Divoká přestřelka na Letné. Sparta má ze zápasu s Dynamem pouze bod

22. 11. 2019 20:02
Fotbalisté Sparty remizovali v předehrávce 17. ligového kola s Českými Budějovicemi 3:3 a nekorunovali výhrou oslavy 126. výročí založení klubu, na jehož počet nastoupili ve vzpomínkových dresech.

Dynamo na Letné třikrát vedlo po gólech Ivana Schranze, Benjamina Čoliče a Davida Ledeckého, za domácí ale vyrovnali Guélor Kanga z penalty a střídající Srdjan Plavšič s Benjaminem Tettehem.

Pražané po druhé remíze za sebou zůstali pátí. Jihočeský nováček soutěže se po sérii předchozích pěti výher, kterou stanovil vlastní ligový rekord, postaral o další překvapení a je s dvoubodovou ztrátou osmý.

Pražané nastoupili vzhledem k výročí, které oslavili v sobotu, ve vzpomínkových dresech se svislými rudými a bílými pruhy a jitřenkou, jež byla součástí klubového loga až do 90. let.

Domácí kouč Jílek nasadil uzdraveného Mandjecka a jen na lavičce začal Krejčí, jemuž vyšly zápasy za reprezentační jednadvacítku. Hostům scházela trojice hráčů hostujících ze Sparty, naopak v zahajovací jedenáctce nechyběl stoper Sivok, který v minulosti dělal kapitána na Letné.

Jihočeši nabuzeni předchozí rekordní vítěznou sérií začali rychlým vedoucím gólem. Domácí Mandjeck v sedmé minutě ztratil na polovině hřiště míč, Schranz potáhl míč do brejku, vyměnil si jej s Mršičem a střelou do odkryté branky překonal Heču. Slovenský útočník se prosadil proti bývalému klubu, v jehož dresu si ale ligový start nepřipsal.

Ve 13. minutě mohl srovnat Kanga, jeho střelu ale vyrazil na roh brankář Drobný. V 28. minutě domácí po centru a Hložkově dorážce už slavili vyrovnání, sudí Marek však po zhlédnutí videozáznamu gól po čtyřech minutách kvůli předchozí ruce odvolal.

V 35. minutě už Pražané srovnali. Novák ve vápně hloupě zatáhl Kozáka a Kanga se z penalty nemýlil. Devátým gólem v ligové sezoně se dotáhl na nejlepšího střelce soutěže Komličenka. Jihočeši si však za sedm minut vzali vedení zpět. Čolič z přímého kopu střelou okolo zdi k tyči zaskočil Heču a připsal si druhou branku v české lize.

V úvodu druhé půle se domácím nedařilo dostat se do šancí a pomohlo jim až střídání. Uzdravený Plavšič byl na trávník necelou minutu, když napřáhl zpoza vápna a ranou k tyči překonal Drobného.

Kouč Jílek poslal na trávník druhého útočníka Tetteha a domácí tlačili. V 73. minutě zastavila Hložkovu střelu tyč, poté Kayovu hlavičku vyrazil Drobný. Pražané nepouštěli soupeře za půlku, ale v 77. minutě nečekaně potřetí inkasovali. Po nákopu od brankáře Drobného fatálně zaváhal domácí Kaya a Ledecký nabídnutý samostatný únik s přehledem využil.

Hned za tři minuty ale bylo potřetí srovnáno. Trávník přihrál Tettehovi a ten zblízka prostřelil Drobného. Domácí se už v nastavení marně dožadovali penalty, z následné akce pak střídající Krejčí zblízka minul.

Sparta Praha - Dynamo České Budějovice 3:3 (1:2)

Branky: 35. Kanga z pen., 58. Plavšič, 80. Tetteh - 7. Schranz, 42. Čolič, 77. Ledecký. Rozhodčí: Marek - Horák, Poživil - Orel (video). ŽK: Mandjeck, Trávník, Lischka - Novák, Brandner, Mršič, Ekpai, Schranz, Drobný. Diváci: 10.057.

Sparta: Heča - Sáček, Kaya, Lischka, Frýdek - Vindheim (58. Plavšič), Trávník, Kanga (89. Krejčí), Mandjeck (61. Tetteh), Hložek - Kozák. Trenér: Jílek.

Č. Budějovice: Drobný - Čolič, Havel, Sivok, Novák - Javorek, Čavoš - Schranz, Brandner (85. Táborský), Mršič (71. Ekpai) - Ledecký (90. Kladrubský). Trenér: Horejš.