Plzeň otočila zápas v Ďolíčku. Čtvrtou soutěžní výhru zajistili Beauguel a Káčer

1. 8. 2021 21:12
Fotbalisté Plzně otočili utkání 2. ligového kola na hřišti Bohemians 1905 a i ve čtvrtém soutěžním duelu sezony zvítězili 2:1. Stejným výsledkem zdolali v úvodu nejvyšší soutěže Mladou Boleslav a dvakrát i Brest ve 2. předkole Evropské konferenční ligy.
Radost Miroslava Káčera.
Radost Miroslava Káčera. | Foto: Reuters

Svěřenci trenéra Michala Bílka se ideálně naladili na čtvrteční úvodní zápas 3. předkola Evropské konferenční ligy na půdě velšského celku The New Saints.

Pražany poslal do vedení v 22. minutě z penalty David Puškáč, v rozmezí 52. až 71. minuty však hosté otočili skóre. Nejprve vyrovnal z pokutového kopu střídající Jean-David Beauguel a poté se trefil Miroslav Káčer.

"Je to shoda náhod, že jsme čtyři soutěžní zápasy vyhráli 2:1. Moc si cením toho, že jsme na Bohemce vydolovali vítězství," řekl na on-line tiskové konferenci Bílek.

První větší šanci měl ve 14. minutě hostující Šulc, ale z dálky přestřelil. O sedm minut později stejný hráč srazil ve vápně ex-plzeňského Kovaříka a rozhodčí Machálek nařídil pokutový kop, který proměnil Puškáč. Osmadvacetiletý útočník navázal na trefu z úvodního kola proti nováčkovi z Hradce Králové, jíž pomohl k remíze 1:1.

"Myslím si, že to byla jednoznačná penalta. Dostal jsem se před Šulcíka a Puška mi dal zpětný balon, když jsem si na něj zařval. Chtěl jsem střílet, napřahoval jsem a kvůli kontaktu jsem netrefil balon," uvedl Kovařík.

Západočeši po inkasované brance přidali a do konce úvodního dějství si vytvořili několik šancí, žádná z nich se však neujala. Mosquerovu přihrávku na zadní tyč Kayamba netrefil ideálně, kapitán Hejda zase v šestnáctce hlavičkoval nad.

Následně Kayambův centr skončil na břevně a Brabcovy "nůžky" na tyči. Na druhé straně Köstl zblízka hlavičkoval pouze do Hruškovy náruče. Plzeňský gólman si poradil i s dalekonosným pokusem Květa.

Po přestávce v 51. minutě Vondra fauloval v šestnáctce Chorého a penalta se naskytla i hostům. Střídající Beauguel z ní nezaváhal a brankáře Bačkovského poslal na opačnou stranu.

Viktorii vyrovnání povzbudilo a tlačila se za vítězným gólem. Toho se dočkala v 71. minutě, kdy se povedenou střelou zpoza vápna prosadil Káčer. Slovenský záložník si připsal druhou branku v české lize.

"Chorasovi (Chorému) jsem si o přihrávku před gólem řekl. Myslím si, že to slyšel celý stadion. Jsem rád, že to tam padlo. Za každý gól jsem rád, hlavně, když pomůže týmu k vítězství," prohlásil pro plzeňský web Káčer.

Domácí se v závěru tlačili za vyrovnáním, Šulc si srazil míč těsně nad břevno vlastní branky. Potom se z bezprostřední blízkosti neprosadili Hronek ani Koubek. Viktoria zdolala v lize "Klokany" počtvrté za sebou a v posledních sedmi zápasech s nimi neprohrála.

"V závěru i přes velkou snahu jsme nedokázali vyrovnat, přestože balon byl dvakrát v malém vápně. Bohužel ani jedna příležitost nedopadla, takže jsme prohráli. Po průběhu to hodně bolí," uvedl trenér Bohemians Luděk Klusáček.

2. kolo první fotbalové ligy:

Bohemians Praha 1905 - Viktoria Plzeň 1:2 (1:0)

Branky: 22. Puškáč z pen. - 52. Beauguel z pen., 71. Káčer. Rozhodčí: Machálek - Nádvorník, Šimáček - Franěk (video). ŽK: Hronek, Květ, Ljovin, Miller (trenér brankářů), Bartek - Mosquera, Šulc, Kayamba. Diváci: 3584.

Sestavy:

Bohemians: Bačkovský - Dostál, Köstl, Bederka, Vondra (80. Keita) - Květ (88. Koubek), Hronek, Ljovin (79. Bartek), Kovařík - Puškáč (66. Vacek), Necid. Trenér: Klusáček.

Plzeň: Hruška - Řezník, Hejda, Brabec, Hybš - Ndiaye - Kayamba (85. Pernica), Káčer (81. Janošek), Šulc (90.+2 Hlavatý), Mosquera (46. Beauguel) - Chorý (81. Falta). Trenér: Bílek.