Pelta na hrad! Tedy Mírov. Sociální sítě dál žijí zátahem na sportovní šéfy

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
4. 5. 2017 14:12
Razie v zákulisí českého sportu dál hýbe sociálními sítěmi. Projděte si ty nejvtipnější komentáře.
Miroslav Pelta
Miroslav Pelta | Foto: ČTK

Praha - Zátah na velké hráče ze zákulisí českého sportu hýbe už druhý den nejen předními stránkami českých médií, ale také sociálními sítěmi. Čeští diskutéři si s chutí smlsli zejména na Miroslavu Peltovi, nepříliš populárním předsedovi fotbalové asociace, do hledáčku vtipálků se ale dostal také šéf České unie sportu Miroslav Jansta či státní zástupkyně Lenka Bradáčová. Na nejnovější vtípky se můžete podívat v tomto článku, včerejší várku si můžete prohlédnout zde.

Fiktivní deník Pohrom na Facebooku reaguje na protahující se zadržení Pelty touto koláží.

S touto vysoce progresivní fotbalovou taktikou souhlasí i sám předseda. Tedy jeho fiktivní účet na Twitteru.

U některých komentátorů vybudilo májové počasí a nastalá situace básnické střevo (snad to nebude apendix).

Variace na známý "ivánkovský" rozhovor "Volal Pelta" nabrala se zadržením Miroslava Jansty nový rozměr. Šéf ČUS a České basketbalové federace je totiž vzděláním právník.

Heslo ACAB ("All Cops Are Bastards", volně přeloženo "Všichni policajti jsou svině"), hojně využívané nejen fotbalovými radikály, se podle Neobjektivního novináře nyní hodí i Peltovi.

Časová souslednost pádu vlády a zátahu na špičky sportovního zákulisí se pochopitelně ke glosování přímo nabízí.

Pelta na hrad? Tedy na Mírov?

V sobotu odpoledne se hraje v Jablonci, který vlastní právě Pelta, zápas s  vedoucím týmem ligové tabulky Plzní. O výsledek je prý postaráno.

Fotovtípku se dočkal i Dušan Svoboda, šéf Ligové fotbalové asociace, která od FAČR nedávno přebrala vedení nejvyšší soutěže.

Za pokřik "Pelta ven" ještě nedávno padaly pokuty, teď to spíš vypadá na odměny.

A tenhle příspěvek zase naráží na symbolickou fotografii, která včera obletěla českou mediální kotlinu, a sice zaparkované policejní auto na místě vyhrazeném pro předsedu FAČR.

Včerejší výběr toho nejlepšího ze sociálních sítí si můžete prohlédnout zde:

 

Právě se děje

před 16 minutami

Rijád oznámil, že zničil čtyři drony vyslané jemenskými povstalci

Vojenská koalice pod velením Rijádu v pátek oznámila, že zlikvidovala čtyři drony naložené výbušninami, které vyslali na Saúdskou Arábii z Jemenu šíitští povstalci Húsíové. Povstalci naopak tvrdí, že cíle v Saúdské Arábii zasáhli. Informovala o tom agentura Reuters.

Podle sdělení Rijádu byly bezpilotní letouny zneškodněny nad povstalci kontrolovanou částí Jemenu. Mluvčí Húsíů ale na Twitteru uvedl, že povstalci cíle v Saúdské Arábii zasáhli "s vysokou přesností". Konkrétně mělo jít o řídící věž letiště v Nadžránu, sklad zbraní na základně krále Chálida a další vojenské cíle.

Koalice ve středu oznámila, že zahájila novou vojenskou operaci namířenou proti Húsíům poté, co znásobili své přeshraniční útoky na Saúdskou Arábii.

Zdroj: ČTK
Další zprávy