Kouč Sparty Holoubek: Vést ligový tým by mě bavilo, při gólu Pulkraba jsem měl husí kůži

Marek Janoš Marek Janoš
2. 10. 2016 18:12
Podle plánu by mělo být působení dočasného trenéra Sparty Davida Holoubka u konce. Trenér dorostu Letenských na sebe však upozornil výhrou nad Interem Milán a dobrým výkonem Sparty v Brně. Nad budoucností zatím Holoubek uvažovat nechce, ale trénovat ligový tým by ho lákalo.
David Holoubek během utkání Brno vs. Sparta.
David Holoubek během utkání Brno vs. Sparta. | Foto: Lukáš Caha

Brno – Spartu, stejně jako v Evropské lize, vedl proti Brnu David Holoubek. Oficiálně z postu, který má označení asistent trenéra pověřený vedením mužstva. O novém hlavním trenérovi Sparty se rozhodne brzy. Možné je, že jím bude právě Holoubek, který Letenské pokropil živou vodou.

Nejdříve dokázal porazit s podceňovanou Spartou Inter Milán ve velkém stylu 3:1, poté v neděli remizoval v Brně 3:3. Pražané však působili herně daleko živěji a na Srbské si připravili řadu šancí.

Podle předběžného plánu by mělo zápasem v Brně působení Holoubka na lavičce Sparty skončit. „Kdybychom zvítězili, řekl bych si, že jsem odvedl dobrou práci,“ hodnotil své dosavadní krátké působení na lavičce Sparty. „Samozřejmě jsme chtěli vyhrát,“ dodal.

Co bude dál, Holoubek neví, ale přiznává, že působení u áčka ho láká. „Vést dospělý ligový tým by mě bavilo. Zatím jsem ale trenér devatenáctky,“ nechtěl spekulovat. „Pokud vedení na post hlavního trenéra přivede někoho jiného, nebudu zklamaný,“ přiblížil své rozpoložení. K otázce možného dosazení na židli hlavního trenéra se příliš vyjadřovat nechtěl. „Počkejme si na resumé od vedení,“ vyzval Holoubek.

Pod jeho rukou horký kandidát na ligový titul sice uspěl v Evropské lize, ale na čelo domácí soutěže Sparta opět ztratila. „Dnes se nám nepodařilo zvýšit vedení a Brnu odskočit, takže jsme zápas nedotáhli do vítězného konce,“ hledal příčinu, proč Sparta ztratila.

„Největší změnou pod novým trenérem je, že hrajeme v jiném rozestavení,“ poukázal Tomáš Koubek. „Také chce, abychom hráli trochu více z bloku a nikam se neženeme. Funguje to, a i proti Brnu jsme šli pro tři body,“ řekl k proměně herní tváře týmu brankář Sparty.

Jedním z nejlepších sparťanských hráčů na hřišti byl dvacetiletý Michal Sáček. „Znám ho, protože jako dorostenec prošel Spartou, takže mě jeho výkon nepřekvapil. Má velký potenciál, jen je škoda, že nebyl víc důrazný v koncovce,“ komentoval Holoubek Sáčkův výkon.

Trenér sparťanského dorostu pro zápas v Brně značně omladil lavičku náhradníků. Kromě zkušených harcovníků Lafaty a Millera na svou šanci čekali osmnáctiletí mladíci Daniel Köstl a Filip Havelka. Jiný mladík, Matěj Pulkrab, vstřelil branku na 3:2, která se zdála být vítěznou.

„Při jeho gólu jsem měl husí kůži. Je to něco nepopsatelného, prožívat euforii v zápase ligového týmu,“ přiblížil své pocity Holoubek. „Jednou vás ale vynáší do nebes, jednou jste v propadlišti,“ uvědomuje si.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Dálnice D8 je kvůli nehodě uzavřená, jeden vůz skončil v příkopu, čtyři lidé jsou zranění

Dálnice D8 je na 42. kilometru ve směru na Německo zavřená kvůli nehodě automobilu, který se převrátil přes střechu a skončil v příkopu. Komunikace bude policejního webu uzavřená zhruba do 21:00. Čtyři lidé jsou lehce zraněni, řekl mluvčí krajské záchranné služby Prokop Voleník.

"Osoby odvezla záchranná služba do nemocnic," doplnil mluvčí. Na místě podle něj zasahoval také vrtulník letecké záchranné služby, který se vrátil prázdný zpět na základnu.

Zdroj: ČTK
před 18 minutami

Kandidátku ČSSD na jihu Moravy opustilo 14 lidí poté, co vedení strany dosadilo na pozici lídra Romana Onderku místo jihomoravského předsedy Štefana.

Zdroj: ČTK
Další zprávy