Derby bude pískat rozhodčí Franěk. Ten který odpustil Řepkovi penaltu a poslal do sprch Kalivodu

Sport Sport
29. 3. 2017 13:20
FAČR oznámila nominaci rozhodčích na nedělní derby mezi Slavií a Spartou. Jako hlavní bude utkání řídit Pavel Franěk, na čárách mu pomohou Jan Paták a Pavel Peřina. Zápas se hraje v neděli 2. dubna od 17:30.
Pavel Franěk
Pavel Franěk | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Nedělní derby pražských S bude pískat jako hlavní arbitr Pavel Franěk, na čárách mu pomohou Jan Paták a Pavel Peřina. Fotbalová komise rozhodčích zveřejnila nominaci na šlágr jara ve středu.

Franěk se v minulosti výrazně zapsal do dějin derby tím, že na jaře 2010 neodpískal Tomášovi Řepkovi penaltový faul na Jana Kyselu. Kvůli tomuto prohřešku stál pět zápasů a Slavia v derby padla 0:1.

Fanoušky Slavie v derby nepotěšil ani oprávněným vyloučením Davida Kalivody, který si v roce 2008 po vstřelení branky v derby svlékl dres a po zásluze musel za druhou žlutou kartu do sprch. Slavia následně se Spartou jen remizovala 1:1

Proti Spartě nechtěl Franěk odpískat penaltu ani v letech 2008 (proti Teplicím, dva zápasy stop) a 2013 (proti Hradci Králové). Ve prospěch Slavie se zmýlil před třemi lety, kdy červenobílým odpustil penaltu v zápase s Duklou.

V současném ročníku na něj žehrali Sparťané, kterým při utkání v Liberci (1:1) vyloučil Bořka Dočkala za faul na Breiteho a naopak opomněl poslat do sprch Jana Sýkoru.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Polská PiS žádá přepočítání hlasů senátních v šesti obvodech, kde její kandidáti neuspěli

Polská vládní strana Právo a spravedlnost (PiS) v pondělí požádala polský nejvyšší soud o přepočítání hlasů v několika volebních obvodech, kde předminulou neděli neuspěli její kandidáti na senátory poměrně malým rozdílem hlasů. PiS podle televize TVN 24 zatím požádala o přepočítání hlasů v šesti obvodech, kde údajně byla jako neplatná vyřazena část hlasů. V Polsku o půlnoci vyprší čas na námitky stran vůči volbám. PiS si v parlamentních volbách 13. října udržela většinu v dolní komoře parlamentu, Sejmu, ale přišla o většinu právě v senátu, což jí může komplikovat další vládnutí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy