Derby bude pískat rozhodčí Franěk. Ten který odpustil Řepkovi penaltu a poslal do sprch Kalivodu

Sport Sport
29. 3. 2017 13:20
FAČR oznámila nominaci rozhodčích na nedělní derby mezi Slavií a Spartou. Jako hlavní bude utkání řídit Pavel Franěk, na čárách mu pomohou Jan Paták a Pavel Peřina. Zápas se hraje v neděli 2. dubna od 17:30.
Pavel Franěk
Pavel Franěk | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Nedělní derby pražských S bude pískat jako hlavní arbitr Pavel Franěk, na čárách mu pomohou Jan Paták a Pavel Peřina. Fotbalová komise rozhodčích zveřejnila nominaci na šlágr jara ve středu.

Franěk se v minulosti výrazně zapsal do dějin derby tím, že na jaře 2010 neodpískal Tomášovi Řepkovi penaltový faul na Jana Kyselu. Kvůli tomuto prohřešku stál pět zápasů a Slavia v derby padla 0:1.

Fanoušky Slavie v derby nepotěšil ani oprávněným vyloučením Davida Kalivody, který si v roce 2008 po vstřelení branky v derby svlékl dres a po zásluze musel za druhou žlutou kartu do sprch. Slavia následně se Spartou jen remizovala 1:1

Proti Spartě nechtěl Franěk odpískat penaltu ani v letech 2008 (proti Teplicím, dva zápasy stop) a 2013 (proti Hradci Králové). Ve prospěch Slavie se zmýlil před třemi lety, kdy červenobílým odpustil penaltu v zápase s Duklou.

V současném ročníku na něj žehrali Sparťané, kterým při utkání v Liberci (1:1) vyloučil Bořka Dočkala za faul na Breiteho a naopak opomněl poslat do sprch Jana Sýkoru.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Facebook zvýšil čtvrtletní zisk, tržby překonaly očekávání. Dařilo se i Amazonu či Googlu

Americká společnost Facebook, která provozuje stejnojmennou sociální síť, ve třetím čtvrtletí meziročně zvýšila čistý zisk o zhruba 29 procent na 7,85 miliardy dolarů (184 miliard Kč). Oznámila to dnes firma. Její tržby překonaly očekávání analytiků, protože nárůst využívání internetu v době koronavirové krize podpořil její příjmy z reklamy.

Tržby americké společnosti Alphabet, která je majitelem internetové firmy Google, stouply ve třetím čtvrtletí meziročně na 46,17 miliardy dolarů (bilion Kč) ze 40,5 miliardy dolarů, což znamená návrat k růstu. Překonaly odhady analytiků, když se díky přílivu inzerentů dařilo kanálu YouTube, ale i cloudovým službám.

Tržby internetového prodejce Amazon stouply ve třetím čtvrtletí o 37 procent na 96,15 miliardy dolarů (2,3 bilionu Kč) a překonaly odhady. Firma dnes sdělila, že čeká díky pokračování pandemie, kvůli níž mnoho lidí přesouvá nákupy na síť, meziroční růst mezi 28 a 38 procenty i v aktuálním čtvrtletí. Zisk se ztrojnásobil na 6,3 miliardy dolarů (147,7 miliardy Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy