Kotalík končí ve Spartě. Podílel se na období, které nebylo úspěšné, řekl Křetínský

Sport Sport
18. 11. 2019 16:42
Adam Kotalík, člen představenstva zodpovědný za transfery, po dohodě s majitelem klubu Danielem Křetínským ukončí své působení ve Spartě.
Adam Kotalík
Adam Kotalík | Foto: Milan Kammermayer

Kotalík v minulosti působil i v pozici generálního ředitele. Po čtyřech letech Letnou opouští - v nejbližší době ukončí své působení v klubu ve všech exekutivních funkcích. Do konce probíhající sezony pak bude působit v roli poradce představenstva s ohledem na předání veškeré agendy a poté se bude věnovat novým projektům. Informují o tom webové stránky Sparty.

"Adam působil na Spartě ve složitém období, které pro nás, s výjimkou účasti ve čtvrtfinále Evropské ligy a vítězství v základní skupině Evropské ligy v následujícím ročníku, nebylo úspěšné," uvedl Křetínský. 

Přesto Kotalíkovi za jeho práci oficiálně poděkoval. "Často čelil velkému tlaku, který v mnoha případech nebyl spravedlivý. Adam dokázal významně rozšířit rádius Sparty v oblasti transferů. Byli jsme schopni získat kvalitní hráče z různých zahraničních soutěží a realizovat ekonomicky velmi úspěšné transfery směrem ven z klubu. Nicméně nastal čas na změnu, jejímž základem je ještě větší samostatná odpovědnost Tomáše Rosického za sportovní úsek a především A-tým," dodal majitel Sparty.

Veškeré kompetence, kromě samotného vyjednávání transferů a smluv hráčů, přebírá sportovní ředitel Tomáš Rosický. "V oblasti významných transferů a hráčských smluv budeme spolupracovat s vybraným advokátem, který tuto agendu jako expert na kontraktaci a vyjednávání převezme. Jeho jméno oznámíme v průběhu krátké doby. Menší transfery a smlouvy bude realizovat sportovní úsek Sparty v koordinaci s úsekem mládeže," uvedl k dopadům na organizaci generální ředitel František Čupr.

 

Právě se děje

Další zprávy