Rosický o situaci kolem Haška. Naprosto neuvěřitelná neprofesionalita, řekl

ČTK ČTK
11. 2. 2020 17:29
Naprosto nepochopitelná je pro sportovního ředitele fotbalistů Sparty Tomáše Rosického situace kolem Martina Haška. Čtyřiadvacetiletý záložník byl kvůli odmítnutí odletět na zimní soustředění do Španělska přeřazen do třetiligového B-týmu.
Martin Hašek mladší v zápase 19. kola první ligy Sparta - Ml. Boleslav
Martin Hašek mladší v zápase 19. kola první ligy Sparta - Ml. Boleslav | Foto: Milan Kammermayer

Hašek si svým odmítnutím plnit závazky plynoucí ze smlouvy snažil vynutit přestup do izraelského Maccabi Haifa. Nakonec ovšem nesouhlasil ani s přestupem do Haify. Rosický nevyloučil jeho odchod, zájemce však musí splnit podmínky Letenských.

"Celá situace je pro mě nepochopitelná. Bavíme se o hráči, který se v našem prostředí jednoznačně zlepšil. Má za sebou nejlepší půlrok kariéry, ať už herní, tak statistický. V co ta situace vyústila, je pro mě naprosto nepochopitelné. Naprosto neuvěřitelná neprofesionalita. Martin se bude připravovat s béčkem," řekl Rosický na tiskové konferenci před startem jarní části první ligy.

Hašek se před odletem do Španělska dostavil na sraz bez cestovních dokladů. Přestože dostal nařízeno, aby se pro potřebné věci vrátil, na letiště už nedorazil. Pražané trucujícího středopolaře finančně potrestali a přeřadili do B-týmu.

Následně vše směřovalo k jeho odchodu do Maccabi Haifa. Sparta se s izraelským klubem domluvila na odstupném a Hašek přiletěl do Izraele, kde měl absolvovat vstupní zdravotní prohlídku a podepsat kontrakt. To se ale nakonec nestalo.

Haifa uvedla, že Hašek odmítl podepsat smlouvu v podobě, jak byla dohodnuta před jeho příletem do země. Podle spekulací médií měl bývalý reprezentant do 21 let požadovat vyšší plat, což zástupci Maccabi odmítli.

Haškův přestup jinam je podle Rosického možný. "Od začátku jsme deklarovali jasnou cenu, za kterou jsme Martina ochotni pustit, a to trvá. Jsme tomu nadále otevřeni, může se to stát, ale potenciální zájemce musí splnit naše podmínky," prohlásil někdejší hráč Sparty, Dortmundu a Arsenalu.

 

Právě se děje

před 38 minutami

Ekonomika EU i eurozóny vzrostla nejrychleji od roku 1995

Ekonomika Evropské unie se ve třetím čtvrtletí částečně zotavila z koronavirového propadu, hrubý domácí produkt (HDP) se ve srovnání s předchozím čtvrtletím zvýšil o 12,1 procenta. V prvním rychlém odhadu to dnes oznámil evropský statistický úřad Eurostat. Podobně v zemích eurozóny ekonomika vzrostla o 12,7 procenta. Je to nejvýraznější vzestup od roku 1995, kdy se tento údaj začal sledovat.

Ve druhém čtvrtletí se ekonomika EU propadla kvůli koronaviru o 11,4 procenta. V eurozóně se HDP snížil o 11,8 procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy