Křetínský vyzval radikální fanoušky, aby na Spartu už nechodili. Těm slušným se omluvil

Lukáš Caha Lukáš Caha
13. 9. 2017 21:35
Majitel fotbalové Sparty Daniel Křetínský se vyjádřil k aktuálnímu dění ve Spartě. "Za neúspěšný vstup do sezony se všem slušným fandům omlouvám. Ty, kteří vykřikují na našeho trenéra těžké vulgární urážky, ale na stadionu nechceme," prohlásil pro oficiální web klubu.
Daniel Křetínský
Daniel Křetínský | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Dění na tribunách pražské Sparty nenechává klidného ani majitele Daniela Křetínského. Ve středu večer vydal na oficiálních stránkách klubu prohlášení. 

"Absolutně rozumím nespokojenosti fanoušků s tím, že Sparta letos nebude hrát evropské poháry a že bodový zisk po prvních šesti kolech není podle našich představ," stojí v textu. "Věřte, že jedním z nejvíce zklamaných ze všech jsem já. Na rozdíl od ostatních fanoušků však za dění v klubu nesu přímou odpovědnost, a proto se za neúspěšný start do sezony také všem slušným fanouškům Sparty omlouvám."

Křetínský naráží na fakt, že Sparta je po šesti kolech v ligové tabulce na čtvrtém místě a nepředvádí takové výkony, které by se od ní očekávaly. 

Kvůli tomu i kvůli vyřazení z kvalifikace o Evropskou ligu se fanoušci bouří. Jejich nevole kulminovala v nedělním domácím utkání proti Karviné, kdy část kotle vulgárně urážela trenéra Andreu Stramaccioniho

"Výroky, které posílají kohokoli 'do plynu' nebo vykřikují na našeho trenéra těžké vulgární urážky, na Spartu nepatří. Ty, kteří se k tomuto jednání snížili, nepovažujeme za naše fanoušky a žádáme je, aby na stadion nechodili a projevovali tyto nejnižší emoce jinde," cituje Křetínského klubový web. 

Stramaccionimu nadále důvěřuje

Zároveň však ocenil ty diváky, kteří reagovali na urážky nesouhlasným pískotem: "Chci upřímně poděkovat divákům, kteří se tomuto jednání postavili. Byl to důležitý krok, který může Spartě opravdu velmi pomoci."

I přes nelichotivý herní projev však trenéra Stramaccioniho odvolávat nehodlá a nadále mu důvěřuje. "Velký počet změn v kádru, které byly z mého pohledu potřebné k pozvednutí naší kvality, četná zranění i nečekané vyřazení z Evropské ligy, to vše vytvořilo tlak na zkoušení různých herních variant obnoveného týmu a zkomplikovalo hledání optimální sestavy. Právě to bylo podle mého názoru hlavní příčinou našich problémů," vysvětluje Křetínský.

"Pevně věřím, že kvalita našeho kádru i intenzivní práce celého týmu povede velmi rychle k hernímu i výsledkovému zlepšení. Jsem přesvědčen, že jediným, kdo nám může v rychlém zlepšování zamezit, jsme my sami. Tedy v případě, že bude Sparta nejednotná a sparťané vzájemně neloajální. Snad tuto službu našim soupeřům neposkytneme," uvedl na závěr. 

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Zadina z Detroitu bude hrát do poloviny listopadu v Třinci

Hokejový útočník Filip Zadina z Detroitu zahájí sezonu v Třinci. Oceláři se dohodli s vedením Red Wings na zapůjčení šestky draftu z roku 2018 před novým ročníkem NHL. Dvacetiletý odchovanec Pardubic bude v Třinci působit do poloviny listopadu, pak by se měly v zámoří rozběhnout přípravné kempy. V Třinci se Zadina setká s otcem Markem, který je asistentem trenéra Václava Varadi.

K Zadinově angažmá v Třinci výrazně pomohlo, že se sám hráč bude finančně spolupodílet na uhrazení vysoké pojistky. "I když děláme vše proto, aby se sezona rozjela v řádném termínu, nacházíme se v nejisté době. Bylo by velmi riskantní platit velké množství peněz za pojistku pro hráče NHL, když se může stát, že odehraje třeba jen tři utkání," řekl klubovému webu sportovní manažer Jan Peterek.

"Filip se nabídl, že se na té finanční zátěži bude sám podílet. Je to ohromné gesto, kterého si vážíme a ukazuje to, jak moc stojí o to si v Třinci zahrát," doplnil Peterek na adresu talentovaného střelce, který v NHL odehrál 37 zápasů a nasbíral 18 bodů za devět branek i přihrávek.

S Třincem už Zadina trénoval a nyní je jasné, že dres Ocelářů oblékne stejně jako v minulosti jeho otec, který má v jejich barvách na kontě 338 zápasů. "Pro mě to bylo jednoduché rozhodování. Třinec patří v Česku ke špičce. Myslím, že právě tady jsou ty nejlepší podmínky pro hokej v Česku," prohlásil Zadina.

Další zprávy