Fanoušek Sparty odmítal při derby nadávat vedení klubu. Hooligans ho zmlátili do bezvědomí

Sport Sport
19. 9. 2017 12:28
Spory v jádru sparťanských fanoušků v nedělním derby vyvrcholily napadením jednoho z nich. Podle zatím dostupných informací to vypadá, že část sparťanských kotelníků při zápase Slavia–Sparta napadla jiného fanouška hostů. Událost vyšetřuje policie.
Derby Slavia-Sparta: fanoušci Sparty
Derby Slavia-Sparta: fanoušci Sparty | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Nejen fotbalisté Sparty, ale taky její fanoušci zažívají v letošní sezoně krušné časy. Letenským nevyšel start do nového ročníku a nemůžou se opřít ani o podporu příznivců, kterou tříští vnitřní spory. Ty při nedělním derby proti Slavii vyvrcholily napadením a zraněním jednoho z příznivců Letenských.

"Několik metrů ode mě jsem viděl, jak se příznivci tvrdého jádra Sparty vrhli na jiného fanouška, kterého napadli a dost surově ho zbili," popsal pro Českou televizi celou situaci svědek, který si nepřál být jmenován.

Nečekaný moment se měl odehrát kolem 30. minuty utkání a šetří jej policie. "Okolnostmi incidentu v sektoru hostí se zabýváme, mimo jiné se vyhodnocují i kamerové záznamy. Zraněn byl jeden člověk a nikdo nebyl v této souvislosti zadržen," přiblížil tiskový mluvčí policistů Jan Daněk.

Důvodem napadení měl být nesouhlas, který fanoušek projevil proti skandování vulgarit na účet vedení Sparty a jejího realizačního týmu, domnívá se svědek události ze sparťanského kotle. "Fanouškovi bylo asi 30 let, ležel tam na zemi v bezvědomí se zapadlým jazykem," dodal.

Tím ovšem nátlak hooligans neměl skončit. "Potom jsem viděl, jak se příslušníci tvrdého jádra postavili napříč celým sektorem, aby náhodou někdo neprojevil nesouhlasný postoj. Chápal jsem to tak, že v případě, že by někdo nesouhlasil se skandováním na účet sparťanského vedení, byli by opět ochotni použít násilí a fyzicky takového člověka napadnout," popisoval dál fanoušek Sparty.

"Byl jsem zhnusený tím, co jsem tam viděl," pokračoval příznivec Letenských. "To nemělo s fotbalem nic společného, zápas jsem si nemohl užít," dodal.

Rozpor mezi sparťanským kotlem a ostatními fanoušky trvá patrně delší dobu. Nejzřejměji byl nesoulad znát při utkání Sparty s Karvinou v šestém kole, kdy kotel neoslavoval branku Tomáše Rosického, což se většinovým fanouškům na stadionu nelíbilo a na tvrdé jádro fanoušků pískali. Členové hooligans také na jeden z tréninků přinesli rakev.

K napjaté situaci se po šestém kole vyjádřil i majitel klubu Daniel Křetínský. "Výroky, které posílají kohokoli 'do plynu' nebo vykřikují na našeho trenéra těžké vulgární urážky, na Spartu nepatří. Ty, kteří se k tomuto jednání snížili, nepovažujeme za naše fanoušky a žádáme je, aby na stadion nechodili a projevovali tyto nejnižší emoce jinde," uvedl Křetínský pro klubový web. 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Základní část NHL se bude hrát až do poloviny května

Vedení NHL rozhodlo o prodloužení základní části soutěže až do 16. května. K tomuto kroku vedlo elitní ligu odložení hned osmi zápasů Vancouveru kvůli nákaze nemocí covid-19. NHL nicméně stále počítá s tím, že ve zkrácené sezoně odehraje každý z týmů v souladu s původním plánem všech 56 utkání dlouhodobé fáze. Zatím však není jasné, kdy začnou vyřazovací boje o Stanley Cup.

Přestože bylo ve zhuštěném programu základní části, při němž čeká za normálních okolností každý klub 82 zápasů, odloženo od začátku sezony z důvodu koronavirové pandemie 54 utkání a dalších pět kvůli potížím s počasím, nenabrala NHL zatím nijak dramatický skluz. Původně měla dlouhodobá fáze skončit 8. května, již dříve byla prodloužena do 11. května.

Tým Canucks byl v rozehrané soutěži zasažen nákazou dosud nejvýrazněji. Různé formy koronaviru byly diagnostikovány u 21 hráčů a čtyř dalších zaměstnanců klubu. Kanadský celek, který má odehráno nejméně utkání (37) v soutěži, hrál kvůli tomu naposledy 24. března. Dnes už ale může začít s tréninkem, do zápasového zatížení pak naskočí v pátek soubojem s Edmontonem.

O začátku play off nebylo zatím rozhodnuto. "NHL bude i nadále sledovat a pečlivě vyhodnocovat průběh základní části, teprve pak bude definitivně oznámeno datum, kdy se začne hrát o Stanley Cup. S posledními změnami a posunutým koncem základní části v Severní divizi je ale možné, že zápasy prvního kola play off začnou ve Východní, Centrální a Západní divizi o pár dnů dříve než v Severní divizi," uvedla liga v tiskové zprávě.

S prodloužením základní části NHL se však zmenšil časový prostor hráčům, kteří posílí národní týmy na mistrovství světa v Lotyšsku. Rovněž posunutý šampionát, jehož spolupořadatelem mělo být původně i Bělorusko, začne v pátek 21. května. Hned v jeho úvodní den půjdou do akce i čeští hokejisté, které čeká souboj s Ruskem. Finále turnaje je pak naplánováno na neděli 6. června.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Pomohu republikánům příští rok vyhrát volby do Kongresu, přislíbil Trump

Bývalý americký prezident Donald Trump chce pomoci republikánům ve volbách do Kongresu v roce 2022. Řekl to v sobotním projevu k dárcům Celostátního výboru Republikánské strany (RNC). Zároveň však ostře zkritizoval lídra republikánské menšiny v Senátu Mitche McConnella a poznamenal, že je stále zklamaný z přístupu svého někdejšího viceprezidenta Mikea Pence. Informovala o tom agentura Reuters.

Trump k dárcům ve floridském Palm Beach promluvil na večeři ve svém letovisku Mar-a-Lago. Podle Reuters dal najevo, že jej stále trápí, že není prezidentem, přestože ho ve volbách 3. listopadu porazil demokrat Joe Biden, který je nynějším šéfem Bílého domu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy