Sudí Proske byl suspendován. Zápas v Plzni podle komise nezvládl

12. 11. 2019 21:44
Kapitán fotbalistů Plzně Roman Hubník neměl dohrát nedělní zápas 16. kola první ligy proti Liberci. Podle komise rozhodčích FAČR chyboval hlavní sudí Zbyněk Proske ve spolupráci s asistentem Davidem Hockem, když domácího stopera nevyloučil po druhé žluté kartě.
Zbyněk Proske.
Zbyněk Proske. | Foto: Milan Kammermayer

Oba arbitři podle předsedy komise rozhodčích Jozefa Chovance budou suspendováni do konce podzimní části sezony.

Hubník v 28. minutě za stavu 1:1 ostře zajel do Tomáše Malinského, ale Proske ho podruhé nenapomenul. Naopak za tři minuty rozhodčí udělil libereckému Alexandruovi Balutovi druhou žlutou kartu za faul na Joela Kayambu. Plzeň přesilovku využila a zvítězila 4:1.

"Utkání jednoznačně nezvládli a vydali jsme interní oznámení, že budou suspendováni," řekl Chovanec České televizi. "Určitě ne," odpověděl na otázku, jestli si Proske ještě do konce podzimu zapíská.

Komise v komuniké ze svého zasedání napomenula také asistenta Tomáše Mokrusche, který v sobotním utkání Jablonec - Sparta (2:2) ve čtvrté minutě signalizoval ofsajd při gólu hostujícího Libora Kozáka. Chybný verdikt pomezního sudího však záhy opravil videorozhodčí a branka byla uznána.

Nový šéf ÚOHS Petr Mlsna se ujme svého úřadu, převezme funkci od Petra Rafaje

Nový předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Mlsna dnes v brněnském sídle úřadu převezme funkci od dosavadního předsedy Petra Rafaje, který k 1. prosinci rezignoval. Mlsnu v úterý do funkce jmenoval prezident Miloš Zeman.

Jmenování Mlsny prezidentovi navrhla vláda. Zeman už dříve řekl, že ho považuje za velmi vhodného kandidáta. Dvaačtyřicetiletý Mlsna vzešel z výběrového řízení, do něhož se přihlásilo 11 uchazečů. Výběrové řízení na předsedu ÚOHS se konalo poprvé, dosud jeho předsedu vybírali politici.

Mezi dalšími kandidáty byli bývalý ministr dopravy za ANO Vladimír Kremlík, někdejší místopředsedové antimonopolního úřadu Robert Neruda a Michal Petr, nynější první místopředseda úřadu Hynek Brom a státní tajemník ministerstva zemědělství Jan Sixta.