Šilhavý a Rada mají dobrý vztah. Před derby si ale volat nebudeme, ujistil trenér Slavie

ČTK Sport ČTK, Sport
29. 3. 2017 17:31
Jaroslav Šilhavý a Petr Rada stojí před nedělním derby Slavie proti Spartě na opačných stranách barikády, v letech 2008 a 2009 přitom u národního týmu působili jako kolegové. Kamarády zůstali i nadále, vzájemně si přejí a jsou v kontaktu. Do nedělního supermače ovšem půjdou jako soupeři.
Jaroslav Šilhavý
Jaroslav Šilhavý | Foto: Milan Kammermayer

Praha - V nedělním ligovém derby v Edenu se proti sobě na lavičkách postaví bývalí kolegové. Trenér slávistických fotbalistů Jaroslav Šilhavý dělal novému kouči Sparty Petru Radovi v letech 2008 až 2009 asistenta u reprezentace a považuje ho za svého kamaráda. Před zápasem si ale volat nebudou a přátelství půjde v neděli stranou.

Šilhavého potěšil Radův posun z Příbrami

"Náš vztah je velmi dobrý, dá se říct, že jsme kamarádi. Byli jsme u pana Brücknera u reprezentace oba asistenti, posléze když pan Brückner odešel, tak Petr se stal hlavním trenérem a já mu dělal asistenta. Něco jsme spolu odválčili, mám k Petrovi respekt, ale v neděli budeme soupeři a určitě každý budeme chtít vyhrát," řekl novinářům Šilhavý.

"Jardy jako kolegy si vážím. Samozřejmě náš vztah je jiný, známe se dlouho, hráli jsme i proti sobě. Náš vztah je dobrý. Podáme si ruce a uvidíme se," doplnil Rada, který převzal Spartu před minulým kolem se Zlínem, v němž Letenští remizovali 0:0 a na Slavii ztrácí devět bodů.

Šilhavého Radův návrat na prvoligovou scénu po zimním konci v Příbrami potěšil. "Když nastoupil, tak jsem mu gratuloval k dobrému angažmá. Pak jsem si zavolali před zápasem, který doma hráli se Zlínem. Teď byl mimo, takže jsem rád, že dostal angažmá," uvedl Šilhavý.

Znalost Radova stylu může být výhodou

"Občas si zavoláme, nebo se potkáme za starou gardu, když to časově vyjde. Teď to asi vynecháme a volat si nebudeme. Ale jo, těším se na něj, až ho zase uvidím tady na lavičce," podotkl s úsměvem Šilhavý.

Očekává, že Radův příchod trápící se Spartě pomůže. "Proto to asi Sparta dělala. Myslím, že ano. Navíc Petr je zkušený trenér, ví si rady," konstatoval pětapadesátiletý Šilhavý.

Od o tři roky staršího kolegy se u reprezentace učil. "Petr je zkušený trenér, je o kousek starší. I to trenérské řemeslo dělal déle než já. Zkušenosti má obrovské, takže pořád jsem se od něj měl co učit. Myslím, že prostor z pozice asistenta byl dobrý," vzpomínal Šilhavý na spolupráci.

Vzhledem k tomu, že Radu dobře zná, mohl by odhadnout, s čím na Slavii Sparta vyrukuje. "Určitě se nechci pasovat do role nějakého vševěda. (Petr) nějaký styl hry má. Myslím, že do Sparty přinese svou přirozeností respekt těch hráčů v kabině. Myslím, že tohle sledovalo i vedení Sparty. Dá se něco předpokládat, ale mluvit o tom nechci," dodal Šilhavý.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Marcon chce posílit vztahy s Bidenovou Amerikou. Prezidenti chtějí spolupracovat v rámci WHO

Nový americký prezident Joe Biden v neděli poprvé od nástupu do funkce mluvil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem a vyjádřil touhu po upevnění vzájemných vztahů obou zemí, uvedl Bílý dům. Podle Macrona měli oba vůdci velmi blízké názory, a to zejména co se týče přístupu k mezinárodním problémům, jakými je například boj s pandemií či klimatickými změnami, uvedl Elysejský palác.

Prezidenti se shodli na nutnosti spolupracovat v oblasti globálního veřejného zdraví v rámci Světové zdravotnické organizace (WHO). Z té USA vyvedl předchozí prezident Donald Trump, Biden však hned po nástupu do funkce nařídil, aby se k ní Spojené státy vrátily. Stejně tak tomu bylo i u pařížské klimatické dohody z roku 2015.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Koulař Crouser vylepšil 32 let starý halový světový rekord

Americký koulař Ryan Crouser vytvořil na mítinku ve Fayetteville světový halový rekord. Osmadvacetiletý olympijský vítěz z Ria de Janeiro předčil pokusem 22,82 metru o šestnáct centimetrů výkon krajana Randyho Barnese, který se v čele historických tabulek držel 32 let.

Crouser se na devět centimetrů přiblížil svému absolutnímu maximu z loňského roku. Pod střechou měl jeho dosavadní osobní rekord hodnotu 22,60. Ve Fayetteville Barnsův výkon překonal dokonce dvakrát. Nejdál poslal kouli hned v první sérii, ve třetí ještě předvedl pokus dlouhý 22,70.

"Velmi dobrý start do roku 2021," řekl televizi ESPN Crouser. Historickým zápisem si upevnil první místo v letošních tabulkách, v nichž se za něj v sobotu zařadil výkonem 21,48 český rekordman Tomáš Staněk.

Barnes zůstává nadále absolutním světovým rekordmanem výkonem 23,12 z roku 1990. Za 23 metrů poslal 7,26 kg těžké náčiní také němec Ulf Timmermann (23,06), Crouser se výkonem 22,91 dělí o třetí místo v tabulkách s krajanem Joem Kovacsem a Italem Alessandrem Andreiem.

před 8 hodinami

Portugalský prezident de Sousa podle odhadů obhájil mandát

Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa podle odhadů obhájil mandát, hned v prvním kole dnešních voleb se mu podařilo získat přes polovinu hlasů. S odkazem na projekci veřejnoprávní televize RTP o tom informují tiskové agentury.

De Sousa, který je zástupcem pravého středu, si podle odhadů zajistil 57 až 62 procent odevzdaných hlasovacích lístků. V čele Portugalska tak bude dalších pět let.

Další zprávy