Na Plzni je vidět, že není v pohodě. Slavii pomůže Tribuna Jih, míní kouč Uhrin

Jiří Škuba Jiří Škuba
7. 5. 2019 7:21
S Plzní postoupil do osmifinále Evropské ligy, ve Slavii ho zase šéf klubu Jaroslav Tvrdík označil za neodvolatelného trenéra. Dušan Uhrin mladší zná dokonale prostředí dvou rivalů, kteří se v neděli utkají ve fotbalové Fortuna:Lize v přímém souboji o titul. "Viktorka velké zápasy umí," říká jednapadesátiletý kouč.
Dušan Uhrin
Dušan Uhrin | Foto: Milan Kammermayer

Je Plzeň po výhře nad Jabloncem reálně ve hře o titul?

Jednoznačně, dva body nic neznamenají. Plzeň má obrovskou šanci. V tuhle chvíli rozhodne utkání v Edenu. 

Jenže aby mohla Viktoria pomýšlet na obhajobu, musí se razantně zlepšit. Byť proti Severočechům získala tři body, její výkon byl zoufalý.

Ano, podala velice špatný výkon. Pomohl jí jenom sled šťastných náhod a povedené střídání. Kayamba zahrál famózně, mimochodem jemu se daří pravidelně a moc nechápu, proč nehrává od začátku. Díky němu Plzeň zápas otočila a mohla být ráda, že měla co otáčet, protože ve druhé půli mohla klidně prohrávat 0:5. Šancí Jablonce bylo opravdu hodně, ale Viktorka se do utkání vrátila neskutečně.

Těch zápasů, ve kterých nebyla lepší, a přesto vyhrála, je ovšem víc. Čím to je? Vůle? Štěstí?

V podstatě má štěstí. Předvedené výkony už neodpovídají plzeňskému standardu, už nehraje ten kombinační fotbal, který hrávala. Ztratila to. A co jí chybí nejvíc, to je Krmenčík. Střelec, který byl i do kombinace, velmi nebezpečný v pokutovém území. Proti Jablonci hráli Plzeňští na dvě věže, ale ani Chorý, ani Beauguel nejsou hráči do kombinace. První z nich navíc nezahrál dobře a šel rychle dolů. Ve středu pole začali pouze dva - Hořava, který je trochu z formy, a Hrošovský. A podle toho to taky vypadalo. Navíc obrana se mi pořád nelíbí. Když tam není Hubník, tak nepůsobí vůbec jistě.   

Je pravda, že na plzeňskou branku se valil jeden útok za druhým… 

Něco takového jsem u Plzně dlouho neviděl. Je vidět, že tam není potřebná pohoda. Ale možná, že se to tímhle vítězstvím otočí. Možná je to nakopne, protože hráče má Viktorka výborné.

Naopak Slavia hraje velmi dobrý fotbal, ale není produktivní. Jak podle vás dopadne zápas v Edenu?

Plzeň šanci rozhodně má, je zvyklá na těžká utkání. Slavia ne že by neměla formu, akorát nedává branky. Hraje nejlepší fotbal, nátlakový, vypadá tak, jak má lídr vypadat.

Sám moc dobře víte, jakou dokážou fanoušci v Edenu vytvořit atmosféru. Pokud zůstane Tribuna Sever pro utkání s Plzní kvůli trestu uzavřená, bude to pro Slavii velké mínus? 

Myslím, že lidi z Tribuny Sever zaplní druhou stranu stadionu. Bude to Slavia Jih, která domácí potáhne. (úsměv) Fanoušci, kteří fandí, se do Edenu dostanou a řekl bych, že jim v tom Slavia maximálně pomůže. Pokud ne, byl by to handicap, protože červenobílí mají - co se týká fandění - nejlepší příznivce. Atmosféra v Edenu jednoznačně převyšuje všechno ostatní.

 

Právě se děje

před 10 minutami

V Barmě při teroristických útocích zemřelo 63 lidí, uvedl mluvčí junty

V Barmě při několika teroristických útocích opozice v poslední době zemřelo 63 lidí, uvedl mluvčí barmské vojenské junty Zo Min Tchun. Armáda se chopila moci 1. února a bývalou vůdkyni Do Aun Schan Su Ťij vězní. Po celé zemi se již několik měsíců proti juntě konají protesty, při kterých zemřely stovky lidí, v poslední době přibyly také sabotáže, uvádí agentura Reuters.

"Teroristé dávají bomby na veřejná místa a lidé jsou zranění," prohlásil mluvčí Zo Min Tchun, který během tiskové konference apeloval na veřejnost, aby juntě předala informace o útočnících. Ve městě Mindat v Čjinském státě, kde ve středu a ve čtvrtek asi 150 lidí vyzbrojených po domácku vyrobenými zbraněmi zaútočilo na policejní stanici a banku, junta vyhlásila stanné právo. Vláda označila vzbouřence za "ozbrojené teroristy".

Zdroj: ČTK
před 22 minutami

Vzedmutá Vltava zastavila provoz všech pražských přívozů

V Praze je do odvolání přerušen provoz všech sedmi vltavských přívozů. Důvodem je zvýšená hladina řeky po předchozích deštích. V pražské Chuchli dnes ráno Vltava dosahovala prvního, tedy nejnižšího stupně povodňové aktivity. Vyplývá to z údajů na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) a společnosti Ropid, která organizuje dopravu v hlavním městě a středních Čechách. V pátek vydané varování meteorologů před zvýšenou hladinou řek v jižních Čechách a částech Plzeňského a Středočeského kraje platí do dnešního poledne.

Kvůli vysoké vodě byl provoz pražských přívozů omezen už v pátek. Nejezdily tři z nich. Kvůli varování meteorologů před zvýšenou hladinou řek nechal pražský magistrát na Kampě preventivně uzavřít protipovodňová vrata na Čertovce a v pátek večer také vltavské náplavky.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Při izraelském náletu na Gazu zemřelo sedm lidí, Palestinci si připomenou nakbu

Nejméně sedm lidí zemřelo ve městě Gaza při nočním izraelském leteckém útoku proti radikálnímu palestinskému hnutí Hamás. Podle agentury AP šlo o úder s největším počtem obětí od začátku nynější izraelské operace proti Hamásu v Pásmu Gazy. Násilnosti, které původně vypukly v Jeruzalémě, se v posledních dnech rozlily do smíšených židovsko-arabských měst v Izraeli.

Protesty, které přerostly v násilné střety, v pátek zachvátily i okupovaný Západní břeh Jordánu, kde izraelské jednotky zastřelily jedenáct Palestinců.

Další protiizraelské protesty se dnes očekávají v souvislosti s výročím takzvané nakby (katastrofy). Tou je pro Palestince vznik samostatného státu Izrael v roce 1948. V důsledku této události ze svých domovů odešly nebo z nich byly vyhnány statisíce Palestinců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy