Lébr odstoupil z funkce předsedy představenstva fotbalové Sigmy

ČTK ČTK
8. 6. 2016 9:37
Josef Lébr odstupuje ze zdravotních důvodů z vedení Sigmy Olomouc, která letos sestoupila do druhé ligy. Svůj třetinový balík akcií olomouckého klubu si ale ponechá.
Josef Lébr
Josef Lébr | Foto: ČTK

Olomouc - Josef Lébr odstoupil ze zdravotních důvodů z funkce předsedy představenstva fotbalové Sigmy Olomouc.

Svůj třetinový podíl akcií v hanáckém klubu, který sestoupil z nejvyšší soutěže, si ale ponechal. Vedením klubu byl do valné hromady, která se uskuteční 27. června, pověřen místopředseda představenstva Petr Konečný.

Lébr je de facto nejvyšším mužem Sigmy od léta 2010 a bouřlivého odchodu dlouholetého manažera Jiřího Kubíčka. S klubem stihl vyhrát Český pohár, ale za poslední dva roky i dvakrát sestoupit z první ligy.

"Pan Lébr z funkce odstoupil ze zdravotních důvodů, chce mít také víc prostoru pro to, aby se mohl věnovat další koncepci pokračování klubu," řekl Konečný na oficiálním klubovém webu.

Dalších fotbalových aktivit v Olomouci se Lébr zatím nevzdává. "Přislíbil, že do konce roku bude klub dál podporovat," uvedl Konečný.

 

Právě se děje

před 22 minutami

Netanjahu obvinil Írán z výbuchu na izraelské obchodní lodi

 Izraelský premiér Benjamin Netanjahu dnes obvinil Írán z odpovědnosti za páteční výbuch na izraelské obchodní lodi v Ománském zálivu. Vyhnul se ale přímé odpovědi na otázku, zda Izrael chystá nějakou odvetu. Informovala o tom agentura Reuters.

Už v sobotu uvedl izraelský ministr obrany Benny Ganc, že za výbuchem na lodi pravděpodobně stojí Írán. Plavidlo MV Helios Ray pro přepravu vozidel zasáhl výbuch nad hladinou vody, který prorazil otvor v obou stranách kýlu. Nikdo z posádky nebyl zraněn. "Jednalo se nepochybně o íránskou operaci. To je jasné," řekl dnes Netanjahu izraelské rozhlasové stanici Kan.

Na dotaz, zda Izrael bude nějak reagovat, Netanjahu zopakoval svá předchozí prohlášení, že je odhodlaný zabránit Íránu ve vývoji jaderné kapacity a dodal: "Írán je největším nepřítelem Izraele, a my proti němu budeme nadále zasahovat po celé oblasti," uvedla agentura AFP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy