebyl ani zatížen žádnými ultimaty, kolik musí v nejbližších utkáních získat bodů, i bez toho však sám dobře ví, že citelná by byla ztráta jakákoli.

Program je nabitý, v sobotu hostí Viktoria tým Liberce, ve středu ji pak čeká dohrávka na Bohemians a v neděli 19. března ukončí zápasový blok před reprezentační pauzou duel v Karviné.

V Liberci se Pivarník bude muset obejtí bez Radima Řezníka, který bude pykat za vyloučení, a také bez Tomáše Hořavy, který na Slavii dostal čtvrtou žlutou kartu v sezoně.

Právě na svou "karetní" bilanci už si Viktoria musí dávat pozor. Po třech žlutých už v sezoně dostali i Kozáčik, Kopic, Petržela, Zeman a Hromada.

Kandidát číslo 1 zatím nikomu nekývl

V uplynulých dnech se spekulovalo, zda by se do Plzně nemohl vrátit bývalý reprezentační kouč Pavel Vrba, který ostatně v Edenu duel Slavia-Plzeň v neděli pozorně sledoval.

Vrba ale s návratem do české soutěže v rozehrané sezoně nepospíchá, v tom duchu se měl ostatně vyjádřit i v jednáních s majitelem Sparty Danielem Křetínským, který Vrbu také oslovil.

Nyní by měl být Pavel Vrba v Rusku, kde by měl absolvovat i předběžná jednání s potenciálním zájemcem o jeho služby. V ruské Premier League už se Vrba objevil po loňském Euru, když půl roku trénoval tým Anži Machačkala.

 

Právě se děje

před 27 minutami

Slovenská policie zadržela bývalého policejního prezidenta Lučanského

Elitní jednotka slovenské policie NAKA zadržela bývalého policejního prezidenta Milana Lučanského. Podle slovenského Denníku N se kauza týká akce s krycím názvem Jidáš, v rámci níž byli zatčeni i náměstek ředitele Slovenské informační služby (SIS) Boris Beňa nebo Petr Gašparovič, který byl donedávna šéfem kontrarozvědky SIS.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Hongkongský aktivista Jimmy Lai byl obviněn z podvodu

V Hongkongu byl zatčen místní mediální magnát a obhájce demokracie Jimmy Lai. Čelí obvinění z podvodu. Ve čtvrtek se objevil u soudu, kde mu byla odepřena kauce, napsala agentura AP.

Jimmy Lai založil společnost Next Digital, která vydává list Apple Daily. Patřil mezi deset osob zatčených 10. srpna kvůli údajnému porušení zákona o národní bezpečnosti a tajné dohodě s cizí zemí. Později byl třiasedmdesátiletý Lai propuštěn na kauci, ale policie v říjnu provedla razii v jeho kancelářích a odnesla si dokumenty. Ve středu byl Lai a dva manažeři firmy Next Digital obviněni z podvodu, protože prý porušili nájemní podmínky kancelářských prostor Next Digital.

Obvinění z podvodu sice nespadá pod nový zákon o národní bezpečnosti, je však další ukázkou zákroku proti osobám s prodemokratickým smýšlením v bývalé britské kolonii. Ta byla v roce 1997 předána Pekingu s příslibem zachování nezávislého způsobu života ve městě po dobu 50 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy