Fanoušci Baníku zvítězili i podruhé. Na fotbal do Jihlavy mohou jet, FAČR je na tribuny pustí

Adam Sušovský Adam Sušovský
Aktualizováno 19. 9. 2017 12:40
"Komedie pokračuje. Dnes nám byl 'zakázán' nedělní výjezd do Jihlavy… Aneb odvolávám, co jsem odvolal, a slibuji, co jsem slíbil," psali ostravští ultras na svém webu v pondělí večer. To ještě platil dříve odložený trest od disciplinární komise FAČR, která jim chtěla zakázat jet na víkendový duel do Jihlavy. Dnes je zase všechno jinak. Komise trest podmínečně zrušila.
Fanoušci Baníku Ostrava.
Fanoušci Baníku Ostrava. | Foto: Petr Doubek

Ostrava - Možná to máte ještě v živé paměti, bylo kolem toho docela dusno. Když se Baník Ostrava před třemi týdny chystal na těžký zápas do Plzně, jeho fanoušci museli zůstat doma. Disciplinární komise FAČR na ně uplatnila od letošní sezony zavedené pravidlo a potrestala je za řádění během předchozího zápasu na Slovácku. 

A to i přesto, že média ani přítomní fanoušci tehdy žádné násilné chování razantně vybočující ze zvyklostí během utkání nebo z tribun jiných stadionů nezaznamenali. 

Ještě podivněji nicméně tehdy působil fakt, že šéf Odvolávací komise Jan Lego nakonec trest odložil. Fanoušci Baníku do Plzně mohli, dozvěděli se o tom ale až necelé čtyři hodiny před výkopem. Tedy v době, kdy bylo zřejmé, že už žádný z nich z Ostravy na západ Čech nestihne dojet. 

Místo zhruba tisícovky příznivců Baníku tak v kotli svůj tým v Plzni podporovaly jen zhruba dvě stovky nejvěrnějších, kteří do Plzně jeli i s vědomím zákazu vstupu.

Spekulovalo se o tom, že komise trest odvolala na základě zkušeností z Opavy a z bezpečnostních obav, aby tito fanoušci neničili okolí stadionu.

Až toto pondělí se odvolávací komise k odloženému trestu vrátila. A potvrdila jeho platnost. "Závažnost chování ostravských fanoušků při utkání se Slováckem vedla disciplinární komisi k uložení trestu, který vešel v platnost od tohoto soutěžního ročníku a měl by být signálem především pro příznivce jednotlivých klubů," uvedl v tiskové zprávě místopředseda disciplinárky Josef Teplý.

"Komedie pokračuje, dnes nám byl 'zakázán' nedělní výjezd do Jihlavy… Aneb odvolávám, co jsem odvolal, a slibuji, co jsem slíbil. Asi je každému jasné, jak se má zachovat, viz. výjezd do Plzně. Uvidíme se v Jihlavě! Je*at zákazy. Chachara nezlomíte!!!," zuřili ostravštví ultras na svém webu chachari.cz.

Baník Ostrava se proti tomuto rozhodnutí okamžitě odvolal. A dnes, tedy hned v úterý v poledne, bylo vše jinak. Disciplinární komise totiž trest podmínečně zrušila. A to po dobu dvou utkání Baníku na hřištích soupeře.

"Důvodem, proč jsme takto rozhodli, je skutečnost, že již samotné uložení tohoto trestu i bez jeho reálného výkonu přispělo k tomu, že fanoušci klubu FC Baník Ostrava se po dobu dvou soutěžních utkání venku chovali spořádaně, a proto jim Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace chce poskytnout šanci v nastoupeném trendu pokračovat. Věříme, že takto to bude chápáno i samotnými příznivci FC Baník Ostrava," uvedl Richard Baček, šéf DK. 

Fanoušci Baníku tak pojedou v neděli do Jihlavy s jistotou, že se na fotbal dostanou.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 43 minutami

Němečtí ekologové žalují BMW a Mercedes kvůli výrobě aut se spalovacími motory

Německá ekologická organizace Deutsche Umwelthilfe (DUH) zažalovala automobilky BMW a Mercedes-Benz. Chce tyto německé podniky soudní cestou přimět k tomu, aby do roku 2030 ukončily výrobu automobilů se spalovacím motorem. Informovala o tom agentura DPA.

Šéf DUH Jürgen Resch uvedl, že automobilky BMW a Mercedes-Benz svými nynějšími vozy porušují "základní právo na ochranu klimatu". "Budeme soudní cestou prosazovat konec naftových a benzinových osobních automobilů od roku 2030," dodal.

Organizace žaloby podala v pondělí, kdy vypršel termín, do kterého měly automobilky odpovědět na její předžalobní výzvu. Ta požadovala právě ukončení výroby automobilů se spalovacím motorem do roku 2030, což však podniky podle očekávání odmítly.

Automobilka Mercedes-Benz v reakci na žalobu uvedla, že se bude bránit "všemi právními prostředky". Firma plánuje dosáhnout klimatické neutrality svých aut do roku 2039. Konkurent BMW sdělil, že do roku 2030 hodlá snížit emise oxidu uhličitého z provozu, výroby i likvidace svých vozů o 40 procent.

Zdroj: ČTK
před 46 minutami

Fotbalisté Olomouce zdolali Vlašim 2:1 a jsou prvními osmifinalisty MOL Cupu

Fotbalisté Olomouce ve 3. kole MOL Cupu vyhráli ve Vlašimi 2:1 a stali se prvními osmifinalisty tohoto pohárového ročníku. Hanácký favorit se s druholigovým soupeřem trápil, vítězný gól vstřelil Kryštof Daněk až v 79. minutě.

Olomoučtí začali ve Vlašimi dobře a už v šesté minutě je poslal do vedení Zmrzlý. Hráči Sigmy pojistku nepřidali, blízko byl Hála, ale autor šesti gólů v ligové sezoně napálil břevno.

Šance měli i domácí a v 66. minutě srovnal Broukal hlavou po rohu. V závěru duel rozhodl Daněk, který zakončil akci Šípa a Hály.

Zdroj: ČTK
Další zprávy