Kotalík končí ve Spartě. Podílel se na období, které nebylo úspěšné, řekl Křetínský

Sport Sport
18. 11. 2019 16:42
Adam Kotalík, člen představenstva zodpovědný za transfery, po dohodě s majitelem klubu Danielem Křetínským ukončí své působení ve Spartě.
Adam Kotalík
Adam Kotalík | Foto: Milan Kammermayer

Kotalík v minulosti působil i v pozici generálního ředitele. Po čtyřech letech Letnou opouští - v nejbližší době ukončí své působení v klubu ve všech exekutivních funkcích. Do konce probíhající sezony pak bude působit v roli poradce představenstva s ohledem na předání veškeré agendy a poté se bude věnovat novým projektům. Informují o tom webové stránky Sparty.

"Adam působil na Spartě ve složitém období, které pro nás, s výjimkou účasti ve čtvrtfinále Evropské ligy a vítězství v základní skupině Evropské ligy v následujícím ročníku, nebylo úspěšné," uvedl Křetínský. 

Přesto Kotalíkovi za jeho práci oficiálně poděkoval. "Často čelil velkému tlaku, který v mnoha případech nebyl spravedlivý. Adam dokázal významně rozšířit rádius Sparty v oblasti transferů. Byli jsme schopni získat kvalitní hráče z různých zahraničních soutěží a realizovat ekonomicky velmi úspěšné transfery směrem ven z klubu. Nicméně nastal čas na změnu, jejímž základem je ještě větší samostatná odpovědnost Tomáše Rosického za sportovní úsek a především A-tým," dodal majitel Sparty.

Veškeré kompetence, kromě samotného vyjednávání transferů a smluv hráčů, přebírá sportovní ředitel Tomáš Rosický. "V oblasti významných transferů a hráčských smluv budeme spolupracovat s vybraným advokátem, který tuto agendu jako expert na kontraktaci a vyjednávání převezme. Jeho jméno oznámíme v průběhu krátké doby. Menší transfery a smlouvy bude realizovat sportovní úsek Sparty v koordinaci s úsekem mládeže," uvedl k dopadům na organizaci generální ředitel František Čupr.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Inter vyhrál v Parmě a vede italskou ligu před AC už o šest bodů

Fotbalisté Interu Milán vyhráli dohrávku 25. kola italské ligy na hřišti Parmy 2:1 a v čele tabulky zvýšili náskok před městským rivalem AC už na šest bodů. Dvěma góly v rozmezí osmi minut ve druhém poločase se na vítězství podílel chilský útočník Alexis Sánchez po asistencích belgického kanonýra Romelua Lukakua. Předposlední tým tabulky dokázal už jen snížit zásluhou Brazilce Hernaniho.

Inter drží v Serii A už devět zápasů neporazitelnost a šestou výhrou za sebou využil středeční bodovou ztrátu AC Milán po remíze 1:1 s Udine. Parma naopak čeká na tříbodový zisk už 16 kol a zaostává o šest bodů za pozicemi znamenajícími udržení v soutěži.

Další zprávy