Drama v lize. Plzeň v závěru otočila zápas a na Slavii jede jen s dvoubodovým mankem

5. 5. 2019 20:00
Fotbalisté Plzně vstoupili vítězně do prvoligové nadstavby a v úvodním kole skupiny o titul doma zdolali Jablonec 2:1 díky obratu v závěru. Úřadující mistři využili sobotní remízy Slavie 0:0 v Liberci a na pražského lídra tabulky z druhého místa ztrácejí už jenom dva body. Viktoria se na stadionu Slavie představí za týden.
Útočník Jean-David Beauguel trefil Plzni v úplném závěru vítězství nad Jabloncem | Foto: Milan Kammermayer

V 11. minutě otevřel skóre Martin Doležal, ale hosté další velké šance nevyužili a z Plzně odjeli s prázdnou. Nejprve v 84. minutě vyrovnal vlastním gólem Tomáš Holeš a za čtyři minuty dramatický zápas rozhodl Jean-David Beauguel.

V plzeňské sestavě chyběl zraněný kapitán Hubník, kterého ve středu obrany nahradil Pernica. V rozestavení 4-4-2 opět vedle sebe nastoupili útočníci Beauguel s Chorým.

Jablonec začal aktivněji a v 11. minutě se dostal do vedení. Limberský na polovině hřiště ztratil míč, Kratochvíl vyslal po křídle Trávníka a ten před brankou našel volného Doležala.

Nejlepší střelec Severočechů se po zemi trefil k tyči a čtrnáctou ligovou brankou v sezoně dodatečně oslavil páteční 29. narozeniny. Jablonec venku v nejvyšší soutěži skóroval poprvé po 462 minutách.

Plzeňští pak přidali a ve 20. minutě málem vyrovnali. Kovaříkův centr brankář Hrubý posunul jenom k Řezníkovi, který z voleje trefil tyčku.

Hosté měli další velké šance. Aktivní Jovovič po úniku minul branku, podobně si vedl také Doležal. Těsně před pauzou plzeňský Hořava těsně přestřelil. Ještě předtím byl hostující trenér Rada vykázán na tribunu za kritiku rozhodčího Berky.

Viktoria se ani ve druhém poločase dlouho nedostávala do hry, ale v 60. minutě zahodila velkou příležitost. Řezník si vyměnil míč s Bakošem a o kousek překopnul branku. O chvíli později v "tutovce" selhal i hostující Kratochvíl a napálil jen Hrušku. Plzeňský gólman po další chybě v obraně vychytal i náhradníka Vatajelua. Jabloneckou pojistku nepřidal ani Doležal a opět nepřekonal výborného Hrušku.

Plzeň se oklepala a předvedla dokonalý závěr. Nejprve střídající Kayamba nacentroval do šestnáctky a Holeš si před Kovaříkem v 84. minutě srazil míč do vlastní branky. Za čtyři minuty další Kayambovu přihrávku zužitkoval hlavou Beauguel. Západočeši tak v této ligové sezoně udrželi domácí neporazitelnost. Čtvrtý Jablonec venku pošesté za sebou nevyhrál.

1. kolo nadstavby první fotbalové ligy - skupina o titul:

Viktoria Plzeň - FK Jablonec 2:1 (0:1)

Branky: 84. vlastní Holeš, 88. Beauguel - 11. Doležal. Rozhodčí: Berka - Flimmel, Podaný - Královec (video). ŽK: Chorý - Hovorka, Trávník, Holeš. Diváci: 7943.

Plzeň: Hruška - Řezník, Hejda, Pernica, Limberský - Kopic (77. Kayamba), Hořava (63. Pačinda), Hrošovský, Kovařík - Beauguel, Chorý (38. Bakoš). Trenér: Vrba.

Jablonec: Hrubý - Holeš, Hovorka, Břečka, Sobol - Hübschman - Kratochvíl (85. Acosta), Trávník (89. Pilík), Považanec, Jovovič (69. Vatajelu) - Doležal. Trenér: Rada.