Fanoušek Sparty odmítal při derby nadávat vedení klubu. Hooligans ho zmlátili do bezvědomí

Sport Sport
19. 9. 2017 12:28
Spory v jádru sparťanských fanoušků v nedělním derby vyvrcholily napadením jednoho z nich. Podle zatím dostupných informací to vypadá, že část sparťanských kotelníků při zápase Slavia–Sparta napadla jiného fanouška hostů. Událost vyšetřuje policie.
Derby Slavia-Sparta: fanoušci Sparty
Derby Slavia-Sparta: fanoušci Sparty | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Nejen fotbalisté Sparty, ale taky její fanoušci zažívají v letošní sezoně krušné časy. Letenským nevyšel start do nového ročníku a nemůžou se opřít ani o podporu příznivců, kterou tříští vnitřní spory. Ty při nedělním derby proti Slavii vyvrcholily napadením a zraněním jednoho z příznivců Letenských.

"Několik metrů ode mě jsem viděl, jak se příznivci tvrdého jádra Sparty vrhli na jiného fanouška, kterého napadli a dost surově ho zbili," popsal pro Českou televizi celou situaci svědek, který si nepřál být jmenován.

Nečekaný moment se měl odehrát kolem 30. minuty utkání a šetří jej policie. "Okolnostmi incidentu v sektoru hostí se zabýváme, mimo jiné se vyhodnocují i kamerové záznamy. Zraněn byl jeden člověk a nikdo nebyl v této souvislosti zadržen," přiblížil tiskový mluvčí policistů Jan Daněk.

Důvodem napadení měl být nesouhlas, který fanoušek projevil proti skandování vulgarit na účet vedení Sparty a jejího realizačního týmu, domnívá se svědek události ze sparťanského kotle. "Fanouškovi bylo asi 30 let, ležel tam na zemi v bezvědomí se zapadlým jazykem," dodal.

Tím ovšem nátlak hooligans neměl skončit. "Potom jsem viděl, jak se příslušníci tvrdého jádra postavili napříč celým sektorem, aby náhodou někdo neprojevil nesouhlasný postoj. Chápal jsem to tak, že v případě, že by někdo nesouhlasil se skandováním na účet sparťanského vedení, byli by opět ochotni použít násilí a fyzicky takového člověka napadnout," popisoval dál fanoušek Sparty.

"Byl jsem zhnusený tím, co jsem tam viděl," pokračoval příznivec Letenských. "To nemělo s fotbalem nic společného, zápas jsem si nemohl užít," dodal.

Rozpor mezi sparťanským kotlem a ostatními fanoušky trvá patrně delší dobu. Nejzřejměji byl nesoulad znát při utkání Sparty s Karvinou v šestém kole, kdy kotel neoslavoval branku Tomáše Rosického, což se většinovým fanouškům na stadionu nelíbilo a na tvrdé jádro fanoušků pískali. Členové hooligans také na jeden z tréninků přinesli rakev.

K napjaté situaci se po šestém kole vyjádřil i majitel klubu Daniel Křetínský. "Výroky, které posílají kohokoli 'do plynu' nebo vykřikují na našeho trenéra těžké vulgární urážky, na Spartu nepatří. Ty, kteří se k tomuto jednání snížili, nepovažujeme za naše fanoušky a žádáme je, aby na stadion nechodili a projevovali tyto nejnižší emoce jinde," uvedl Křetínský pro klubový web. 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Sestra severokorejského vůdce zavrhla nová diplomatická jednání se Spojenými státy

Sestra severokorejského vůdce zavrhla vyhlídky na brzké obnovení diplomatických jednání se Spojenými státy. USA mají očekávání, která jim mohou přinést velká zklamání, nechala se slyšet Kim Jo-čong podle agentur AP a Reuters. S prohlášením přišla poté, co poradce amerického prezidenta pro národní bezpečnost Jake Sullivan označil nedávné vyjádření lídra KLDR za zajímavé signály.

Kim Čong-un minulý týden na stranickém zasedání oznámil, že by se země měla připravit na oboje: na dialog, ale hlavně na konfrontaci se Spojenými státy. Podle severokorejských médií při tom vycházel z podrobné analýzy politiky administrativy amerického prezidenta Joea Bidena vůči Pchjongjangu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy