Sparta vyhrála v Opavě 3:0, ale Kotalovi se hra nelíbila. Něco je špatně, prohlásil

Aktualizováno 20. 1. 2021 21:24
Fotbalisté Sparty zvítězili v dohrávce 13. kola první ligy na hřišti poslední Opavy 3:0 a bodově se dotáhli na druhý tým tabulky Jablonec. Na vedoucí Slavii, která má zápas k dobru, ztrácejí Letenští šest bodů.
Lukáš Juliš vstřelil vítězný gól zápasu
Lukáš Juliš vstřelil vítězný gól zápasu | Foto: Reuters

Pražané vedli ve Slezsku od třetí minuty po gólu nejlepšího ligového střelce Lukáše Juliše. V 73. minutě si dal vlastní branku Tomáš Čvančara a konečný výsledek stanovil v závěru střídající Srdjan Plavšič. Opava nevyhrála už osm kol za sebou.

"Hra se mi nelíbila, jednoznačně. Soupeř byl velmi důrazný, tenhle styl fotbalu nám moc nesedí. Chtěli jsme kombinovat odzadu, jenže spoustu míčů jsme buď zkazili přihrávkou, nebo jsme prohráli souboje kvůli špatnému výběru místa," řekl při on-line tiskové konferenci sparťanský trenér Václav Kotal.

V původním prosincovém termínu se vzájemné utkání neodehrálo kvůli koronaviru v týmu Opavy. Ani tentokrát se Slezanům nemoc nevyhnula, jelikož kvůli ní postrádali bývalého hráče Sparty a nyní trenéra Radoslava Kováče, který je kvůli chybějící licenci oficiálně veden jako asistent Aloise Skácela.

V základní sestavě Pražanů měl po zranění nastoupit Čelůstka. Protože se ale při předzápasové rozcvičce necítil stoprocentně v pořádku, nahradil ho Plechatý. Vedle něj nechyběl znovu Vitík, který ve čtvrtek oslaví 18. narozeniny. Do hostující sestavy se vrátil i uzdravený Karlsson.

Právě švédský hráč se výrazně podepsal po necelých třech minutách pod první gól. Jeho střílenou přihrávku před branku usměrnil do sítě Juliš a vstřelili 11. gól v ligové sezoně. "Spíš intuitivně jsem tam nastavil nohu. Pořádně jsem to neviděl, protože to bylo rychlé. Ani nevím, čím jsem to dal. Někdo říkal, že patičkou, ale to si nemyslím. Spíš přes špičku," uvedl pro klubový web Juliš.

V osmé minutě se v hostující šestnáctce dostal k míči Hellebrand, jehož střelu zastavila sparťanská obrana. Poté stejný hráč nacentroval do vápna, Holík však ve výhodné pozici na míč nedosáhl. Slezané hráli nadále aktivně a měli větší držení míče, jenže další výraznou příležitost si už do konce úvodního dějství nevypracovali.

"Strašně se nám líbilo, jakým způsobem k tomu kluci i přes obdrženou branku přistoupili. Jednoznačně jsme byli výborní ve hře, tlačili jsme soupeře a donutili jsme ho k chybám. Přehrávali jsme je po všech stránkách. Bohužel pro nás se utkání rozhoduje v šestnáctce a tam jsme byli nedůrazní," konstatoval Skácel.

Po změně stran domácí Čvančara hlavičkoval zblízka pouze do rukavic brankáře Nity. Na opačné straně vyrazil Sáčkovu tečovanou střelu z dálky Fendrich.

Hosté zvýšili v 73. minutě po rohovém kopu kapitána Dočkala, který si do vlastní branky nešťastně srazil Čvančara. "Vůbec nic jsem neviděl. Přede mnou proběhli dva moji spoluhráči a ještě tam byl Hancko. Pak jsem cítil, jak se mi to odrazilo od stehna do naší brány, bohužel," prohlásil Čvančara. V 90. minutě se ještě po Vindheimově přihrávce do vápna prosadil střídající Plavšič.

"Jsem rád, že jsme byli alespoň efektivní v útočné fázi. Jestliže vidíte, že jedním z našich nejlepších hráčů je nejmladší Vitík, je něco špatně," dodal po zápase trenér Kotal.

Pražané neprohráli pět kol po sobě, naplno však bodovali poprvé po dvou remízách. Opavu, která má ještě jeden zápas k dobru, v lize porazili podvanácté za sebou a pošesté v řadě s ní neinkasovali.

13. kolo první fotbalové ligy:

SFC Opava - Sparta Praha 0:3 (0:1)

Branky: 3. Juliš, 73. vlastní Čvančara, 90. Plavšič. Rozhodčí: Julínek - Dobrovolný, Dohnálek - Zelinka (video). ŽK: Helešic, Březina, Hellebrand - Vitík. Bez diváků.

Sestavy:

Opava: Fendrich - Březina, Didiba, Žídek - Mondek (87. Hrabina), Nešický, Tiéhi, Hellebrand, Helešic (46. Kania) - Holík (84. Dedič), Čvančara (84. Juřena). Trenér: Skácel.

Sparta: Nita - Vitík, Plechatý, Hancko - Vindheim, Sáček, Karabec (46. Pavelka), Dočkal (78. Souček), Hanousek - Juliš (78. Kozák), Karlsson (64. Plavšič). Trenér: Kotal.