Derby bude pískat rozhodčí Franěk. Ten který odpustil Řepkovi penaltu a poslal do sprch Kalivodu

Sport Sport
29. 3. 2017 13:20
FAČR oznámila nominaci rozhodčích na nedělní derby mezi Slavií a Spartou. Jako hlavní bude utkání řídit Pavel Franěk, na čárách mu pomohou Jan Paták a Pavel Peřina. Zápas se hraje v neděli 2. dubna od 17:30.
Pavel Franěk
Pavel Franěk | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Nedělní derby pražských S bude pískat jako hlavní arbitr Pavel Franěk, na čárách mu pomohou Jan Paták a Pavel Peřina. Fotbalová komise rozhodčích zveřejnila nominaci na šlágr jara ve středu.

Franěk se v minulosti výrazně zapsal do dějin derby tím, že na jaře 2010 neodpískal Tomášovi Řepkovi penaltový faul na Jana Kyselu. Kvůli tomuto prohřešku stál pět zápasů a Slavia v derby padla 0:1.

Fanoušky Slavie v derby nepotěšil ani oprávněným vyloučením Davida Kalivody, který si v roce 2008 po vstřelení branky v derby svlékl dres a po zásluze musel za druhou žlutou kartu do sprch. Slavia následně se Spartou jen remizovala 1:1

Proti Spartě nechtěl Franěk odpískat penaltu ani v letech 2008 (proti Teplicím, dva zápasy stop) a 2013 (proti Hradci Králové). Ve prospěch Slavie se zmýlil před třemi lety, kdy červenobílým odpustil penaltu v zápase s Duklou.

V současném ročníku na něj žehrali Sparťané, kterým při utkání v Liberci (1:1) vyloučil Bořka Dočkala za faul na Breiteho a naopak opomněl poslat do sprch Jana Sýkoru.

 

Právě se děje

před 39 minutami

Česko příští týden navštíví nový slovenský premiér Eduard Heger

Českou republiku příští týden navštíví nový slovenský premiér Eduard Heger. Setká se mimo jiné s prezidentem Milošem Zemanem. Schůzka je podle mluvčího Jiřího Ovčáčka plánována na čtvrtek v lánském zámku.

Heger se stal předsedou slovenské vlády na začátku dubna. Ve funkci nahradil premiéra Igora Matoviče, který podal po téměř měsíc trvající vládní krizi demisi. Do funkce ho, stejně jako další členy vlády, jmenovala prezidentka Zuzana Čaputová 1. dubna.

V nové slovenské vládě pokračují téměř všichni dřívější ministři. U moci zůstala koalice čtyř stran, která vznikla po loňských parlamentních volbách.

Matovič rezignoval na funkci ministerského předsedy po roce a necelých dvou týdnech v úřadu, a to v zájmu řešení krize v koalici, během které jeho odchod z čela kabinetu požadovaly dvě menší vládní strany. V nové vládě bude Matovič ministrem financí.

Čtyřiačtyřicetiletý Heger je členem předsednictva Matovičova protikorupčního hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OLaNO), které loni v únoru 2020 přesvědčivě vyhrálo parlamentní volby. OLaNO i v Hegerově vládě obsadilo polovinu ze 16 křesel.

Zdroj: ČTK
Další zprávy