Odveta za pohár se Plzni vydařila. Viktoria vyrovnala vlastní rekord v počtu ligových výher

18. 11. 2017 22:05
Fotbalisté Plzně zvítězili i ve čtrnáctém utkání letošního ročníku HET ligy. Na Slovácku uspěli poměrem 4:1 a oplatili Moravanům porážku z nedávného osmifinále MOL Cupu. Dvě branky vstřelil Jan Kopic, Daniel Kolář v prvním poločase neproměnil penaltu.
Plzeň zvítězila v letošní sezoně počtrnácté v řadě, dvě branky vstřelil Jan Kopic. | Foto: Tomáš Liška

Uherské Hradiště - Fotbalisté Plzně porazili ve 14. kole první ligy v Uherském Hradišti domácí Slovácko 4:1 a oplatili tak svému soupeři prohru z minulého týdne z osmifinále Českého poháru. Viktoria vyhrála v součtu s minulou sezonou šestnáctý zápas za sebou a vyrovnala vlastní rekord z ročníku 2015/16. Dvě její branky vstřelili Jan Kopic a po jedné přidali Radim Řezník a Lukáš Hejda. Slovácko pokračovalo v sérii nevýrazných ligových výsledků, když už jedenáct kol nevyhrálo. Jediný gól zaznamenal v nastavení v závěru zápasu Petr Reinberk.

V sestavě lídra tabulky chyběl nejlepší ligový střelec Krmenčík, který se zranil na tréninku a na hrotu útoku jej nahradil Bakoš. Domácí trenér Kordula vyřešil absenci stoperů Hofmanna, Břečky a Rady zařazením Daníčka vedle Šimka.

Slovácko se snažilo hrát od úvodních minut vyrovnanou partii s důrazem na útočnou hru. Už v 5. minutě prověřil brankáře Kozáčika tvrdou střelou z hranice trestného území Navrátil. Viktorka ukázala své ofenzivní kvality po čtvrt hodině hry, kdy poprvé zahrozil Kopic, jehož tvrdou střelu brankář Heča vyrazil.

Vzápětí po rohovém kopu Petržela našel Hejdu, jenž hlavou prodloužil míč na Kopice, který střelou pod břevno v 17. minutě otevřel skóre utkání. Další nabídku ke skórování po přesném centru Limberského propásl Bakoš, jenž ve vyložené šanci ve 34. minutě netrefil branku.

O minutu později po faulu Daníčka na pronikajícího Kopice měla Plzeň výhodu pokutového kopu, kterou ale Kolář neproměnil. Jeho nepřesnou střelu brankář Heča vyrazil, stejně jako následnou dorážku Hrošovského. Míč se odrazil k Řezníkovi, který hlavou v leže vstřelil druhý gól. Brankář Slovácka vynikl ještě jednou v závěru poločasu, kdy pádem pod nohy zmařil Petrželův únik.

Také po změně stran měla Plzeň režii zápasu pevně ve svých rukou. V 58. minutě po trestném kopu Kopice z pravé strany přidal třetí branku Hejda. Slovácko se pokoušelo i nadále udržet vyrovnanou partii, do slibnější šance se ale nedostalo.

Naopak Plzeň měla situaci ulehčenou tím, že mohla útočit do otevřené obrany. V 71. minutě unikl Petržela, přes Řezníka se dostal míč ke Kopicovi, jenž překonal bezmocného Heču.

V 74. minutě vypadl na celém stadionu přívod elektrického proudu a utkání se dohrávalo po dvanáctiminutové přestávce. Po ní ještě mohl zvýšit náskok Plzně střídající Řezníček, Na druhé straně se blýskl Kozáčik, který vyrazil střelu Navrátila. Až v samém závěru se Slovácko dočkalo gólu, který vstřelil Reinberk z hranice pokutového území.

14. kolo první fotbalové ligy:

1. FC Slovácko - Viktoria Plzeň 1:4 (0:2)

Branky: 90.+10 Reinberk - 17. a 71. Kopic, 36. Řezník, 58. Hejda. Rozhodčí: Franěk - Arnošt, Myška. ŽK: Kubala, Navrátil - Kopic, Limberský. Diváci: 4302.

Sestavy:

Slovácko: Heča - Juroška, Daníček, Šimko, Reinberk - Šumulikoski - Navrátil, Havlík (46. Machalík), Sadílek (59. Hellebrand), Petr - Zajíc (89. Kubala). Trenér: Kordula.

Plzeň: Kozáčik - Řezník, Hejda, Hubník, Limberský - Hořava, Hrošovský - Petržela (90.+10 Čermák), Kolář, Kopic (90.+2 Pilař) - Bakoš (69. Řezníček). Trenér: Vrba.