Pelta na hrad! Tedy Mírov. Sociální sítě dál žijí zátahem na sportovní šéfy

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
4. 5. 2017 14:12
Razie v zákulisí českého sportu dál hýbe sociálními sítěmi. Projděte si ty nejvtipnější komentáře.
Miroslav Pelta
Miroslav Pelta | Foto: ČTK

Praha - Zátah na velké hráče ze zákulisí českého sportu hýbe už druhý den nejen předními stránkami českých médií, ale také sociálními sítěmi. Čeští diskutéři si s chutí smlsli zejména na Miroslavu Peltovi, nepříliš populárním předsedovi fotbalové asociace, do hledáčku vtipálků se ale dostal také šéf České unie sportu Miroslav Jansta či státní zástupkyně Lenka Bradáčová. Na nejnovější vtípky se můžete podívat v tomto článku, včerejší várku si můžete prohlédnout zde.

Fiktivní deník Pohrom na Facebooku reaguje na protahující se zadržení Pelty touto koláží.

S touto vysoce progresivní fotbalovou taktikou souhlasí i sám předseda. Tedy jeho fiktivní účet na Twitteru.

U některých komentátorů vybudilo májové počasí a nastalá situace básnické střevo (snad to nebude apendix).

Variace na známý "ivánkovský" rozhovor "Volal Pelta" nabrala se zadržením Miroslava Jansty nový rozměr. Šéf ČUS a České basketbalové federace je totiž vzděláním právník.

Heslo ACAB ("All Cops Are Bastards", volně přeloženo "Všichni policajti jsou svině"), hojně využívané nejen fotbalovými radikály, se podle Neobjektivního novináře nyní hodí i Peltovi.

Časová souslednost pádu vlády a zátahu na špičky sportovního zákulisí se pochopitelně ke glosování přímo nabízí.

Pelta na hrad? Tedy na Mírov?

V sobotu odpoledne se hraje v Jablonci, který vlastní právě Pelta, zápas s  vedoucím týmem ligové tabulky Plzní. O výsledek je prý postaráno.

Fotovtípku se dočkal i Dušan Svoboda, šéf Ligové fotbalové asociace, která od FAČR nedávno přebrala vedení nejvyšší soutěže.

Za pokřik "Pelta ven" ještě nedávno padaly pokuty, teď to spíš vypadá na odměny.

A tenhle příspěvek zase naráží na symbolickou fotografii, která včera obletěla českou mediální kotlinu, a sice zaparkované policejní auto na místě vyhrazeném pro předsedu FAČR.

Včerejší výběr toho nejlepšího ze sociálních sítí si můžete prohlédnout zde:

 

Právě se děje

před 1 minutou

Policisté v Essexu našli v nákladním autě 39 těl, řidiče zatkli

Zdroj: Zahraničí
před 13 minutami

Rusko jedná s Tureckem o další dodávce systému protiraketové obrany S-400

Moskva jedná s Ankarou o další dodávce systému protiraketové obrany S-400. Agentuře Interfax to ve středu řekl šéf státní vývozní firmy Rosoboronexport Alexandr Michejev. Dvě dodávky vyspělého systému protivzdušné obrany už letos turecká armáda z Ruska dostala, po zprovoznění techniky a výcviku obsluhy mají být zbraně operativní v dubnu příštího roku.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Liberty Ostrava pokračuje s omezenou výrobou. Část zaměstnanců zůstane s nižší mzdou doma

Hutní společnost Liberty Ostrava pokračuje v provozu s omezenou výrobou, který zavedla v červenci mimo jiné kvůli vysokým cenám surovin a dovozu oceli ze zemí mimo Evropskou unii. Považuje ho za neférový. Nebude propouštět, ale část zaměstnanců, kteří už vyčerpali dovolenou, zůstane doma se sníženou mzdou. Odbory považují situaci za alarmující, nedávají ji ale za vinu vedení firmy, vnímají to jako evropský problém.

Zdroj: ČTK
Další zprávy